Moja Renault porodica (kako sam postao zavistan od Renault-a)
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 23
  1. #1
    exception
    Guest

    Moja Renault porodica (kako sam postao zavistan od Renault-a)

    2005. smo kupili 2 Clia II. Evo dve slike ćaletovog (1.4 16V)


    Ja sam spram svojih mogućnosti tada uzeo 1.2 8V


    Malo slika sa staze "Mišeluk"...


    Dan kada sam ga prodao Subotičani, pazite se sredovečne utegnute plavuše u ovom autu (ako su još u jednom komadu - i teta i auto)


    Zetov Megane 1.5 dCi (105 ks) kupljen 2006. godine (slikan to jutro u dvorištu salona kada sam došao da preuzmem svoj Clio III )


    Onda sam se ponovio, uzeo sam sebi Clio III Exception (limited edition) 1.2 16V. Fabrički ima 75 ks, ali sam ga ja čipovao, još malo poradio neke sitnice na motoru i sad ima cca 80-82 ks


    Moj i ćaletov Clio (smena generacija)


    Auspuh... i anfas


    Par slika sa drugarima iz Osijeka, ljute mašine na "gomili"


    I za kraj, jedine dve slike sestrinog Twileta koje imam


    Uglavnom, to bi bilo ukratko to od mene. Što se tiče mog Clia, rađen mu je auspuh, stavljen Sony CD mp3 CDX-GT30RN (podržava komande na volanu i display), napred fabrički zvučnici, pozadi "Graund Zero" titanium GZTF 130MK2 i u gepeku SAL active woofer XB-10/A. Na motoru K&N filter i powerbox. Stavljene felne Dezent F 16" sa gumama ContiSportContact2 205/45 R16. Za zimu su mi ostale čelične felne i kupljene Vredestein Snowtrack 2 gume u dimenzijama 165/65 R15. Još je u planu zatamnjivanje stakala, CUP spojler i malo da ga približim zemlji ... To bi bilo to, ako se ne setim još nečeg konstuktivnog

  2. #2

    Re: Moja Renault porodica (kako sam postao zavistan od Renault-a)

    Jedna prava, velika srecna RENAULT porodica
    Renault Megane II 1.9 dCi grandtour luxe dynamique + R 18 1.4 (still rolling) + Renault Megane II 1.9 dCi confort dynamique = 315 KS i 701 Nm

  3. #3
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384

    Re: Moja Renault porodica (kako sam postao zavistan od Renault-a)

    Svaka cast ti bas gotivis R
    ......we are the first to program your future......

  4. #4
    exception
    Guest

    Re: Moja Renault porodica (kako sam postao zavistan od Renault-a)

    Renault ruleZ . Čak sam se letos nosio mišlju da kupim sebi i jednu četvorku za sve i svugde. Najveći problem mi je kako da odvedem mog ljubimca od 70+ kg (Rotvajlera) do vikendice. Ali sam onda ipak odustao, jer mi je to trošak više a i stvarno ne bih imao gde da parkiram sve te silne

  5. #5

    Re: Moja Renault porodica (kako sam postao zavistan od Renault-a)

    lepo,lepo:)...
    svijda mi se kada neko uzme mali auto ali sa dosta opreme...

    PS...a sto si pare bacao na chip!?

    e da...i lepo je sto si reko pravu konajzu a ne ko 99% kompleksasa kada savi chip odma im auto ima 1000000000 konja plus, i sparco nalepnica i jos 50ks u startu...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  6. #6
    exception
    Guest

    Re: Moja Renault porodica (kako sam postao zavistan od Renault-a)

    Citat NebojsaR4 kaže:
    lepo,lepo:)...
    svijda mi se kada neko uzme mali auto ali sa dosta opreme...

    PS...a sto si pare bacao na chip!?

    e da...i lepo je sto si reko pravu konajzu a ne ko 99% kompleksasa kada savi chip odma im auto ima 1000000000 konja plus, i sparco nalepnica i jos 50ks u startu...
    Situacija je sledeća: kada sam odlučio da uzmem Clio III, ponudili su mi opremu Exception (koliko znam napravljeno je svega oko 5.000 komada). Samo dva su u to vreme stigla u NS sa istim motorom i oba su bila crna. Jedina razlika je bila u broju vrata. Onaj drugi je imao troje. Pošto ovi iz salona nisu bili sigurni da li će im stizati još automobila sa Exception opremom, nisam imao velikog izbora, presudila je oprema (ABS, servo, el. paket, klima, koža, maglenke, tempomat, limiter brzine, 4 X air bag, komande za muziku na volanu, putni kompjuter, itd.). S obzirom da je auto težak 1.165 kg + mojih 98, trebalo mu je malo više snage. Ide on odlično, ali lepo povuče tek iznad 3.000 obrtaja. To je pravi razlog zašto sam mu stavio Powerbox. U principu, ne diraju tvoj fabrički ECU, već se ubacuje drugi čip koji tvom originalnom daje druge parametre. Garancija se ne gubi (istina, dobar sam sa vlasnicima salona ) a cena svega je bila 50 € (za mene) inače je 70 €. Lično, smatram da nije velika lova u pitanju, a snaga se osetno povećala, pogotovo pri nižim obrtajima.

    Druga stvar je da nisam kompleksaš. Auto sam ja kupio, kao i prethodni, ja ga otplaćujem, registrujem, tankujem i ponosan sam na to . I još jedna stvar: Clio III uopšte nije mali auto . Ima jako puno mesta i samo malo je manji od Megane-a. To bar znate vi sa četvorkama A ovo za nalepnice:

  7. #7

    Re: Moja Renault porodica (kako sam postao zavistan od Renault-a)

    Citat exception kaže:
    Citat NebojsaR4 kaže:
    lepo,lepo:)...
    svijda mi se kada neko uzme mali auto ali sa dosta opreme...

    PS...a sto si pare bacao na chip!?

    e da...i lepo je sto si reko pravu konajzu a ne ko 99% kompleksasa kada savi chip odma im auto ima 1000000000 konja plus, i sparco nalepnica i jos 50ks u startu...
    Situacija je sledeća: kada sam odlučio da uzmem Clio III, ponudili su mi opremu Exception (koliko znam napravljeno je svega oko 5.000 komada). Samo dva su u to vreme stigla u NS sa istim motorom i oba su bila crna. Jedina razlika je bila u broju vrata. Onaj drugi je imao troje. Pošto ovi iz salona nisu bili sigurni da li će im stizati još automobila sa Exception opremom, nisam imao velikog izbora, presudila je oprema (ABS, servo, el. paket, klima, koža, maglenke, tempomat, limiter brzine, 4 X air bag, komande za muziku na volanu, putni kompjuter, itd.). S obzirom da je auto težak 1.165 kg + mojih 98, trebalo mu je malo više snage. Ide on odlično, ali lepo povuče tek iznad 3.000 obrtaja. To je pravi razlog zašto sam mu stavio Powerbox. U principu, ne diraju tvoj fabrički ECU, već se ubacuje drugi čip koji tvom originalnom daje druge parametre. Garancija se ne gubi (istina, dobar sam sa vlasnicima salona ) a cena svega je bila 50 € (za mene) inače je 70 €. Lično, smatram da nije velika lova u pitanju, a snaga se osetno povećala, pogotovo pri nižim obrtajima.

    Druga stvar je da nisam kompleksaš. Auto sam ja kupio, kao i prethodni, ja ga otplaćujem, registrujem, tankujem i ponosan sam na to . I još jedna stvar: Clio III uopšte nije mali auto . Ima jako puno mesta i samo malo je manji od Megane-a. To bar znate vi sa četvorkama A ovo za nalepnice:
    ma ja kad rece cip, pomislih na chip od 300+ evra:)...a ovo za kompleksase nije bilo tebi upuceno a ni za nalepnice..., ne znam dali si dobro skapirao...,cak sta vise pohvalio sam "realnost i verodostojnost" svih podataka ...






    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  8. #8
    exception
    Guest

    Re: Moja Renault porodica (kako sam postao zavistan od Renault-a)

    Citat NebojsaR4 kaže:
    Citat exception kaže:
    Citat NebojsaR4 kaže:
    lepo,lepo:)...
    svijda mi se kada neko uzme mali auto ali sa dosta opreme...

    PS...a sto si pare bacao na chip!?

    e da...i lepo je sto si reko pravu konajzu a ne ko 99% kompleksasa kada savi chip odma im auto ima 1000000000 konja plus, i sparco nalepnica i jos 50ks u startu...
    Situacija je sledeća: kada sam odlučio da uzmem Clio III, ponudili su mi opremu Exception (koliko znam napravljeno je svega oko 5.000 komada). Samo dva su u to vreme stigla u NS sa istim motorom i oba su bila crna. Jedina razlika je bila u broju vrata. Onaj drugi je imao troje. Pošto ovi iz salona nisu bili sigurni da li će im stizati još automobila sa Exception opremom, nisam imao velikog izbora, presudila je oprema (ABS, servo, el. paket, klima, koža, maglenke, tempomat, limiter brzine, 4 X air bag, komande za muziku na volanu, putni kompjuter, itd.). S obzirom da je auto težak 1.165 kg + mojih 98, trebalo mu je malo više snage. Ide on odlično, ali lepo povuče tek iznad 3.000 obrtaja. To je pravi razlog zašto sam mu stavio Powerbox. U principu, ne diraju tvoj fabrički ECU, već se ubacuje drugi čip koji tvom originalnom daje druge parametre. Garancija se ne gubi (istina, dobar sam sa vlasnicima salona ) a cena svega je bila 50 € (za mene) inače je 70 €. Lično, smatram da nije velika lova u pitanju, a snaga se osetno povećala, pogotovo pri nižim obrtajima.

    Druga stvar je da nisam kompleksaš. Auto sam ja kupio, kao i prethodni, ja ga otplaćujem, registrujem, tankujem i ponosan sam na to . I još jedna stvar: Clio III uopšte nije mali auto . Ima jako puno mesta i samo malo je manji od Megane-a. To bar znate vi sa četvorkama A ovo za nalepnice:
    ma ja kad rece cip, pomislih na chip od 300+ evra:)...a ovo za kompleksase nije bilo tebi upuceno a ni za nalepnice..., ne znam dali si dobro skapirao...,cak sta vise pohvalio sam "realnost i verodostojnost" svih podataka ...

    Pa naravno da sam skontao, zato sam i napisao da nisam od kompleksaša i da sam normalan momak A za nelepnice sam umro od smeha. I na www.renault-klub.hr je to postala opšta zezancija tipa: nalepiš jeger nalepnicu na zadnje staklo i odmah ti auto ide brže





  9. #9

    Re: Moja Renault porodica (kako sam postao zavistan od Renault-a)

    a da ne pricamo da dobijes 20KS kada stavis brizgaljke za vetrobransko staklo s led diodama boje...VRLO PLAVO:)

    no, da ne idemo u off:)...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  10. #10
    exception
    Guest

    Re: Moja Renault porodica (kako sam postao zavistan od Renault-a)

    Citat NebojsaR4 kaže:
    a da ne pricamo da dobijes 20KS kada stavis brizgaljke za vetrobransko staklo s led diodama boje...VRLO PLAVO:)

    no, da ne idemo u off:)...


    Ovde i nema OT. Predstavio sam porodični vozni park a na vama je da komentarišete

Slične teme

  1. Renault JP4
    Autor Dzoni09 u forumu Generalna diskusija o modifikacijama
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.07.2016, 01:21
  2. Renault 4L
    Autor stretkas u forumu Garaža
    Odgovora: 179
    Poslednja poruka: 11.06.2013, 17:25
  3. Kako postati član udruženja Renault 4
    Autor Goran u forumu Klub
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.06.2011, 01:08
  4. Renault 4(x4)
    Autor Djordje u forumu Razne ideje
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.03.2011, 23:43
  5. renault 4 gtl-SL
    Autor slavce05 u forumu Garaža
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 22.12.2010, 13:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •