Koji akumulator - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 62
  1. #51
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Koji akumulator

    Citat frik-ri kaže:
    Citat Djordje kaže:
    Nemam ga na sta sad prazniti... ... Sta ciniti?
    Ako imas koji Rom sa Alkatel u blizina... More i tako... Sorry na Morao sam...

    To: Dejo... Sta ti se zbilja smrz'o gel akumulator??!? ??? Nakon potopa ili...? ??? Je bio prazan? Jer ako je prazan, zna smrznuti. Ali na vrlo niskoj temperaturi, reda -15 Celzija pa jos malo hladnije... Prvi put cujem da se smrz'o gel akumulator... ???
    ma nikakav potop,taj mi je bio u Astri pa kad smo otišli malo do BiH tamo pao snijeg i bilo -1 a meni auto neće upaliti,odnio akumulator u kuću pa nakod 3-4 sata kad se ugrijao davao je struju kao nov a sutradan kad je opet bio hladan nije imao baš snage da zavergla al nakon grijanja opet on ko nov al sada imam dobar stari sa olovom i kiselinom i već 4god nema frke s njime
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  2. #52
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Koji akumulator

    Citat Argonaut1 kaže:
    Znam par slucajeva da je BlackHorse trajao samo malo duze od garancije.
    Imam BlackHorse vec 7 godina(mislim da je 55ica, nisam siguran) znaci sljaka nevidjeno, da kucnem u drvo da ga ne ureknem...
    Paljenje mi nije bas najnastelovanije pa verglam zimi, u proseku iz 3. upali, al ima i dana kada se ne pali duze vreme pa vergla i po 10 puta, ali BlackHorse
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  3. #53
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Koji akumulator

    Citat Djordje kaže:
    Da vas pitam nesto: Kako odrzavati akumulator koji se ne koristi. Posto sam auto cukno imam sad u garazi dva akumulatora, jedan iz vagena a drugi staru veliku mrcinu iz fiata, koja vec trista godina sluzi. Imam ono cudo za punjenje akumulatora.
    Jel im dovoljno da ih jednom mjesecno prikopcam da budu na aparatu za punenje 24 sata ili bih to trebao cesce raditi ?
    Citat Djordje kaže:
    Nemam ga na sta sad prazniti...auto nemam. Nego jel mu onda bolje da ga ostavim da stoji u garazi pa da ga do buduce upotrebe ne punim nikako, ili da ga povremeno ispraznim necim(prikopcavanjem radija na nejga ili slicno) pa dopuni? Sta ciniti?
    Citat Djordje kaže:
    aqhahhah on se puni jedino i najbolje ovaj alkatel, imo sam sve telefone prije njega

    pa jel da ga punim i praznim il da ga samo ostavim ?
    Pa dobro, Đorđe, koji deo ne razumeš? Pusti ga da sroji. Ako ti ga neko traži ili imaš neku primenu (okretanje praseta, paljenje motorke na guranac, slušanje 7+1 radija sa po jednim zvučnikom u cilju stvaranja surround efekta) koristi ga do balčaka pa ga onda opet napuni.
    Tajni savetnik KV kru

  4. #54
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Koji akumulator

    Neka ti stoji mesecima, nece ti stajati 10god, frik je na to i mislio i lepo ti objasnio...
    Drugo, ja kazem da sa Serzom ako ti nesto nije jasno treba da se objasnis na pp, a ne da nastavljas offtopic ako ga je vec bilo. I tacka. Od sada brisem

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  5. #55
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Koji akumulator

    Znaci da ga stavim u garazu i ostavim tako bez punjenja i praznjenja. Gracijas sinjor. Primljeno k znanju.
    Hvala
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  6. #56
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Koji akumulator

    Upravo!

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #57
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Koji akumulator

    Da ne bi otvarao novu temu, evo par informacija vezanih za akumulator...

    Jedna od najcescih gresaka koju pravi veliki broj vozaca je da u zimskom periodu na velikim hladnocama ili posle snega upali svoj automobil i ostavi ga da radi tako jedno 5-10 minuta.
    S' obzirom da je u zimskom periodu kapacitet akumulatora smanjen cak i do 40% desava se da cesto dolazi do otkazivanja akumulatora, odnosno njegovog praznjenja.
    Podaci vezani za prosecan automobil govore da je maksimalna nazivna snaga alternatora negde oko 70-80A, ali to tek na nekih 4000 obrtaja, ako uzmemo u obzir to da je za startovanje automobila potrebno negde oko 7A, paljenje kratih svetala 8A, pumpa 6A, grejac zadnjeg stakla 4-5A, ventilator kabine ukljucen na maksimalnu brzinu 2A, prostim zbirom dolazimo do potrosnje koju ostvaruje automobil.
    Za potpuno dopunjavanje akumulatora, potrebno je oko cetiri casa prosecne voznje automobilom u zimskim uslovima.
    Zamislite onda situaciju gde ustajete svaki dan na posao palite kola, idete na posao koji je udaljen mozda manje od 3km i gde prolazite kroz gradsku guzvu, kolone, semafori, a obrtaji se tu najcesce krecu ispod 1000 obrtaja u minuti, u kakvom je stanju akumulator koji kroz sve to prolazi posle samo mesec dana.
    Zbog toga i ne cudi sto u zimskim uslovima neko u garantnom roku promeni vise akumulatora.
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  8. #58
    Renault 4 GTL Avatar od  frma
    Član od
    23.03.2009.
    Aktivnost
    03.09.2015
    Lokacija
    Slavonski Brod CRO
    Godine
    55
    Poruke
    431

    Re: Koji akumulator

    Da akumulatori dulje žive,idemo gas gas
    Severina - Gas gas

  9. #59
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Koji akumulator

    Citat frma kaže:
    Da akumulatori dulje žive,idemo gas gas
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  10. #60
    Renault 4 Alpine
    Član od
    15.04.2007.
    Aktivnost
    28.09.2016
    Lokacija
    Zvezdara, Beograd
    Godine
    47
    Poruke
    2,389

    Re: Koji akumulator

    Dobar drugar mi radi u Bosch Automotiv i rče mi bukvalno sledeće " Nikad Bosch samo Varta", kada sam zatražio objašnjenje reče mi da je bio u fabrici gde se obe marke prave, na istoj traci a samo zbog imena Bosch košta u proseku 20% više od Varte, a potpuno ista tehnologija.
    Kapetan na belu lađu a takođe Gospodar vremena i vd. direktor svemira

Slične teme

  1. Punjač za akumulator
    Autor San-Sale u forumu Café
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 28.09.2011, 10:54
  2. Black Horse akumulator
    Autor San-Sale u forumu Auto elektrika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.12.2008, 20:29
  3. Akumulator
    Autor Nikola_5044 u forumu Auto elektrika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.11.2008, 21:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •