Pozdrav svim ljubiteljima legendarne četvorke
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    31.10.2018.
    Aktivnost
    25.11.2018
    Godine
    41
    Poruke
    10

    Pozdrav svim ljubiteljima legendarne četvorke

    Zovem se Nenad Kačavenda. Živim u Kikindi i radim kao taksista. Kao dete rođeno u SFRJ bio sam okružen škodama, zastavinim, fijatovim i dr. automobilima ali Reno 4 se isticao od svih drugih, bio je van vremenski, originalan, neuklupljen ... Jednostavno kao dete sam sanjao da ga ćale kupi ali ... Evo dočekao sam da se bližim četrdesetoj i da mi se tek sad ukazala prilika da svoj legendarni auto kupim za 200 evra u ne baš dobrom stanju. Reno je bele boje, 1983. godište, 25kw i ima 850 kubika. Želim da ga restauriram i dovedem u fabričko stanje. Znam da za to treba puno, puno ljubavi, para i vremena. Ženin otac se bavio auto limarijom pa i ako je u godinama želi dosta toga da mi pokaže i uputi u zanat. S te strane se ne brinem ali me kopka gde ću i da li ću u Srbiji moći da nađem sve potrebne delove za ovu legendu pa se nadam vašoj pomoći. U napred hvala svima.

  2. #2
    Baby Renault 4 Avatar od  manjam
    Član od
    27.01.2016.
    Aktivnost
    22.05.2019
    Lokacija
    Banatska Dubica
    Godine
    42
    Poruke
    47
    Pozdrav. Dobrodosao.

  3. #3
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Pozdrav Nenade,

    Siguran sam da stari majstor moze dati ruke i savjet od srca. Zelim da podijelim svoje iskustvo po pitanju limarije i lakiranja. Vjerujem da je galvanizacija najucinkovitiji nacin, ali ujedno i najbolniji za djep, sto se tice prezervacije lima.

    Mozda ces i od njega cuti neku pametnu poput, priprema je najbitnija ... Odabir materijala i gotovih proizvoda je jednako bitno!

    Covjeku narastu rogovi od muke kada nakon dugotrajnog i ubitacnog brusenja, ciscenja, slajfanja i glancanja, ubrzo sav svoj trud i umijece dovodi u pitanje. Znam da su mi otpale ruke, ali izgleda nisam dovoljno pritisnuo. Znam da sam dobro pregledao vise puta, ali mora da sam izostavio poneko mjesto ...

    I galvanizacija je u svojoj sustini "samo" hemijski proces. Odabrati prave proizvode u preradi je kljucna stvar. Ne da zelim reklamirati bilo koji, ali jedino sto me uvjerilo u kvalitetnu i dugotrajnu djelotvornost su tkz pretvaraci hrdje koji u sebi sadrze kiselinu tanin. Koristenjem takvih proizvoda vam ne pruza uslugu da izostavite sav prethodni fizicki posao, ali vas zato nagradjuje sa zdravim plodom vaseg rada dovoljno dugo da spoznate smisao ulozenog truda.

    Iako su takvi proizvodi na nasem podneblju dostupni, nisu nimalo jeftini u odnosu na ostalo smece, upakovano pod poluistinitim sloganom "antikorozivna zastita", sto u sustini nije laz, samo sto obicno zaborave naglasiti kljucni prefiks, kratkotrajna ...

    Negdje sam procitao da se taj tanin dobije ukuhavanjem vina, pa ko zeli da se uvjeri neka mu ne bude zao uskratiti si koji litar.

  4. #4
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Grozdze je za gvozdze, logicno ...

  5. #5
    Baby Renault 4
    Član od
    31.10.2018.
    Aktivnost
    25.11.2018
    Godine
    41
    Poruke
    10
    Hvala ti puno za ovako lepu poruku dobrodošlice.
    Casablanca - "Mislim da je ovo početak jednog divnog prijateljstva"...

  6. #6
    Baby Renault 4
    Član od
    31.10.2018.
    Aktivnost
    25.11.2018
    Godine
    41
    Poruke
    10
    Nadam se dugoj i dobroj saradnji.

  7. #7
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Novcem se moze mnogo toga dobiti. Ovaj forum sa svim svojim clanovima je od neprocjenjive vrijednosti.

  8. #8
    Baby Renault 4
    Član od
    31.10.2018.
    Aktivnost
    25.11.2018
    Godine
    41
    Poruke
    10
    Čitajući temu Limarija mislim da je neko spomenuo čoveka iz Sarajeva da ima prese i da prodaje nove segmente limarije od četvorke. Da li znaš o kome je reč? Supruga ima strica u Sloveniji pa ću pitati da li znaju da li u N.Mestu ima neka mala privreda ili slično koja se bavi proizvodnjom delova šasije i karoserije. Ako ima u Sarajevu pre bih tu došao.

  9. #9
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Vjeruj da to po prvi put cujem ...

  10. #10
    ima kupiš bilo šta po njemačkoj francuzkoj tko želi naručit išta konkretnoga i to novo izradene a doli nisam čua da bi netko radia išta

Slične teme

  1. Pozdrav svim ljubiteljima RENAULTA 4
    Autor Milos R4 u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.12.2012, 13:25
  2. Pozdrav svim ljubiteljima četvorke!
    Autor power_rendzer u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 19.01.2010, 12:43
  3. Pozdrav svim ljubiteljima/ljubiteljkama četvorke
    Autor marijchi u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 18.06.2009, 23:15
  4. Pozdrav svim ljubiteljima cetvorke
    Autor sremac032 u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 03.09.2007, 12:43
  5. Pozdrav svim ljubiteljima 4.
    Autor bogdan u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 09.05.2007, 04:22

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •