Weber karburator? - Strana 8
Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 45678
Prikaz rezultata 71 do 76 od ukupno 76
  1. #71
    bogdan
    Guest

    Re: Weber karburator?

    Ja sam tek sada stigao da procitam ovo sa karburatorima i usisnoj grani , ja se nadam da vam je ova informacija tacna da karb ide weber 32dir21 i usisna od 5 ts pre 85god. JA CU SE BOGAMI POTRUDITI DA OVO da potrazim a ako je neko to odradio neka prica kako i sta se desava sa autom,

  2. #72

    Re: Weber karburator?

    I meni je jedan majstor kazao da moze od R5 1.4 motor. Ali isto tako moze i sve ostale verizje 1.4 od pre 1983. I turbo, i Alpine.... Sve verzije pasuju. I naravno menjac 5-stepeni. KAze da postaje problem kad nabacis jak motor i taj menjac (koji je na gore rucka), da brzine postaju duge. Jer imas mnogo snage ali nemas mogucnost da je preneses na tockove..... Logicno. Trenutna brzina R4 je ogranicena menjacem. Taj 5-stepeni nema 5-tu brzinu nesto drasticno "jacu" nego R4. U prevodu, da bi isao 180-200km/h (ako iko ima tu zelju, a da neradi promene na sasiji) kanda ce morati da stavi motor, menjac. Mislim ibla bi dobra fora da se malo u menjacu promene sinhroni ako je moguce. Sta ti vredi 60-80-100KS (ako ide motor sa Alpine granom i karb) ako ti te konje ne mozes da iskoristis...

  3. #73
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Weber karburator?



    Nema potrebe raspravljati o tim pre 1984 peticama jer sa njih sve odgovara, sa malim ili nikakvim modifikacijama. Istina je ako uzmes 1.4 motor a zadrzis cetvorkin mjenjac da to nece biti najbolje rijesenje, biti ces spor na ubrzanju a recimo u trecoj ces moci 160kh/h. Zato se uzme i petostepeni mjenjac promjeni se poklopac mjenjaca i selektor brzina i onda je sve kako treba. S tim da se mora modifikovati vezni lim.

    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  4. #74

    Re: Weber karburator?

    Alfa Romeo Alfasud 1,3 Ti je imao Weber 32 DIR 21

    EDIT: Sad sam nasao da isti karb imaju i Renault 16, 18, Fuego, Caravelle...

    Inace, moze i Weber 32 DMTR koga je mnooooogo lakse naci, isao je na mnoge Fiate, Lancie, Keceve SC i Special, isti je polozaj sajle za gas i sauh.
    Moze i Solex 32 SEIA, 32 DIS, Zenith 32 IF 7
    Plin je za kuvanje, dizel za lozenje, a benzin za voznju.

  5. #75
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Weber karburator?

    Citat Orlando kaže:
    Citat NebojsaR4 kaže:
    kao sto sam reko, cim ste na netu, onda idite na britanski forum, tamo sve lepo pise, covek koji je radio tu konverziju....evo sta kaze...

    Unfortunately, the phase 2 (post 1985) Renault 1.1 parts are not suitable for the GTL. As I said on the Forum, you need to get the parts from the R5 Mk1 1.1litre (pre 1985). You'll need the manifold, carb (32IF), water pump and hoses, valve cover, air filter. Everything is a straight swap but you will need to do a little modification to the cables and rig up a warm air supply to the air filter (for winter use). This is a very worthwhile modification as it will give more power and better acceleration. There is not much else you can do with the 1.1 engine without going to extreme expense. If you are after a lot of power then you can get a 1.4 engine (from a Mk1 R5) to fit but you'll still need the 32IF carb set up.

    Kratko i jasno...
    Nažalost, delovi od druge generacija (posle 1985) Reno-a 1.1 nisu odgovarajući za GTL. Kao što sam rekao na Forumu, trebaš da nabaviš delove od R5 mk.1 (pre 1985=. Treba će ti usisna grana, karburator (32 IF), vodena pumpa sa crevima, poklopac dekla, filter vazduha. Sve je na šraf mada treba napraviti malu modifikaciju na kablovima (predpostavljam da ovde misli na sajlu gasa) i na dovodu toplog vazduha do filtera (tokom zime). Ovo je veoma korisna modifikacija jer će dati više snage i bolje ubrzanje. Na 1.1 motoru sem ovoga se ne može nešto uraditi bez većeg ulaganja sredstava. Ako želiš dosta snage, onda ubaci motor 1.4 (od R5 MK1)ali će ti i dalje trebati karb 32IF.

    Nadam se da nisam mnogo izgrešio.

    Pozdrav.
    Ovo za sajle se odnosi na cok (saug), jer kod navedenog karburatora ide sa desne strane (kontra od originala), ja sam izbusio novu rupu ispred suvozacevog pretinca i premestio saug kod poluge menjaca.

  6. #76
    Baby Renault 4
    Član od
    13.09.2017.
    Aktivnost
    30.12.2019
    Godine
    40
    Poruke
    16
    Naj lakse jedan webeer od yuga ili 101 ja ga koristim vec par godina

Slične teme

  1. Karburator za TL-a
    Autor renovr u forumu Kupujem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2012, 21:04
  2. weber ipm
    Autor Djordje u forumu Café
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.11.2010, 13:21
  3. Dvogrli Weber sa usisnom granom
    Autor Whitesnake u forumu Prodajem
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 16:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •