Kupio sam jos jednog R4 TL 1976 SPECIJAL ORANGE
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    22.06.2017.
    Aktivnost
    22.08.2019
    Godine
    41
    Poruke
    29

    Kupio sam jos jednog R4 TL 1976 SPECIJAL ORANGE

    Dragi zaljubljenici,

    Obzirom da se restauracija mog R4 GTL 1992 god. privodi kraju i ato je trenutno na lakiranju kupio sam i ovaj TL Specijal iz 1976 godine.

    Auto je nadjen u Hercegovini i iznenadjen sam kako je auto ocuvan i kako je klima bez snijega i soli po cestama doprinjela da auto uopšte nam hrdje.
    Provozao sam ga krug i totalno drugi osjecaj u odnosu na GTL.Auto je puno zabavniji.
    Evo par slika pa volio bih cuti vase komentare i sugestije

    6.jpg8.jpg7.jpg3.jpg

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Po meni su tl specijali sa svim onim hromom najlepsa serija R4,inace vozim gtl.Generalno tl ima mekse ogibljenje od gtl

  3. #3
    Baby Renault 4
    Član od
    22.06.2017.
    Aktivnost
    22.08.2019
    Godine
    41
    Poruke
    29
    Iskreno nisam ga još od obaveza uspio ni podignuti na dizalicu ali sam ga provozao malo i uopšte nema onaj federasti osjecaj zadnjeg kraja na koji sam navikao na GLT Ko da uopšte nam amortizera kada udareim na vecu rupu ponasa se kao da nema amortizera i uopšte ne ostakuje.Bubrege mi je odbio :) Možda su stradali amortizeri vidjeću više kada ga podignem na dizalicu. Što se tiče vožnje i stabilnosti sve ok samo nema elastičnosti zadnjeg kraja. Sad sam pročitao da Specijal ima malo jači motor od običnog TL i prilično je živahan. Sad da se dere u obrtajima dere nema šta :)
    ovo planitam supruzi prepraviti da izgleda ko Parisiene ako uspijem naći negdje prednju masku:Ja isto imam GTL 1992 i evo završavam restauraciju biće u narednih mjesec dana i slike neke ;)

  4. #4
    Baby Renault 4
    Član od
    08.01.2018.
    Aktivnost
    12.02.2018
    Godine
    47
    Poruke
    1
    Pozdrav
    Nov sam na forumu i nov vlasnik TL-a iz 77. Zelim da ga restauriram skroz, da bude sve bukvalno novo pa me zanima gde bih mogao naći delove trapa i motora, naravno nove

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Pozdrav Dalibore,dobro dosao!Ne bi bilo lose za pocetak da otvoris novu temu u predstavljanju da ne upadamo coveku u post,predstavis malo tebe i auto pa cemo lako za dalje

  6. #6
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Posmatrač, gde brate slatki nađe ovu lepoticu, auto je odličan još ako je 76. godište, pa za te godine je stvarno bombona
    I ako nije tajna, kolko si ga platio? A to za zadnji kraj isto i kod mene slučaj, isto Specijal, prednji točkovi npr. preko ležećeg samo dum-dum, ne oseti ga, al zadnji kraj kao da uopšte nema amortizere, podigne auto skroz...jel to možda nešto vareno?
    IMV R4 TLS

  7. #7
    Baby Renault 4
    Član od
    22.06.2017.
    Aktivnost
    22.08.2019
    Godine
    41
    Poruke
    29
    Zdravo Baby Renault 4,

    Našao sam ga u Bileći u Hercegovini.Momak kupio od prvog vlasnika iz Trebinja njemu stojao u garaži i htio od njega da napravi putujući roštilj za biznisa vidio u Hrvatskoj pa mislio da pravi atrakciju za turiste :D ali odustao.

    Imam GTL i stvarno je super na ležečem baš skakuće ugodno ali ovaj kao da nema ko što kažeš amortizere.Razmišnjam da nisu stradali ali onako na cimanje auta rade i stoji auto kao kao što i treba . Trenutno čekam malo ljepše dane da malo oduži dan pa da imam vremena da se oko njega bakćem, zasad je ušuškan u garaži.Ako ti nešto prije mene saznaš za amortizere javi :) , baš drma bubrege

    Nije tajna platio sam ga 300 Eur-a

  8. #8
    Baby Renault 4
    Član od
    22.06.2017.
    Aktivnost
    22.08.2019
    Godine
    41
    Poruke
    29
    Pozdrav Dalibore,

    Dobro došao i od mene iako sam i ja novi član :)

    Za djelove nešto ima našao sam novo kod jednog lika u Sarajevu koji je kupio na tenderu rezervne dijelove komplet firmu staru koja je propala.Ima stok rezervnih dijelova za R4 većinom za GTL ali ima nešto i za Tl. Sad ako ti nešto bude trebalo javi se ali mislim da sam vidio da u srbiji ima neki momak u Arandjelovcu ili tako nešto da radi samo R4 i da stvarno ima svega polovnog ali dobrog.Ima grupu na FB pa pa provjeri a za nove dijelove Francoze.de ali su dijelovi žara.

    Pozdrav drug

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.09.2013, 10:51
  2. Exkluzivno - R4 TL Specijal...
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Prodajem
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.09.2012, 08:46
  3. orange r4
    Autor Orange u forumu Garaža
    Odgovora: 236
    Poslednja poruka: 01.06.2012, 15:45
  4. Karike za TL Specijal 1979-Hitno
    Autor doctor u forumu Kupujem
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.10.2010, 03:04
  5. Zadnji prozori iz jednog dela
    Autor Branislav u forumu Enterijer
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.10.2008, 10:34

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •