Nece da upali - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36
  1. #31
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555

    Re: Nece da upali

    Zezajte vi mene bas briga skinuo ga za 45 min,remontovao(bez potrebe)namontirao za 30min.i platio dve ture u kafani

  2. #32
    Renault 4 Alpine
    Član od
    15.04.2007.
    Aktivnost
    28.09.2016
    Lokacija
    Zvezdara, Beograd
    Godine
    47
    Poruke
    2,389

    Re: Nece da upali

    E svaka ti čast kad si uspeo da skineš alnaser za 45 minuta.
    Kapetan na belu lađu a takođe Gospodar vremena i vd. direktor svemira

  3. #33
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Nece da upali

    Sad znaš za sledeći put(meni četkice držale skoro tri god)

  4. #34
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555

    Re: Nece da upali

    Poenta je u tome da cetkice uopste nismo menjali samo malo kabal zastucali,a alnaser podmazali tolatnom mascu ili grafitnom pojma nemam,ma sad pali ko mina. Na redu su prednji amortizeri,malo kocnice pa izolacija ma ima da kida

  5. #35
    Renault 4 TL Avatar od  Boys
    Član od
    12.08.2010.
    Aktivnost
    06.08.2022
    Lokacija
    Serbia, Banatsko Novo Selo
    Godine
    41
    Poruke
    178
    Ja imam sličan problem...
    Prvo , brava je počela da zeza. Naime, kada okrećem ključ, kako bih upalio rendžu, pre nego što dođe u položaj za davanje kontakta, a potom u položaj za verglanje, ključ se zaglavi i neće dalje. Vrati ključ u prvobitno stanje i izvadim isti iz brave, te pokušam ponovo. Nakon nekoliko pokušaja uspem da upalim. Što je vreme više odmicalo, sve je bilo gore. Ključ se više zaglavljivao a meni je bilo potrebno više pokušaja da okrećem ključ, kako ne bi zablokirao. Verglanje je postalo sve sporije.
    Onda mi se desilo da hoću da ugasim kola, okrenem ključ, a ona i dalje rade. izvadim ključ iz brave, i dalje rade. Ubacim u brzinu, malo naglije pustim kvačilo, i tako ih ugasim. Ali, ostane kontakt da svetli. Skinem klemu sa akumulatora. Nakon određenog vremene, vratim klemu, a kontakt ne radi (sve normalno). Takođe, desilo mi se da, slučajno, prođem pored kola, bacim pogled unutra, i ugledam da je kontak uključen iako nema ključa u bravi, niti su kola bila paljena. Opet skidanje kleme (nisam znao kako drugačije da isključim). Verglanje je bilo sve sporije. Punio sam akumulator, i sa napunjenim je bio isti slučaj, dakle, verglanje se jedva odvijalo, ali čim je uspeo, nekako, da spoji krug, upalio je. Svako sledeće vrglanje je bilo sve sporije, i "mučnije", dok na kraju nije useo da upali.
    Kupim novu bravu (Reno Panta - Pančevo, 2200 din.). Na kablove stare brave bio je vezan jedan relej. Zamenim i njega, stavim novi, i sve povežem kako je bilo.Brava super radi, ključ se lako okreće, kontakt radi. Kada sam trebao da zaverglam, ništa se ne dešava. Samo u releju nešto cakne, i kada ključ dođe u položaj za verglanje, ništa. Muk i tišina. Pokušavao sam nekoliko puta i odustao.
    Ne znam šta dalje da probam, pa da vidim imate li vi predstavu šta bi moglo biti.
    Da li bi neko mogao da mi objasni, tačno, gde se nalazi alnaser, i taj kabl koji je prikačen na njega (da vidim da se nije otkačio, zaprljao, korodirao...). Da li je, uopšte, alnaser? Ima li neko neku ideju šta se to zbiva?
    Unapred zahvalan na odgovoru!
    Potupaj tako da tvoj postupak može postati opšti princip ljudskog ponašanja.

  6. #36
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Anlaser se nalazi ispod izduvno usisne grane, odn. ispod karburatora gledano sa desne strane vozila. Na njega je nakačen jedan deblji kabl koji ide na pls klemu akumulatora.

Slične teme

  1. Nece da upali TL
    Autor doctor u forumu Arhiva
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 17.06.2009, 13:32
  2. Nece da sastavi....
    Autor DrBing u forumu Arhiva
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 01.05.2009, 13:40
  3. Rendzer nece da mi upali
    Autor Italijan u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 15.04.2008, 20:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •