Poliranje usisa i izduva - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 25
  1. #11
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Poliranje usisa i izduva

    renault1979 upravo to hocu, a recimo da se kao prateca pojava javlja za nijansu startniji auto Brijanje glave i ostali izleti u nekoj drugoj temi, to je vec opterecenje motora, ja bih da se drzim fabrickih opterecenja jer je po meni fenomenalno konstruisan, samo bih uradio ovakve sitnice koje oni nisu (zbog cene auta) ili recimo jos da stavim elektronsko paljenje, znaci samo da sagorevanje bude ok, kad vec nemamo 98 oktana...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  2. #12

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Momci, situacija je sledeća. Raspitao sam se kod ljudi vičnih poboljšavanju performansi automobila starije generacije (automobili bez ikakve elektronike) i zaključak je sledeći:
    niko još nije radio samo poliranje usisne grane i ležišta ventila. Kada se motor "budži" onda se to radi u kompletu. Od motora ostaje samo blok (zbog broja) a i on se kukavan kasnije razbuši zbog veće zapremine cilindara. A o ostatku motora da ne govorim, nova radilica, bregaste, i tome sl...
    Što se usisnih grana tiče, za budženje motora se koriste naknadno hromirane grane koje su fabrički ispolirane do besvesti. Jeste skuplja varijanta ali svakao bolja od samostalnog ciguljanja usisne grane nedeljom sabajle.
    @Whitesnake
    ispolirana usisna grana će sigurno poboljšati performanse tvog motora jer neće više biti vrtloženja goriva u njoj zbog hrapave površine; ispolirana sedišta ventila će omogućiti svojom glatkoćom poboljšan dotok smeše u cilindar i oticanje izduvnih gasova.
    A koliko će poboljšane performanse biti, to samo dobri Bog zna; a još je veće pitanje koliko je taj zahvat uopšte isplativ.
    A da će ti noga otežati u to budi 100% uveren. Uzročno-posledična veza, što motor bolje vuče to je veća potreba da se auto brže vozi

  3. #13
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Citat Whitesnake kaže:
    ... znaci samo da sagorevanje bude ok, kad vec nemamo 98 oktana...
    Nadam se da je ovo sala... Iliii...??!!??
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  4. #14
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Jos mi ne ide u glavu da nemate 98 oktana... Ja vec toliko vozim na 100 da sam zaboravio da ima i 98...
    Uglavnom...
    Sto se tice teme... Mislim da bi ta teorija nize potrosnje 'drzala vodu' ako bi se napravio lagani tuning glave. To sam i preporucio. Znaci, blago spustena glava, obradeni ventili i dosjedi ventila, ispolirani usisi i ispusi...
    Ja sam imao u vidu nesto drugo. Ja sam htio samo dobiti maaaaloo malo papra pod haubom. Zato sam ja jos i prosirivao usise i ispuhe, stavio onaj dupli Webber kao sto ga ima John Doe i 'sklepao' auspuh.
    E sad, koliki bi utjecaj imalo SAMO POLIRANJE KANALA uz standardni karburator... Ne znam da li bi se dobilo neko osjetnije poboljsanje perfomansi koje bi se preko 'lagane noge' odrazilo (znacajnije) na potrosnju.
    I jos nesto... vec je jednom receno da ako se rasklopi motor, odnosno ako se skine glava 'to vise nije to'. Mislim da je to rekao John, ako se ne varam. I to je tocno. Ako se zeli u ova sugava vremena igrati na kartu stednje goriva tada je Katra idealna vec sama po sebi. Samo je potrebno odraditi vrhunski servis i podesavanje motora. Tada Katra trosi oko 6 litara normalne voznje sto je uistinu stedljivo.
    Hmmm... Zanimljiva tema...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #15

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Citat frik-ri kaže:
    Samo je potrebno odraditi vrhunski servis i podesavanje motora.
    Potpisujem. Za ovo imaš


  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Da...
    Samo sto je nekome bed dati 100-tinjak Eurona za servis na autu koji vrijedi 300 Evropskih novaca. Iovako je to auto za siromahe!!!
    Servis se isplati, ali sta kad se nema para... Platine, kablovi, razvodna ruka, razvodna kapa, kondenzator, svijecice... To je samo potrosni materijal. Pa majstoru za ruke... Svaka cast svakome, ali se servis i stelanje karburatora i tocno podesiti paljenje tesko moze u garazi kod komsije Zike (neka se nitko ne uvredi na ovaj nadimak) a 'na uho' nema sanse. Mozda se moze ubosti kao corava koka zrno, ali... Ovaj moj majstor rastavi karb do zadnjeg dijela, sve i jedan dio i sve i jednu diznu premjeri i ispita na aparatu. Sto je van tolerancije ili blizu granicne vrijednosti, A GOVORIMO O MIKRONIMA zamjenjuje se novim dijelom... Pa ispitivanje karburatora na nekom probnom stolu i tek onda na auto.
    I to je samo servis paljenja i karburatora... Pa idu gume, trapovi, lezajevi ako su u banani... A auto lagano u godinama, sve pokazuje znakove umora
    Pa onda motor... Svi imaju debelo preko 100,000 Km... 100 Eurona??!! Malo sam i rekao.
    Ne zelim sad nekoga bacati u bed, ali... Najbolje je ako se moze i ako se ima uistinu odraditi servis kako Bog zapovijeda i to je to. Ali opet ponavljam... sna su danas vremena!!!
    I za kraj, znam da ce me sad neki pojedinci zasuti drvljem i kamenjem za ovo stelanje, ali... Iz vlastitog iskustva govorim. Postelavali su mi auto razni majstori koji su vrhunski mehanicari i 'majstori' kao moj susjed koji vozi Cetvorke jos od doba Aleksandra Velikog. I on ju nastima na uho. Krug, dva... Ovo stegnem, ovo popustim... Vruum VRUUUMMmm... I auto je uistinu dobar. Ali nakon detaljnog karburator servisa auto neopisivo bolje radi, vuce, ugladeniji je u voznji i naravno MANjE TROSI!!! A bolje ide!
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #17
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Ok shvatio, nego meni je karb ociscen, motor oko 70000, nikad otvaran, Ducillier razvodnik, original platine i tranzistorko paljenje, e meni treba ventili lepse da se nasteluju a inace trosi do 5 (slovima do pet litara) na otvorenom, rekord mi je 4,3l, ali nije tu stvar ustede na 100km vec stvar prestiza da majmunima sa elektronikom objasnim da auto star 20godina moze da trosi manje od nekog novijeg od 900ccm i brdom elektronike, a da opet mogu da idem 140km/h i da vucem zamrzivac... U tome je stvar, r4 ima nevidjenu konstrukciju!

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  8. #18
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Poliranje usisa i izduva

    slazem se sa frikom sto se tice karburatora. i ja sam svoj karburator mnogo puta rasklapao i prao i tako to. pa kad ga skopim onda odprilike aha ovaj sfar zavrni do kraja pa ga popusti pola kruga i to je to. ustvari to nije to to je samo bolje od onoga sto je bilo. karburator servisi imaju aparate na kojima mogu da odrede odnos smese, pa po tome sta aparat ocitava da nasteluje karb itd.
    sto se tice paljenja tu se ne slazem sa tobom. mehanicko paljenje se steluje na varnicu a elektronsko na strob. naravno da i mehanicko moze na strob. ako znas da nastelujes veruj mi da ti nikakav majstor niti servis ne treba. pa i taj majstor u servisu je covek koji mozda ima a mozda i nema strob.

  9. #19
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Auhhh...
    Znao sam da ce me neki sam-svoj-majstor
    Cak stovise ocekivao sam bas od Milosabelog... Zato se i jesam u startu ogradio ...
    Milosbeli... znam da si ti majstor...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  10. #20

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Citat Whitesnake kaže:
    Ok shvatio, nego meni je karb ociscen, motor oko 70000, nikad otvaran, Ducillier razvodnik, original platine i tranzistorko paljenje, e meni treba ventili lepse da se nasteluju a inace trosi do 5 (slovima do pet litara) na otvorenom, rekord mi je 4,3l, ali nije tu stvar ustede na 100km vec stvar prestiza da majmunima sa elektronikom objasnim da auto star 20godina moze da trosi manje od nekog novijeg od 900ccm i brdom elektronike, a da opet mogu da idem 140km/h i da vucem zamrzivac... U tome je stvar, r4 ima nevidjenu konstrukciju!
    @Whitesnake

    aaa to je muka... Ja mislio nešto ozbiljno Nemoj da te brinu "elektroničari", u svakom slučaju si u prednosti što imaš svoj R4 koji te verno služi i malo troši A dušmani i neverne tome nek crknu od neverice Samo ti njega održavaj onako kako je fabrika propisala i nemoj da brigaš. R4 je dobar sam po sebi, ne treba ga nepotrebno budžiti...

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •