vise tehnickih pitanja?
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    vise tehnickih pitanja?

    Prvo se izvinjavam na vise postavljenih tema u jednom danu,ali...Tu smo da se pomazemo!
    -Dali je moguce resiti kocenje a da pri tome ostane 5-ti cilindar...(R4 GTL) Imam problem,Napred skoro da ne koci,cevi sam pri reparaciji vozila izmenjao,Vazduh ispusten,ali sam primetio da je peti cilindar,tj polugica istog,vezana zicom tako da bi bila blokirana u jednom polozaju..Glavni kocioni ok..

    -Treba da prestelujem ventile na svom r4-gtl 85god,elem,neki kazu da se steluju::0,15 USISNI-0,20 IZDUVNI;neki kazu 20-20;A NEKI CAK 20USIS-15 IZDUV,sto je po meni APSURD...
    sta kaze FABRIKA,a sta ISKUSTVO?(interesuje me stelovanje na hladno)

    -Na Karburatoru se nalazi cev(prikljucak) za vakum aparat na razvodniku,ali je cev fabricki zablindirana(karb SOLEX),dali cu dobiti zivlji motor ako je razbusim,posto je razvodnik sa sa vakum aparatom na sebi,kao i sto ima cev do karburatora...P.S ovo sam primetio kad sam remontovao karburator,posto nikad do sad nije remontovan..

    p.s izvinjavam se jos jednom na velikim slovima..poruku sam modifikovao..nadam se da je sad sve ok..

    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE
      Vrh

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982

    Re: VISE TEHNICKIH PITANJA

    Procunjaj malo dublje po temama pa ćeš naći sve što ti treba o petom cilindru i kočaljkama. Uglavnom, to što ti prednji ne koče nema veze sa njim. Pre svega proveri šta ti je sa glavnim kočionim cilindrom!

    Za ventile ti ostajem dužan odgovor jer ne mogu da se setim tačno dimenzija na koje se šteluju i da li je to na "vruće" ili "na hladno". Proveriću pa ću napisati.

    GTL ima fabrički spregnut karb i razvodnik tako da mislim da je tebi neko menjao karb sa TL-ovim i jednostavno izbacio crevce koje ih spaja. Ako možeš negde snimi na GTL-u kako je to tačno odrađeno i tako uradi. Ova modifikacija, ako pravilno šljaka, ima puno uticaja i na performanse i na potrošnju.



    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.
      Vrh

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: VISE TEHNICKIH PITANJA

    Citat Mocni Rendzer kaže:
    Procunjaj malo dublje po temama pa ćeš naći sve što ti treba o petom cilindru i kočaljkama. Uglavnom, to što ti prednji ne koče nema veze sa njim. Pre svega proveri šta ti je sa glavnim kočionim cilindrom!

    Za ventile ti ostajem dužan odgovor jer ne mogu da se setim tačno dimenzija na koje se šteluju i da li je to na "vruće" ili "na hladno". Proveriću pa ću napisati.

    GTL ima fabrički spregnut karb i razvodnik tako da mislim da je tebi neko menjao karb sa TL-ovim i jednostavno izbacio crevce koje ih spaja. Ako možeš negde snimi na GTL-u kako je to tačno odrađeno i tako uradi. Ova modifikacija, ako pravilno šljaka, ima puno uticaja i na performanse i na potrošnju.

    Oprostite na caps-lock-u,Dakle karb je originalan,crevo od karb-a je spregnuto sa vakum aparatom razvodnika,ali cevcica koja izlazi iz tela karburatora nema prohodnost prema usisu,inace automobil vuce fantasticno,potrosnja 6,5l u srednjim uslovima na 100km,zivahan je ,samo mislim da mu fali tih par stepeni korekcije pri naglom povecanju gasa..
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE
      Vrh

  4. #4

    Re: vise tehnickih pitanja?

    dajem ti podatke iz originalnog prirucnika,,imam,,na hladno us 0.15 izd 0.20 vruce us 0.18 izd 0.25..
    broz
      Vrh

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: vise tehnickih pitanja?

    Citat rodni231 kaže:
    dajem ti podatke iz originalnog prirucnika,,imam,,na hladno us 0.15 izd 0.20 vruce us 0.18 izd 0.25..
    hvala ti
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE
      Vrh

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982

    Re: vise tehnickih pitanja?

    Sorry što kasnim, ali sve jedno, gornji podatci koje je dao [glow=red,2,300]rodninekitamobroj[/glow] su tačni.


    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.
      Vrh

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: vise tehnickih pitanja?

    Hvala momci..nego,dali da razbusim rupu kroz onu cevcicu na karburatoru gde je prikaceno crevo vakuma na razvodniku,posto sam licno ja radio remont karburatora,a cevcica je fabricki neprohodna?
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE
      Vrh

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982

    Re: vise tehnickih pitanja?

    Ako misliš na pravu cevčicu onda - zašto da ne. Trebalo bi, ako je sve ispravno, da se performanse motora poprave. Uostalom, ako nešto ne valja uvek možeš ponovo da je začepiš.


    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.
      Vrh

Slične teme

  1. Puno pitanja za odgovor novajliji
    Autor katraš u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 09.01.2010, 12:16
  2. Ideje, Sugestije, Pitanja i jos po nesto...:)
    Autor NebojsaR4 u forumu Klub
    Odgovora: 122
    Poslednja poruka: 30.06.2009, 13:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •