Centralna brava - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36
  1. #31
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Prvo pitanje: kad zaključavaš na daljinski sve radi normalno?

  2. #32
    Citat Neb_Mes_Ur_Mau kaže: Pogledaj poruku
    Prvo pitanje: kad zaključavaš na daljinski sve radi normalno?

    NE!

    Sami motorici rade odlicno tj. vucu onu polugicu za zakljucavanje. Tu je sve ok sto se tice daljinskog.


    Problem je ovaj dio zaokruzeni (nije slika od reno 4 mislim ali isto ovako taj dio izgleda u r4):











    Dakle kada se pritisne brava ovaj zaokruzeni dio se podigne i ti otvoris vrata. Kada pustis bravu ovaj dio se vrati dole na pocetni polozaj. E u mene se ovaj dio ne vrati u pocetni polozaj nego se vrati 2-3 milimetra IZNAD polozaja u koji bi se trebao vratiti. I tako svaki put kada otvaram vrata. Dok JA rukom ne pomaknem ovaj dio u pocetni polozaj (ili bravu izvucem rukom prema vani, posto ovaj dio povuce malo bravu unutar) vrata su otkljucana stalno bilo da ja pomaknem dole onu ricicu za zakljucavanje ili ne


    Dakle to mi je problem na zadnjim vratima.








    E sad prednja vrata....



    Ona kvacica za zakljucavanje je problem. Kada su vrata OTVORENA i kada pritisnem na daljinskom ona kvacica bukvalno ko giljotina se spusti dole, ma u sekundi, ono sve za 5 i naravno tu je sve ok. ALI...

    Ali kad su vrata ZATVORENA i ja hocu da ih zakljucam ona kvacica ode negdje na polovinu i ne spusti se skroz dole i vrata naravno se ne zakljucaju. Nekad to i ode dole i zakljuca se ali od 5 pokusaja jednom.




    Nadam se da sam dobor objasnio

  3. #33
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Ok, ali da li je brava radila normalno pre ugradnje centralke?

  4. #34
    Bilo je ovako na zadnjim vratima i prije (pokvarilo mi se to prije par mjeseci) dok ova prednja vrata to se sad desava

  5. #35
    Naprskao sam WD-om ali sumnjam da ce on pomoci. Bas onako malo jace treba gurnuti onaj mehanizam da se vrati ta 2-3 milimetra na pocetno mjesto

  6. #36
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Ako ništa na cilindru zadnje brave nisi dirao onda je ili: pukla opruga/oslabila opruga/prljavština na masnoći uradila svoje. Skini bravu, operi, podmaži, vrati. Eto dešava se, desilo se i meni da je zbog stajanja i prljavštine znala ponekad da zablokira, srećom opruga nije pukla.

    Kako si montirao poluge motora centralne brave, gde si ih zakačio na samu bravu? Moguće je da si gađao neki nesretan ugao pa te sada to zeza, mada mislim da je verovatniji problem da sama poluga "proleti" kroz rupu kad treba da ide na gore. Rešenje je da polugu sa motora dodatno zakriviš i proveri pre vraćanja u vrata slobodnom rukom da li poluga može da proleti ili uvek ostaje na svom mestu.

Slične teme

  1. kontakt brava
    Autor milosbeli u forumu Kupujem
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 28.02.2012, 21:43
  2. Boš brava
    Autor lifedreamer u forumu Kupujem
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.02.2010, 17:10
  3. Boš brava
    Autor lifedreamer u forumu Kupujem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.02.2010, 10:51
  4. Centralna i alarm
    Autor renovr u forumu Auto elektrika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.10.2007, 10:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •