Menjač - Strana 8
Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 45678
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 80

Tema: Menjač

  1. #71
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Odg: Menjač

    ma znam ja ljudi sta vi pricate...al meni miki rekao e imao si manje ulja u menjacu ( a ranije nikad nije tesko ulazio u brzine nego ko u puter ) i ja sam dosuo malo i sad on tako ima da ispusti sav visak...kao to tako mora...
    jebem li ga ja ...al bash me nervira to...popravim jedno a drugo se pokvari....

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  2. #72

    Re: Menjač

    E. Jel neko nekad skidao menjac. Ja odvrnuo sarafe (ona 4) i vucem ko kreten on ni da makne. Kako da je neko silikonom zalepio spoj menjac-motor. Sta da radim?

  3. #73

    Re: Menjač

    Mora da se skida sa ZVONOM od kvacila... pa tek onda moze da se rastave zvono i menjac. U knjizi je pisalo da moze odmah. Ali je to verovatno na TL-u.

  4. #74

    Re: Odg: Menjač


    Dali je neko imao problem kao ja od juce. Od juce kada ubacim u 3 brzinu pocinje da krci, zvrci melje ni sam neznam da objasnim taj zvuk. to je samo u 3 dok kod ostalih brzina normalno. i primetio sam da na leru se cuje neko zveckanje u menjacu kad pritisnem kvacilo normalno se ne cuja nista. Dali je neki lezaj ili sta li vec moze da bude ?

  5. #75
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: Menjač

    Proveri nivo ulja u menjaču.
    Odvrneš šraf za rikverc - treba ti ključ 22 i staviš unutra prst. Ako ti nije uljav, ondak stavi gumenu crev cca. 1 metar u rupu, a na kraj rupe levak, i sipaj ulje 80W-90 za manuelne menjače dok ne stigneš do nivoa šrafa.
    Ne zaboravi da zavrneš šraf kad završiš.

  6. #76
    Renault 4 TL Avatar od  Boys
    Član od
    12.08.2010.
    Aktivnost
    06.08.2022
    Lokacija
    Serbia, Banatsko Novo Selo
    Godine
    41
    Poruke
    178

    Re: Menjač

    Problem od sinoć.

    Upalim Rendžu, krenem, sve super. Stignem na odredište, parkiram. Kada sam izbacio iz brzine, osetih da je ručica menjača malo nakrivljena na desno. Pokušah da ubacim u prvu brzinu, ručica ni da makne, u drugu takođe. U rikverc hoće, kao i u treću i četvrtu. Nisam hteo da silujem. Ugasim motor. Pokušah sa ugašenim motorom (naravno, sa stisnutim kvačilom), isto. Ručica menjača stoji malo nakrivljena na desno, i može da se ubacuje samo u rikverc, treću i četvrtu brzinu. Otvorih haubu da vidim da se ona šipka (ručica u stvari) nije izlomila, ili šta god. Nije! Ne mogu da ispravim ručicu, kako bih ubacio u prvu ili drugu. Ništa. Smoren kano plovak, odoh svojim poslom (nisam mogao da ispalim), a to mi stalno na pameti!
    Posle sat i po, vratih se do kola. Upalih, ubacih u rikverc, sa namerom da izađem sa parkinga. Zakočih. Kada je trebalo da ubacim u prvu, ili drugu, prc! Neće! Krenuh trećom! Stigoh do raskrsnice, i probah da iz treće ubacim u drugu. Proradilo!! Ne verujem!! Bio presrećan!! Kao da se ništa desilo nije! Radi i prva i druga, sve normalno.

    Da li se nekome to dešavalo, i da li je ovo predznak nekog većeg kvara, i šta se, uopšte, desilo??? Da li da promenim ulje u menjaču?

    Zahvaljujem na odgovoru!
    Potupaj tako da tvoj postupak može postati opšti princip ljudskog ponašanja.

  7. #77
    Renault 4 TL Avatar od  Boys
    Član od
    12.08.2010.
    Aktivnost
    06.08.2022
    Lokacija
    Serbia, Banatsko Novo Selo
    Godine
    41
    Poruke
    178
    Dakle...

    Citat Boys kaže: Pogledaj poruku
    Problem od sinoć.

    Upalim Rendžu, krenem, sve super. Stignem na odredište, parkiram. Kada sam izbacio iz brzine, osetih da je ručica menjača malo nakrivljena na desno. Pokušah da ubacim u prvu brzinu, ručica ni da makne, u drugu takođe. U rikverc hoće, kao i u treću i četvrtu. Nisam hteo da silujem. Ugasim motor. Pokušah sa ugašenim motorom (naravno, sa stisnutim kvačilom), isto. Ručica menjača stoji malo nakrivljena na desno, i može da se ubacuje samo u rikverc, treću i četvrtu brzinu. Otvorih haubu da vidim da se ona šipka (ručica u stvari) nije izlomila, ili šta god. Nije! Ne mogu da ispravim ručicu, kako bih ubacio u prvu ili drugu. Ništa. Smoren kano plovak, odoh svojim poslom (nisam mogao da ispalim), a to mi stalno na pameti!
    Posle sat i po, vratih se do kola. Upalih, ubacih u rikverc, sa namerom da izađem sa parkinga. Zakočih. Kada je trebalo da ubacim u prvu, ili drugu, prc! Neće! Krenuh trećom! Stigoh do raskrsnice, i probah da iz treće ubacim u drugu. Proradilo!! Ne verujem!! Bio presrećan!! Kao da se ništa desilo nije! Radi i prva i druga, sve normalno.

    Da li se nekome to dešavalo, i da li je ovo predznak nekog većeg kvara, i šta se, uopšte, desilo??? Da li da promenim ulje u menjaču?

    Zahvaljujem na odgovoru!
    Potupaj tako da tvoj postupak može postati opšti princip ljudskog ponašanja.

  8. #78
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1
    Jednom imao slicnu situaciju.
    Akumulator nije bio pricvrsen i pomerio se do menjaca.
    Citroen 2 CV

  9. #79
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990
    Nisma imao slicno iskustvu, imao sam kada sam stavio neodgovarajuci prekidac za rikverc svetlo, pa nije hteo ni u jednu osim u rikverc, ako nije akumulator, parkiraj auto tako da mu leva strana bude visa od desne, kljuc 22 i odvrni prekidac rikverc svetla iz menjaca (ukoliko postoji) paga proveri da se nije kljun rasklimao pa seta i blokira.
    AKo nije akumulator i nije prekidac, svakako proveri imas li ti ulja u menjacu i ako imas jedino sto preostaje je centralni sraf u menjacu koji ume da spadne, ali on blokira rikverc obicno...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  10. #80
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    17.09.2023
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3
    sa desne strane mijenjaca (gledajuci sprijeda ka pozadi) imam neki senzor sa muskom buksnom. Cemu sluzi znate li?
    P.S. nije povezan, nema kabla.

Slične teme

  1. K : Menjače Reno5 TL 5b
    Autor gajbica u forumu Kupujem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.11.2012, 18:01
  2. Petostepeni menjač za R4
    Autor Attila u forumu Prodajem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •