Auto na vodu - Strana 2
Strana 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 84

Tema: Auto na vodu

  1. #11
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Auto na vodu

    Ne treba gubiti nadu.
    Nikola Tesla je citav zivot pokusavao da rijesi problem energije. I niko ne moze reci da je dooobar dio problema rijesio. To sto covjecanstu treba jooos energije je problem buducih pokoljenja. Ne treba odustajati.
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  2. #12
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Auto na vodu

    Slazem se djordje i priznajem da sam pogresio! Evo imate maoju podrsku da napravite auto na vodu izvinite sto sam sumnjao u vas
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  3. #13

    Re: Auto na vodu

    Imate moju ekonomsku podršku. Kroz Žužemberk teče reka Krka, sa velikim procentom kisika, koji se malko gubi kad se u Brežicama izliva u Savu, al' se onda oko Slavonskog Broda taj koeficient povećava zbog dodavanja vodi raznih elemenata, a onda kad se izliva u Dunav, sve vam je na dohvat ruke.
    Živela voda i buduća pokolenja sa tim autićima
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  4. #14

    Re: Auto na vodu

    Sad malo da pogledamo neke stvari. Nije lepo sto tako omalovazavate coveka. Mozda je pustio buvu a mozda i stvarno napravio. Mislim da je ovo drugo.
    Prvi koji je napravio auto na pogon na vodu je Sten Mayer. I ima na youtube snimak.... tog dogadjaja. Sve je to bilo 1979-82. Ako se nevaram. Medjutim, cika Sten je umro neprirodnom smrcu (citaj ubijen), a njegova labaratodija je misteriozno izgorela. Na kraju se povlace neke price da je CIA kriva. Mada mislim da je ipak naftna banda kriva za sve. Jer zamislite da imate slavinu sa gorivom... i svi moraju da kupuju od tebe. A onda se neko nadje pameta... i ajde da napravim nesto da onaj sa slavinom propadne. Zamislite koliki bi bio pad na berzi i ostalim naftnim kompanijama.
    Ja veriujem da BMW i ostali veliki imaju vec auto na vodu, ali im je placeno da do daljnjeg ne aktiviraju te projekte, nego da pravi obicne benzinske i dizel motore.
    Sve me ovo potseca na pricu kada su neki momci na tehnickom fakultetu napravili ves masinu koja trosi samo vodu. Caka je u tome da su unutra imali par ultrayvucnih sondi koje su razbijale prljavstinu i tako otklanjale necistocu. I taj projekat je otkupljen i stavljen pod tepih na 30 godina.
    Tako... da sve u svemu Mislim da je moguce napraviti auto na H2O. Jer..... ako se voda dovoljno pobudi nekim spoljnim uticajem.... da kovalentne veze izmedju atoma kiseonika i vodonika pocnu da pucaju.... i da se u takvoj sredini veziji vodonik i vodonik, i kiseonik i kiseonik, onda dobijamo vodonik kao gorivo i kiseonik kao dodatak gorivu radi boljeg sagorevanja.
    I sada... ako se pronadje tacna frekvencija kovalentne veze izmedju H i O, moze da se desi da dodje do rezonancije. To vam je kad onaj operski pevac pogodi frekvenciju case... pa casa pukne. E u vodom slucaju bi sa mnogo malo energije dobijali odvojene molekule vode i vodonika. I jedino sto ostaje da se sve to gurne u cilindar, sabije i dobijate motor extremnih performansi koji je u isto vreme i ekoloski.
    Da vise nedavim... ali mislim da treba dobro se informisati pa onda pricati moze li ili ne.
    Neko je pomenuo TESLU. On je imao jedan svoj izum.... Rezonatorska kutija. Sluzila je prosto. Stavite tu kutiju velicine kutije cipela pored najvece gradjevine u New Yorku i pusti te je da radi. I za 20tak minuta od gradjevine ostane tuzna uspomena u vidu praha. Jer "kutija" proseta celim frekventnim opsegom i jednostavne sve dovede do frekvencije reznonancije i jednostavno se raspadne. I kad je shvaito da ce to ljudi koristiti za ZLO a ne za provijanje planina za puteve, tunele i ostale humane stvari, on je taj projekat kao i mnoge druge unistio.
    A da nepominjem igranje sa jajetom.... i ostalim njegovim i danas ne razjasnjenim i ne rasvetljenim projektima.

  5. #15
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Auto na vodu

    vidim ja da je nekima smiješno al se ne obazirem

    Istina je da sam to napravio i da radi jer nam je za prijeđenih 600km ostala četvrtina rezervara,postat ću i slike tog uređaja a lako ga može svatko i napraviti.

    Praktićno se voda sastoji od molekule kisika i dvije vodika (H20) a pomoću elektrolize se taj spoj odvaja na kisik i vodik (HHO),vodik je plin koji je maksimalno iskoristiv.
    Mi smo elektrolizu napravili sa 5 prokromskih ploča veličine 6X6 centimetara tako da su vanjske dvije + a srednja je - dok preostale dvije samo prenašaju elektrone,razmak između ploča mora biti 1 milimetar do maksimalno 2,cijeli sistem se uroni u vodu i prikopča na akumulator (+ -) a snaga mu je maximalnih 16A,vodu je poželjno obogatiti soda-bikarbonom radi potpune iskoristivosti (2-3 žličice na 2 litre vode) i smanjenja kamenca. Nakon ukopčavanja uređaja počinju se stvarati balončići(kao u kiseloj vodi),e to je i vodik i kisik koji treba dopremiti u karburator na način da se samo spoji na usis zraka i motor će sam vući vodik i kisik a poželjno je i izmežu tog uređaja i karburatora ugraditi i nepovratni ventil jer ako karburator baci iskru zapaliti će se plin u uređaju a inda BUM!! (neće biti strašno jer ionako taj maleni uređaj ne proizvodi puno vodika)

    Dakle,u motor ulazi atmosferski zrak obogaćen plinom i iskoristivost je maksimalna no to ne znači da će auto ići ni brže ni bolje jedino se uštedi na količini goriva koja je potrebna za prijeđeni put jer motor i dalje radi i na gorivo,moguće je uštediti maksimalno 40% goriva a sve ostalo su samo lovačke priče.

    Moguće je i napraviti auto da vozi samo na plin ako ima plinsku instalaciju ali tada je potrebno vodik proizvoditi kod kuće,skladištiti ga u nekakav spremnik i pomoću posebne pumpe (baš namijenjene za plin) pod pritiskom napuniti u bocu autoplina.

    Motor če raditi sasvim normalno a ima i jedna prednost a to je prolaženje ekotesta,vjerovali ili ne al nama ni naš dizelaš nije standardno dimio kad smo ukopčali taj uređaj,dim je bio svijetliji i bez onog specifičnog dizelskog mirisa.
    Postoji u svemu tome i jedna velika mana a to je da se na izlazu motora,točnije u granama auspuha ponovno spajaju dimovi sa preostalim kisikom pod pritiskom što zapravo ponovo proizvodi vodu tako da na auspuh lagano kaplje voda

    Da ne duljim jer nemam baš vremena a ionako sam se raspisao,eto par linkova pa ko voli nek izvoli a i ako imate kakvih pitanja tu sam

    http://water-4gasoline.com/

    http://www.advancedhho.com/

    HHO in CAR

    How to Run Your Car on Water

    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  6. #16
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Auto na vodu

    Cutite ljudi i montirajte to negdje ispod auta da ne bi gulikosci saznali i trazili atest na svakih 6 mjesedci koji kosta trista maraka

    Dejo svaka cast

    Daj bre bolan ba neku tutorijal slike uputstva

    Znaci fora je potpomoci benzinu, isti se ne iskljucuje. Nego koliko kosta izgradnja uredjaja. Za tih 600 kilometara koliko ste potrosili vode i sode? I koja je fora da ti ne krepa akumulator?

    pisi pisi pisi
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  7. #17
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Auto na vodu

    Citat Djordje kaže:
    Cutite ljudi i montirajte to negdje ispod auta da ne bi gulikosci saznali i trazili atest na svakih 6 mjesedci koji kosta trista maraka

    Dejo svaka cast

    Daj bre bolan ba neku tutorijal slike uputstva

    Znaci fora je potpomoci benzinu, isti se ne iskljucuje. Nego koliko kosta izgradnja uredjaja. Za tih 600 kilometara koliko ste potrosili vode i sode? I koja je fora da ti ne krepa akumulator?

    pisi pisi pisi
    ma kakav atest,pa sve je to montažno tako da pred registraciju samo skineš a da ne krepa akumulator riješiš si još jedan u paralelu,spojiš uređaj na alternator ili samo ugradiš jači alternator.
    nama službeni auto (kangoo,1.5 dci) sa punim rezervarom pređe 600km a kad smo ugradili taj uređaj u auto prešli smo 600km i ostalo nam četvrtina rezervara a voda u uređaju je bila smeđa ko kava al je i dalje sistem radio,ma riječ je o 1.5lit vode i dvije žličice sode bikarbone,nisam baš primjetio da se voda potrošila al smo ju svejedno promjenili jer je bila fuj fuj
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  8. #18
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Auto na vodu

    sutra stavljam slike svojeg uređaja a za sada samo link u PDF formatu sa detaljnim objašnjenjima

    http://www.watercarpro.com/hidden/WaterCarPro.pdf

    nadam se da Vam nije kompliciran engleski
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  9. #19
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Auto na vodu

    Citat Sonne kaže:
    Teoretski je moguce da covek ne jede tri meseca pa vi probajte
    Pa jeste auto industrija na celu sa naftnim kartelima je videla da ce tamo neki srbi da ih za**bu pa je odmah ugasila link

    e moj Sonne,sve sam objasnio
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  10. #20
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Auto na vodu

    Kolko para
    Koliko evrica izadje sve da kupis?

    Ovo mi djeluje sve ko sajns fiksn al grom me opalio sto nemam auto da imam sad bi to probo

    Jel se uz pomoc ovog manuala to moze napraviti neko ko nije vican elektrotehnici? ko ne zna sve te teorije...
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

Slične teme

  1. cijevi za vodu
    Autor renault1979 u forumu Kupujem
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 09.02.2011, 13:36
  2. Spaner kajsa pumpa za vodu
    Autor MojoJojo u forumu Kupujem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.06.2009, 22:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •