Ljudi, pomagajte
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 35
  1. #1
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48

    Ljudi, pomagajte

    Evo ovako,

    Pre dva dana odem ja malo u vožnju po gradu, i kako mi ne radi merač naravno ostanem ez goriva, na sred Autokomande...sva sreća pumpa u blizinim ja nasuo iz nekog kanistera što mi dao onaj na pumpi, upalio i odvezao kući, međutim...od tada viče ništa nije isto. Jako je teško upalio posle tog sipanja iz kantice, i dovuče se ja kući nekako. Sutradan krenem kod majstora da menjam platine, kad ono gecrkt - u sred najgoreg karambola na sred Miloševe stade...samo u vožnji stane motor i ćao. E sad ovako, platine mi je rekao čovek od koga sam kupio auto da menjam, i ja sve kao danas sutra pa nikako...ok, to je u procesu zamene, međutim ono što mene buni je što je filter goriva pun rđe i verovatno je tu nastalo sr*nje i ušlo u karb i zapušilo, pa vas pitam jel moguće da se zato gasi, da kad je ono ostao bez čorbe da je povukao to njesra u filter i karb pa se zapušio, i šta mi je sad činiti? Videh negde da ste pisali o pranju rezervoara al ja ne znam kako to da uradim, pa sve razmišljam da skinem i operem karburator, da promenim filter goriva ili event. stavim još jedan pre pumpe goriva, i to sam čitao negde, promenim te platine i svećice pa da vam javim šta se dešava...

    Zaboravio sam da kažem da ne znam koji razvodnik imam, skinuo sam stare platine i po njima ću uzeti nove, a tamo na onoj ploči ispod platina piše "Marshall", tražio sam na netu al mi ništa ne izlazi za taj razodnik...inače je stari tip, bez vakuuma
    IMV R4 TLS

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Zameni filter i ako si u mogucnosti ocisti karburator malo,verovatno ti povukao talog iz rezervoara.Marsal je je medju boljin razvodnicima za R4.Platin ces najpre naci u autoEXTRA Gospodara Vucica 33

  3. #3
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Hvala Kizo, tako sam i mislio, platine sam već kupio u AS-u isto u G.Vučića malo gore prema Cvetku, al jbg uzeo sam pogrešne (one kao polumesec) a trebju mi one kratke, reko čovek ako ne odgovaraju dođi pa da zamenimo
    IMV R4 TLS

  4. #4
    i moj je savjet filter očisti karburator i očisti rezervar

  5. #5
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Hm, ali kako očistiti rezervoar bez njegovog skidanja, pa onda posle gde da ga nosim, ipak ja sve to moram da radim na parkingu ispred zgrade a jbg u Bg je malo ladno ovih dana ja bih ipak stavio još jedan filter pre pumpe, ovaj drugi promenio i oprao karburator, pa na proleće malo živahnije sa pranjem i čišćenjem

    Da, zaboravio sam i ovo, curi mi voda u kabinu, skuplja se ispod volana i tu kaplje, koje to crevo treba otpušiti i dal treba da skidam tablu, ili samo onu masku ispod šoferke?
    IMV R4 TLS

  6. #6
    ja rezervar skida na ulici i motor čak me jedan čeh slikava ka raritet da netko kra auto na ulici :-) na proliče ostavit skidanje rezervara he he. e to je pitanje di curi u auto a to kad pada kiša curi? može i preko prednjega stakla ka meni nekoč teklo a može i kroz vide blatobrana treba prostudirat odakle teče

  7. #7
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Hahaha ja mislio, računam ti si u Dalmaciji pa jbg razmišljam negde si u toplim krajevima, kad ono ti u Češkoj hahaha

    A ovo što curi, to je samo kad je kiša, verovatno pušta negde ali samo treba "produvati" taj odvod a ja ne znam koji
    IMV R4 TLS

  8. #8
    je u češkoj u pragu več godinama he he a gumom se najlakše nade di pušta vjerovatno vide blatobrana ili kroz prednju šoferšajbu a možda i ventilaciom odvanka pitaj boga

  9. #9
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Da, biće da je ventilacija..
    IMV R4 TLS

  10. #10

Slične teme

  1. Pozdrav ljudi!
    Autor Scortexx u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 19.12.2017, 18:43
  2. Pomagajte oko menja;a TL
    Autor Goran u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.09.2012, 20:30
  3. Pomagajte drugari
    Autor siralex u forumu Kupujem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.09.2009, 21:46
  4. bok ljudi
    Autor jole u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.05.2008, 11:18
  5. gde ste ljudi
    Autor cvrcak u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 18.06.2007, 11:53

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •