Konstantnih 12v na upaljacu - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 28
  1. #11

    Re: Konstantnih 12v na upaljacu

    ja san prije par godina ima taj problem na Yugu.Krčali su zvučnici.i onda sam kupio nekakvu blokadu,koja se stavlja na kabel od bobine.i onda je bilo sve u redu

  2. #12
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: Konstantnih 12v na upaljacu

    Malo smo off...Da li neko moze detaljno da mi objasni(nacrta ) sta kako i gde da kupim i kako da sklopim?

  3. #13

    Re: Konstantnih 12v na upaljacu

    kupi blokadu.Kosta negde oko 200-300 dinari.....

  4. #14
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: Konstantnih 12v na upaljacu

    Gde? U Radio Klubu?

  5. #15

    Re: Konstantnih 12v na upaljacu

    Имаш у свакој боље опремљеној продавници аудио опреме за кола. Али пре него купиш питај и њих за искуство у таквим ситуацијама. Јер колико сам сконтао блокада скида сметње и има је у неколико верзија (8А - мисли се на амперажу, 40А) Цена је у НС 350динара и 490 динара.

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982

    Re: Konstantnih 12v na upaljacu

    Ama, nemojte zbunjivati čoveka! On traži stabilizator napona, a vi mu uguravate blokadu smetnji. To su dva dijametralno različita problema. Variranje napona je posledica nesavršenosti alternatora kao izvora napajanja što za veliku većinu potrošača na vozilima starije generacije nije preterano bitno. Problem je u tome što mi sad na takav nestabilisan izvor napajanja hoćemo da priključimo kojekakve HAJ-TEK novotarije, a to ne ide.
    Nisam uspeo da nađem odgovarajuću šemu, ali sam siguran da tako nešto postoji. Ako neko nađe nešto neka okači pa da se pomučimo da to napravimo...


    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.

  7. #17
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: Konstantnih 12v na upaljacu

    OOOooooo Mocni!
    Hvala. Taman sam se hteo uputiti po tu blokadu...

  8. #18

    Re: Konstantnih 12v na upaljacu

    Taj uredjaj ti ne pravi smetnje zbog promene napona, oni su predvidjeni da rade na naponu od 9-15V, nego zbog kablova, svecica, nedostatka kondenzatora na alternatoru, losih dioda na alternatoru.
    Plin je za kuvanje, dizel za lozenje, a benzin za voznju.

  9. #19
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: Konstantnih 12v na upaljacu

    Ok. I sta ja da radim na kraju?

  10. #20

    Re: Konstantnih 12v na upaljacu

    Koliko ja znam, kompjuter koristi 12v na USB, ali ima i onih HI TEC kineza od napajanja koji daju i 13 i 13.8 volti. Najbolje je da proveris unimerom napone tu gde planiras ili gde vec vuces struju. Ali moze da ti se desi da imas jaku struju, pa nakaci na + zicu obican osigurac najmanje snage. 5A (ampera) da bi ogranicio struju koja dolazi do uredjaja. Mozda bi mogao da probas i da prikljucis taj FM predajnik na obican ispravljac............... A moze biti da diode nerade posao na alternatoru kako treba, pa da samo dodas jedan grecov spoj i posle njega gore pomenuto sigurac.... Mislim da bi to radilo posao.... Jedino ako je taj FM neki blentavi koji trazi striktnih 12v.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •