Pozdrav ljudi,

Hrdja, hrdja i opet hrdja ... Svi znamo sta je hrdja ... Da li je zemlja zaista okrugla? Sigurno ste ovu sliku vidjali negdje kod nekog na cesti.


aveo01.jpg


Oprez, i opet oprez! Evo na sta su licila kociona klijesta, odnosno klip koje sam nedavno ugradio na TL-a, polovne naravno ...

IMG_20180417_185023.jpg

IMG_20180417_185122.jpg

IMG_20180417_185140.jpg

IMG_20180417_202541.jpg

Uspio sam se malo na brzinu snaci, ubacio prsten sa zadnjeg lezaja, prije njega, prvobitno gedoru 27, a potom posto mi bi zao gedore 27, koju vjerovatno nikad nisam koristio, umjesto gedore nekakav ventil za vodu na koji prsten savrseno stane, koji bi trebao zaustaviti prsten od daljeg poniranja u klip Parola: Snalazi se ...

Vracajmo se ozbiljnim stvarima, odnosno slici br. 1. Ako su upravu sa teorijom nastanka hrdje, za ciji nastanak je potrebna voda, zrak, malo vremena i recimo jedna celicna felga, kako je moguce ovo na slici? Imajuci na umu okruzenje i uslove , (++sol), ukojem se svakodnevno nasi kotaci okrecu, postavljam pitanje, kak je moguce da celicna felga sa ratkapom zahrdja samo i iskljucivo na mjestima kroz koje prodire sunceva svjetlost? Foton, hlorofil, fotosinteza ...! Da li se zaista vozimo na biljnim kotacima? Da li je zemlja zaista okrugla?

Vozdra raja!