Cudan zvuk?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16

Tema: Cudan zvuk?

  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Cudan zvuk?

    Trenutno nisam pri parama pa mogu da zaboravim na majstora do plate Elem,pre neko vece isao sam do Ugrinovaca i kad sam isao ka tamo sve je bilo ok ,ono 100-120 kmh bez problema,kad sam se vracao isao sam oko 80-100kmh i od jednom odvratan zvuk,kao da se drlja nesto Probam lagano da pritisnem kocnicu ono i dalje tako,cimnem volan levo-desno ono prestane na sec i onda nastavi...Sta to moze da bude? Bila mi je pukla manzetna i vozio sam tako oko 6 meseci,i skoro sam zamenio(znam,strasno ) Zamolio bih vas da mi kazete sta da radim? Jer nesto strasno ili moze da izdrzi jos nekih 20-ak dana?
      Vrh

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Cudan zvuk?

    Nisi naveo odakle se cuje, homo zglob (to gde ide manzetna) ti se cuje samo pri krajnjem okretanju volana u levo ili desno i cuje se kao malo sporije krckanje (dosta iritantno i srednje glasno), ako drlja dok vozis pravo, misli da nema veze sa zglobom, pre ce biti druk lager na lameli (korpi) ili lezaj u menjacu. No na tvom mestu se ne bih igrao, dok ne utvrdis odakle zvuk dopire tesko se moze reci sta je tacno/tocno otislo....
    Poz. i bezbednu voznju ti zelim.
      Vrh

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: Cudan zvuk?

    Od napred je zvuk sigurno ali ne mogu da izvalim pri toj brzini (a jos mi auspuh otisao)
    To se cuje kada neko vreme nespustam ispod 80kmh na nekom pravcu,znaci vozim 30-60min 80-120kmh...Kad u mestu motam u desno imam osecaj kao da volan kaci negde,krckanje? Nije toliko glasno koliko se oseca na volanu tj pod rukama?
      Vrh

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Cudan zvuk?

    Mozda je letva volana (oko 30 jura), odnosno caure u istoj.
      Vrh

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: Cudan zvuk?

    E da i zaboravih...Kad drzim na 80-100kmh to se cuje,kad mu dam gas i dok mu dajem to se necuje,cim odrzavam brzinu on se cuje Stajao sam vishe putao od Ugrinovaca ka BG jer nisam zeleo neka veca ostecenja a i nije mi bilo svejedno
    Znaci neb mes ti sumnjas na menjac?
      Vrh

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Cudan zvuk?

    Menjac ili letva volana, sumnjivo je sto se oseca na volanu, jer to onda upucuje na trap i sve u vezi sa tim, mozda ti se zdrobio lezaj na tockovima (to mi nije odmah palo na pamet), no nista bez majstora.
    Lezaj ti je oko 10 jura i zamena oko 500 din (na svakom tocku imas dva komada).
      Vrh

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Cudan zvuk?

    Da li se cuje kad je samo u cetvroj ili nema veze koja je brzina?
      Vrh

  8. #8

    Re: Cudan zvuk?

    Пробај да по равноме вожиш 60, и ондак вози цик цак лево десно. Ако хучи одна је лежај.
    Можеш проверити тако што ћеш дићи један крај, и ухватити точак горе и доле и пробати да га климаш око осовине. Ако можеш лежај је.

    Ко ти мења уље у мотору-мењачу. У аутоперионицама ЧЕСТО побркају чепове за мењач и мотор, па испусте уље из мењала а долију у мотор још 3 литре приде.
      Vrh

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: Cudan zvuk?

    Pa cetvrta brzina kad konstantno vozim nekom brzinom npr 90kmh. Kad cimam levo desno onda se ne cuje? A menjao sam lezajeve skoro(mozda mesec dana)...A osovinu su mi vadili dosta puta i dosta puta sam gledao kako mi curi ulje iz menjaca dok je osovina napolju,pitao sam majstora on je rekao nije to nista,a napravila se povelika barica,ali nisam rekao majstoru da sam menjao lezajeve drugde te on verovatno ne zna da je dosta iscurelo? Od kako sam menjao paknove,manzetnu,kugle,kraj spone,nastavak letve,itd...Auto mi extra zanosi kad kocim
    I ja mislim da se od toga sjebao trap i da mi se zbog toga cuje? Ali opet to je samo moje misljenje Nego,tockovi nemaju lufta jer je sve zamenjeno napred sem letve volana. Ja imam neku svoju sliku toga,kad se zagreje neki deo(zglob? Menjac?....) on pocinje da se cuje, ja kad stanem par min pored puta i nastavim on se ne cuje neko vreme i onda opet?
      Vrh

  10. #10

    Re: Cudan zvuk?

    По томе што си рекао, претпостављам да напред имаш добоше. Значи ТЛ или ГТЛ до 83. Посебно ГТЛ-ове до 83 мајстори мрзе да раде кочнице, јер се ПАКНОВИ МОРАЈУ ПОДЕШАВАТИ, а диск плочице не.
    Главно питање - Да ли ти се повећала потрошња од када си мењао пакнове?
    Још после првог поста ми је пало напамет да су ти се потрошиле кочионе облоге - пакнови. Ако нису били лепо подешени, он је лепо на једној страни појео целу кочиону облогу и сада драпа метал о метал.

    И провери некако уље у мењачу.

    Јави одговоре, па ћемо смишљати даље.
      Vrh

Slične teme

  1. Cudan zvuk???
    Autor drugBoban u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 20.02.2016, 23:38
  2. Zvuk iz motora
    Autor Boys u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.08.2011, 21:40
  3. Kako iskljuci zvuk sigurnosnog pojasa???
    Autor serious017 u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 29.04.2009, 15:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •