Kako paliti auto-sa ili bez pritisnutog kvačila
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 44
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Kako paliti auto-sa ili bez pritisnutog kvačila

    Ovaj tekst sa kopirao sa Renault Klub Srbija

    Oscilacije u obrtajima prilikom paljenja motora su najveće oscilacije u obrtajima u jedinici vremena na jednom motoru.
    Aksijalni ležajevi su ležajevi ( dva polumeseca ) koji imaju funkciju prilikom upotrebe kvačila, dakle usled potiska , aksijalnog, na radilicu da je zadrže u poziciji i da drže zadatu geometriju ugla radilica/klipnjača (90 stepeni) .

    Ležaj je po konstrukciji klizni ležaj sa par kanala koji čistim curenjem ulja iz ležećeg ležaja dobijaju podmazivanje.
    Ovaj ležaj (pardon, ležajevi) se haba kada se koristi kvačilo/kuplung, kako vam je bliži.. E sad, ono što je interesantno, mogu da se okrenu - mimoiđu na sastavu polutki i da se okrenu usled brzine rotacije.. Na ovaj način dolazi do promene geometrije ugla klipnjača/radilica (normalno je da bude 90 stepeni, jel'te), sto povlači dodatno enormno habanje letećih ležajeva i eto veselja

    Zašto dolazi do habanja aksjalnih ležajeva.. Pa to se moze objasniti tzv hladnim startom kada ulje (motorno) nije dovoljno retko (lakotecivo) da prilikom prvog jutarnjeg starta dospe tamo gde treba, već 1, 2 3 sec navedeni ležajevi ostaju "suvi" (već sam rekao da se podmazuju preko letećih), a još bivaju pritisnuti vašom levom nogom...

    Pa kako da palimo onda auto? Univerzalni odgovor ne postoji..
    Ukoliko vas automobil ima opciju da se ne može upaliti bez pritisnutog kvačila, prinuđeni ste da ga pritisnete (američki automobili sa ručnim menjačem, južnokorejci - Hyundai Pony iz 1991 recimo, neki japanci). Ukoliko ta opcija nije aktivna, odgovor je sledeći:
    1. Ukoliko je u menjaču gusto ulje (80 ili 90, koje se i nalazi u najvecem broju Renaulta), iznad 12-15 C ne treba pritiskati kvačilo, dovoljno je da auto bude izbačen iz brzine.. Ispod te temperature pritisnuti kvačilo, čim motor proradi pustiti ga.. Na taj način se smanjuje napor anlasera.
    2. Ukoliko je ulje u menjaču 20 ili cesce 30 (Merc, Ford, Volvo), uvek paliti bez pritisnutog kvačila, bez obzira na temperaturu..
    Eto, to bi bilo to... Svako od nas je kupio auto da ga sluzi, ali treba znati ponesto o autu i ne mustrsti ga bez veze..

    Ja sam primetio da na R4 kad je jako hladno a palim ga sa stisnutim kvačilom lakše upali tj. lakše zavergla i po puštanju kvačila motor promeni zvuk,tj padnu mu obrtaji...Mislio sam da su neki gremlini,po običaju Inače,dosada sam auto palio nekad sa kvačilom nekad bez,ali kad je hladno uvek sa njim.

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Kako paliti auto-sa ili bez pritisnutog kvačila

    ja sam za opciju bez kvačila
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: Kako paliti auto-sa ili bez pritisnutog kvačila

    SA kvacilom. jer lakse se okrene samo motor, nego motor i menjac. kod novih automobila nema razlike, medjutim kod starijih mnogo je lakse upaliti sa stisnutim kvacilom. e sad sta je bolje za u proseku 20 god star auto veliko je pitanje.
    Citroen 2 CV

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Kako paliti auto-sa ili bez pritisnutog kvačila

    Ja uvek sa kvacilom a tako me naucio i otac a i cika instruktor, jos nismo imali problema sa druk lagerom itd, a lamelu zamenili jednom za 17godina

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Kako paliti auto-sa ili bez pritisnutog kvačila

    sto se mene tice sve jedno. znam samo da je anlaser na R4 900W sto je sasvim dovoljno da se motor potkrene. mnogi automobili sa vecim motorima imaju te snage anlaser koji je istog tipa kao i na R4, tako da za tu snagu anlasera svejedno je da li sa ili bez kvacila.
    nisam nikada obracao paznju kako lakse upali ali kako god da se pali anlaseru nista nece faliti. mislim da sto se tice samog motora nema veze da li je sa ili bez kvacila.

    moje misljenje, sto ne znaci da sam u pravu.

  6. #6

    Re: Kako paliti auto-sa ili bez pritisnutog kvačila

    Kvačilo na pola
    HEHE, jedini sam s ovih prostora sa zlatno-žutom renđom

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555

    Re: Kako paliti auto-sa ili bez pritisnutog kvačila

    Uvek sa kvacilom jer je tada motor oslobodjen od menjaca pa stom i lakse pali.

  8. #8
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Re: Kako paliti auto-sa ili bez pritisnutog kvačila

    Ja ga uvek izbacim iz brzine...al nekom navikom valjda drzim i dalje dok vergla stisnuto kvacilo.....a inace ima razlike u radu motora sa pritisnutim kvacilom i bez...

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Kako paliti auto-sa ili bez pritisnutog kvačila

    I meni ima razlike ali samo zimi kad je baš-baš hladno, i to samo dok se malo ne zagreje...

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Kako paliti auto-sa ili bez pritisnutog kvačila

    Doslo je malo hladnije vreme, a sa time i priprema i saveti oko nasih masina... btw da ne duzim mnogo

    Kod mene je ovakva situacija, pre neki dan ja hocu auto da upalim, a pre toga ga nisam palio jedno 5-6 dana i nece nece nikako, a kvacilo do poda stisnuto... izbacim ja iz brzine, pustim kvacilo i cap sastavi kao da nikada nije verglao.Prvo pomislim puka slucajnost, vratim se ja ostavim auto i ovih par dana na posao peske idem namerno necu auto da upalim da vidim kakva ce biti situacija i ja danas da upalim, izbacim iz brzine kvacilo vratim u pocetni polozaj, zaverglam jednom i iz druge upali.
    Kod mene ce se zimi definitivno paliti bez kvacila.
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.07.2012, 13:10
  2. Auto na vodu
    Autor maliomladinac u forumu Café
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 20.10.2011, 01:22
  3. Set Valeo kvačila
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Kupujem
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.10.2011, 00:24
  4. Sajla kvačila
    Autor dubo 78 u forumu Kupujem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2008, 14:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •