Moj prvi R4
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5

Tema: Moj prvi R4

  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    04.01.2023.
    Aktivnost
    17.01.2023
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    64
    Poruke
    7

    Moj prvi R4

    Evo da predstavim moju igračku...

    Pre pola godine odprilike sam impulsivno kupio R4. Bio je blizu, u Kamenci, mala kilometraza, obnovljen pre 4 godine, ne baš preterano korekrno, ali je dosta limarije je zamenjeno i auto je ceo ofarban.

    Ideja mi je bila da auto vozim i sredjujem paralelno (što nije baš zdrava ideja, priznajem), pa nisam hteo da uzmem nešto što bi mi pojelo mnogo vremena na osposabljavanje za voznju.

    Nisam do sada imao iskustva sa R4, pa nisam shvatio da ga moram kupovati na dizalici a ne na drumu... Dole je lose odradjen i čeka me na proleće dosta posla.

    Spoljašnost sam malo doterao, plastificirao točkove, branike i bočne plastike ofarbao kako valja, uredio unutrašnjost i motorni postor.

    Vešanje prednje upristojio (kugle, spone, balans štangla, šta god sam našao za zamenu...), izservisirao motor (ulje, filteri, kablovi, svećice, platine, kond, novi tremostat, po koje crevo, itd.. ), zamenio auspuh, stavio nove Kayaba amortizere, doveo u red instrument tablu i unutrašnjost.

    Uglavno, pristojan auto u trenutku, svaki dan ga vozim, do posla i nazad oko 20km. Motor i menjač se lepo ponašaju, ali moram da rešim još zadnje vešanje i zeleo bih da ga i na kraju prefarbam. On jeste "sveze" ofarban pre 4 godine, ali prilično aljkavo, "narandžina kora" je blag opis farbe, pre bi bilo "krokodilska koža".

    IMG_20221015_145335_317.jpgIMG_20221015_145413_559.jpg

    Da, novi farovi, nova maska... Puno sitnica u motornom prostoru koji sad izgleda pristojno, bice sutra još slika detalja.

  2. #2
    Baby Renault 4
    Član od
    04.01.2023.
    Aktivnost
    17.01.2023
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    64
    Poruke
    7
    Evo nastavka:
    Sad kad gledam slike motornog protora vidim da sam zaboravio ofarbati nosač ventilatora i njegovo kućište. Pripremio sam i spirale za uvezivanej kablova, ali ni to nisam stigao postaviti. Kako god, motorni prostor ipak deluje daleko urednije nego što je bio kad sam ga doterao kući.

    Sto se tiče interijera, oribao sam tablu, zamenio sijalice, šta sam mogao da poskidam od plastike oribao sam temeljno, iztretirao sam "fenom" i premazao silikonom. Izgleda mnogo bolje. Imam Insa Zemun termometar za temperaturu vode za hladjenje na tabli, nije original ali je veoma koristan pa sam ga zadrzao.

    Naravno, konzolu sa radio aparatom sam izbacio iz auta. Neznam zašto, ali mene ona nekako iritira, mnogo mi je više u stilu Renoa R4 da tamo bude ravan patos i prazan prostor nego plastična konzola.

    Sedišta su mi zadavala problem, zadnja klupa ko nova, prednja sedišta očajna. Pokušavao sam da nadjem nekoga da mi pretapacira kompletna sedišta tako da izgledaju originalno, ali nisam uspeo. Na kraju sam kupio presvlake, nisu u originalnom stilu ali su jako dobro legle. Dok ne nadjem originalni materijal posluižiće...

  3. #3
    Baby Renault 4
    Član od
    04.01.2023.
    Aktivnost
    17.01.2023
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    64
    Poruke
    7
    Imam neki problem sa postavljanjem slika. Da li postoji neki limit za veličinu fajla fotografije ?

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Mislim da postoji, ali nisam siguran. Treba pitati Vuleta admina.

  5. #5

Slične teme

  1. Moj prvi
    Autor oskar su u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.03.2014, 20:58
  2. MOJ PRVI AUTOMOBIL
    Autor Argonaut1 u forumu Café
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 22.02.2011, 15:12
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 12.06.2010, 22:05
  4. Moji prvi pokusaji trgovine
    Autor Argonaut1 u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 27.07.2009, 10:52
  5. prvi post
    Autor darkonije u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.05.2008, 22:13

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •