Kada kupujesh R4...?
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 44
  1. #1
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Kada kupujesh R4...?

    Koliko vidim medju nama ima dosta dobrih poznavalaca mehanike i Renoa 4 uopshte. Mislim da ne bi bilo loshe da vi koji se bolje razumete uputite nas koji nismo toliko s jedne strane tehnichki "potkovani", a sa druge strane ne poznajemo dobro sam Reno 4 u "male tajne velikih majstora" kada je Rendzer u pitanju. Dakle, ako neko hoche da kupi Reno 4 kako da ga proveri i pregleda? Shta da pogleda? Kako da ga vozi? Na shta da obrati paznju? Za shta vredi i koliko platiti?...
    Meni prvom, a verujem i potencijalnim buduchim chlanovima i ljubiteljima bi ovo bilo korisno, pa sad, ako ste raspolozeni - izvolite.
    Serz
    P.S: Ne znam da li sam "ubo" dobru potkategoriju za ovu temu, pa ako treba, admine, ti to regulishi.
    Tajni savetnik KV kru

  2. #2

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Odlicna tema serz, nesto sto je potrebno za buduce vlasnike 4ke i mozemo i organizovati i neku temu Saveti za savdasnje vlasnike,takodje...
    Ja ne znam mn o mehanici ,ali svakako kao prvo se treba pregledati u kom je stanju auto limarijski, i dali negde porbija, rdja ili sta ti ja znam. Valja svakako poceti od zdrave osnove, a delovi ce se menjati uevk naravo...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  3. #3
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Kako kaze Dr.Miki prvo i jedino sto treba gledati to su zadnje torzije
    Sve ostalo se da srediti,znaci polozaj tockova je najbitniji
    ......we are the first to program your future......

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Drago mi je ako vam se svidja tema. U istom cilju bilo bi dobro da se na forum (u galeriju...) postavi neko tehnichko uputstvo makar sa nazivima osnovnih delova. (Nova tema - zashto da ne?) Ne bih da picanim, ali ebaga mnogi od nas ne znaju shta su torzije ili na primer kao shto nekom od ljudi iz CRO nije jasno shta su krila ili koshevi jer se to jednostavno drugachije naziva. Nije hitno - ali bilo bi korisno, a vama koji se kapirate bolje u mehaniku to bi bilo taman da obnovite gradivo.
    u medjuvremenu radujem se svim savetima jerbo imam u izgledu da nabavim jednog lepo ochuvanom Rendzera , ali o tom - po tom, da ne malerishem.
    Serz
    Tajni savetnik KV kru

  5. #5
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    10.03.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Obavezno kuckaj po vratima i krilima. To ti dođe isto kao i kada kupuješ lubenicu, pa kao po zvuku znaš koliko je zrela i još usput mrmljaš nešto sebi u bradu. To rade matorci da oduševe klinca.

    Šalu na stranu, ali sam čuo da treba nositi magnet kada proveravaš limariju auta. Ako je previše gitovan, magnet će da otpadne. Ako ostane zalepljen za auto - znači da je zdrav.

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Za sada povedi Mikija, ako nista oborice mu cenu valjda
    Pa to sto su rekli da li su tockovi pozadipravilni, malo se sagnes virnes vidis dal je vareno i kako dal je procureo var ili je pun, otvoris zadnja vrata i vidis dal je zamazano ili je dobro, porbas kocnice, kad vozis probu smotas na jednu stranu do kraja pa gas (fino ga dodas nemoj da se stidis) pa na drugu ako tupce periodicno (znaci otisao Homokineticki (a kod R4 je on zajedno sa poluosovinom tj ono sto okrece tocak) pa smotas tockove na jednu stranu otvoris haubu i gledas crne sine (tj sanke od sasije) kakve su jel ima trulezi malo odozgo malo gvirnes isod krila (zato si okretao tockove), pogledas auspuh dal je crn po ivici, nateras prodavca da sedne i stisne gas il ako vozis nizbrdo dodaj malo gasa da vidis dal je dim plav (trosi ulje), kad kocis ako leluja 9verovatno kocnice nisu dobro nastelovane), u gepeku obori sedista i digni gumu skroz i onu VAZNO!!! koja prekriva zadnje blatobrane, videces kako je varen (vecina jeste)... Seticu se ima gomila stvari, napravis spisak i boli te uvo nek se on nervira a ti cackaj i obaraj cenu...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #7

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Citat Whitesnake kaže:
    Za sada povedi Mikija, ako nista oborice mu cenu valjda
    Pa to sto su rekli da li su tockovi pozadipravilni, malo se sagnes virnes vidis dal je vareno i kako dal je procureo var ili je pun, otvoris zadnja vrata i vidis dal je zamazano ili je dobro, porbas kocnice, kad vozis probu smotas na jednu stranu do kraja pa gas (fino ga dodas nemoj da se stidis) pa na drugu ako tupce periodicno (znaci otisao Homokineticki (a kod R4 je on zajedno sa poluosovinom tj ono sto okrece tocak) pa smotas tockove na jednu stranu otvoris haubu i gledas crne sine (tj sanke od sasije) kakve su jel ima trulezi malo odozgo malo gvirnes isod krila (zato si okretao tockove), pogledas auspuh dal je crn po ivici, nateras prodavca da sedne i stisne gas il ako vozis nizbrdo dodaj malo gasa da vidis dal je dim plav (trosi ulje), kad kocis ako leluja 9verovatno kocnice nisu dobro nastelovane), u gepeku obori sedista i digni gumu skroz i onu VAZNO!!! koja prekriva zadnje blatobrane, videces kako je varen (vecina jeste)... Seticu se ima gomila stvari, napravis spisak i boli te uvo nek se on nervira a ti cackaj i obaraj cenu...
    CCCC,Sta ti se zove iskustvo...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    E sad me sramota da pisem kad me prozivate, jesam najmladji al volim kola...
    E necu celaviiii

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Lokacija
    Beograd-Belgrade
    Poruke
    1,901

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Citat Whitesnake kaže:
    jesam najmladji al volim kola...
    nisi nisi
    Mr.4

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Djole al ti voles Abartha valjda? Odosmo u

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

Slične teme

  1. 2. nomadski vikend-ko kada kako gde se nalazi...
    Autor Whitesnake u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 23.05.2012, 18:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •