Pranje motora
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
  1. #1

    Pranje motora

    Uzasno mi je prljav i mastan motor, sa cim bi bilo najbolje da ga perem i na sta da pazim?
    Da li dolazi u obzir pranje u praonici pod visokim pritiskom sa shamponom ili chetkicu za zube u ruke?
    Fala

  2. #2

    Re: Pranje motora

    Ja koristim eko-klin ili naftu pomesanu sa benzinom i naravno cetke i cetkice ,posle toga pranje vrucom vodom sa deterdzentom pa ispiranje,naravno izbegavaj razvodnik,posle svega izduvavanje kompresorom

  3. #3

    Re: Pranje motora

    moj savet je da se to ne radi bas bas...jer ti auto ionako ne vozis s otvorenom haubom :)...mislim, mozes lako da ga "zeznes"
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  4. #4
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Re: Pranje motora

    A mozes i kao Snake da ga oteras u perionicu u metropoluu....on je tamo terao...jedini su mu oni garantovali da ce auto iz prve da upali posle pranja motora i tako je i bilo :D

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  5. #5
    Baby Renault 4
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    21.07.2015
    Lokacija
    Ogulin - Croatia
    Godine
    34
    Poruke
    92

    Re: Pranje motora

    ja znam da sam prao sa nekom kiselinom i benzinom i obavezno četkica i četka na bušilici...sad ja sam koristio tekućinu pod imenom ivasol. sa neznam jel toga ima kod vas

  6. #6

    Re: Pranje motora

    i ja sam koristio ivasol za odmašćivanje nekih stvari.ne motora auta,ali isto je.namažeš ivasol sa pinelom i mast se odmah rastopi,i za 10-15 min ispereš sa vodom.i kao da nikad masti i ulja nije bilo

  7. #7

    Re: Pranje motora

    evo ti slike mog motora





  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: Pranje motora

    Мој другар који држи перионицу је пробао разне ствари али већ дуго користи и куне се у axel sgrasso што и ми данас силом прилика испробасмо и оцена је 10 купиш га у свакој радњи напрскаш и сачекаш мало без икаквог трљања само под притиском испереш данас га тестирали на кухињској масноћи и последицама мањег пожара

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Pranje motora

    do sada sam isprobavao naftu, sonu kiselinu, neki djevo za ciscenje masnoca u kuhinji, neki sprej sto je proizvodio grmec i ekoklin. ekoklin se najbolje pokazao. doduse svaki put kad sam vadio motor iz nekog auta, motor na paletu, stavim ga ispred garaze, isprskam ekoklinom, nakacim crevo direktno na bojler i na kraju creva imam obican postolj za pranje (u sustini obicna mlaznica) i to tako opere motor da ja nemam reci. naravno mislim da je najbolja kombinacija neko hemijsko sredstvo i vruca voda iz vapa.

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555

    Re: Pranje motora

    Axe je zakon.kod mene motor nije bio opran jedno 15 god. Ali kad sam naspricao axel sacekao 5min pa oprao crevom sa obicne cesme motor je zasijao.

Slične teme

  1. Zamena motora
    Autor roglic u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.12.2016, 21:05
  2. Konzerviranje motora
    Autor doctor u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.12.2009, 00:21
  3. Pranje prednje soferke
    Autor Whitesnake u forumu Arhiva
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.01.2008, 17:37
  4. Štrcaljke za pranje farova...
    Autor Whitesnake u forumu Auto elektrika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 02.09.2007, 08:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •