klima - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 39 od ukupno 39

Tema: klima

  1. #31

    Re: klima

    Citat katraš kaže:
    Citat nemawa kaže:
    Citat katraš kaže:
    A jeste li razmislili, da stavite i ESP, ABS, ASR...
    Taj segment opreme je neophodan ljudima koji nemaju pojma da voze i voze veoma neoprezno i ostro.

    Ovo je samo razmisljane o klimi. Drago mi je sto si u brdima pa i nije ti toliko vruce. Ali ovde u Vojvodini u ravnici glupoj... zna da bude mnogo vruce. A jos kad se usija beton, a nocu nepadne ispod 25... onda za 3 dana godi i nebo i zemlja... i stvarno se tesko rashladiti. A onda kad upasnes u gradsku guzvu...... naderao si.

    Ja generalno...... klimu ima da stavim kad bas budem imao viska para. I kad budem dobro teoretski razradio plan.
    Dragi druže, nisi shvatio poantu: hteo sam da kažem, da pravite iz pičke kapelicu, eto. Četvorka je Četvorka, bar za mene. A svako po svome, jasno. Ajd,
    E pa sad konkretno u mom slucaju,ne mogu sebi priustiti nista bolje od ovoga,jedva mogu i ovo,a fantaziranje o mogucem poboljsanju mi uopste neskodi

  2. #32

    Re: klima

    Šta je sad to Aleksa 809? Ja sam samo hteo da kažem jedno: Četvorka je Četvorka, a svako može od nje da pravi što god hoče. I dosta bre diskusije, radite što vas je volja. Stavite dizel u nju, raketni motor, klimu, vešanje od Golfa...nije to moja briga. To je vaša briga. A da sve te pare koje razbacujete da napravite nešto iz auta za koji kažete, da si drugo ne možete priuštiti i kao fantaziranje - malo računice i eto auta sa klimom. Tvorničko ugrađenom. Ne treba tu baš neka fantazija.
    A kako bi bilo, da se počne fantaziranje, kako zaraditi pare? Da se ima?
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  3. #33
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: klima

    Vidim da se ovde vode zuchne rasprave o klimi, pa da se malo i ja ubacim u prichu...
    Elem, poshto svakodnevno radim u autoservisu sa drugarom vec nekih godinu i par meseci, konkretno autoelektriku i elektroniku, pa i mehaniku, pre nekih 20-tak dana dolazi lik u servis sa automobilom koji na sebi nema klimu( marka automobila je nebitna..), a na moje zaprepashcenje na instrument tabli ugledam jednu kutiju kockastog oblika crne boje dimenzija 15 x 15 cm, sa ventilatorom u sebi iza kog se nalazi minijaturni hladnjak i jedan mali rezervoar sa vodom i iz kutijice viri kabl sa prikljuchkom za upaljach?!?
    Pitam lika shta je ovo i unapred ochekujem odgovor da je u pitanju klima, na shta mi on potvrdno i odgovori!!!
    Uredjaj koshta 15 eura, kupljen u austriji, novitet koji se tamo pojavio pre par meseci, radi po principu mobilnih frizidera za automobile koji se takodje kache na upaljach, stim shto se u pomenuti rezervoar sa vodom ubacuju neke dve kapsule sa azotom koje kada se aktiviraju rade 10 sati...Lik mi to i demonstrira, mogu vam reci da hladi neverovatno...ubija kako hladi...
    Pa nadam se da ce to neko pokushati da nadje na internetu, tako da smatram da je nash problem oko famozne klime na putu za dobro reshenje...

    A kao alternativa postoji uvek nachin da se ugradi AC klima i to vrlo lako, a skinuti je sa recimo opel corse od 1000ccm ili nekog drugog auta iste kubikaze...
    P.S nishta nije neizvodljivo, samo je pitanje para, znanja i umeca
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE

  4. #34
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: klima

    evo i jednog linka kojeg sam uspeo da nadjem:

    http://www.limundo.com/kupovina/Mini...klima-/1513277
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE

  5. #35
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE

  6. #36
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: klima

    E, tako se to radi - kratko, ali jebitačno. Zanimliva ideja. Pitanje je samo koliko troši i koliko košta održavanje, a inače odlično rešenje.
    Tajni savetnik KV kru

  7. #37
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: klima

    Troshi smeshno,poshto nema kompresor, vec kao shto rekoh ima neke kapsule, par tih kapsula koshta 2 eura....znachi 12v sluzi samo za pokretanje ventilatora, tj kulera u samom uredjaju...

    -a ako se radi o ugradnji klime sa nekog automobila ( ac klime) pa ona znatno opterecuje motor i povecava potroshnju goriva, poshto se kompresor pokrece pomocu remenice motora, to odprilike dodje kao opterecenje alternatora, aproksimativno oko 2 konjske snage, kada klima radi, odnosno kada je kompresor klime spojen elektromagnetnom remenicom...
    Da stvari malo pojasnim, AC auto klima se sastoji od kompresora, kondenzacione boce sa gasom, unutrashnjeg kilera koji ima ulogu deporatora, tj isparicvacha i jedne termosonde koja sluzi da ukljuchuje klimu kada temperatura u kabini poraste, ta termo sonda je spojena sa upravljachkom kutijom(relejnom kutijom) koja komanduje kompresor...i to je chitava filozofija!!!
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE

  8. #38

    Re: klima

    Pa dobro. Ima logike. Tecni azot opstaje na -195 stepeni celzijusa i negde oko 1000bara, ako dam dobro pricitao. On hladi taj hladnjak koji siri ladnocu po kolima.
    Bilo bi lepo da se vidi da li treba da se provetrava auto kad se vozi.
    Jer tecni se verovatno pretvara u obicni... a gde on... nestaje????

  9. #39
    Renault 4 GTL
    Član od
    01.04.2008.
    Aktivnost
    04.12.2013
    Lokacija
    Bijeljina
    Godine
    30
    Poruke
    416

    Re: klima

    Imas automatsko provjetravanje kroz zadnja vrata

Slične teme

  1. Kućna klima
    Autor San-Sale u forumu Chit Chat
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.04.2011, 20:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •