Poboljšanje kočionog sistema
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1

    Red face Poboljšanje kočionog sistema

    Drugari, čitam forum uzduž i popreko, nailazim na razne stvari, na razne ideje, ali nekako mi sve to šturo.
    Zato, postavljam novu temu, a i prošlo je puno vremena, pa je možda neko otkrio nešto novo.
    Naime, ja sam u svoju Četvorku stavio motor 1.4 pa moram poboljšati i kočenje.
    Da li znate kako bih to mogao da postignem?
    Unapred hvala
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  2. #2
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Kada malo covjek razmisli, kocnice ne mozes poboljsati, a nemas ni potrebe, evo zasto.

    I danas na najnovijim autima koriste isti princip, klijesta disk. Dobos ili disk, isti princip. Kada dostignes odredjenu brzinu i zakocis, treba ti naravno odredjeno vrijeme da se zaustavis. Ako sada mozes brze doci do 100 i zakociti, ne znaci da se moras i brze zaustaviti. Vrijeme, odnosno duzina puta kocenja ti ostaje isti!
    Samo odrzavaj postojeci i koci na vrijeme
    Kako li ide to, iz cega si ubacio motor?

    Poz

  3. #3
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Onda moraju bolji doboši ili diskovi jer su ove originalne kočnice bile dobre za 120 km/h, ali nikako nisu dobre za 150 i siguran sam da može biti bolje kočenje.
    Jednom prilikom mi se desilo da sam se zaleteo na mostu, par auta ispred mene je naglo zakočilo i bukvalno sam jedva ukočio na par centimetara od auta ispred mene.
    Ide, ne nešto specijalno bolje, ali ide, bolje vuče, dostiže 150 km/h lagano.
    1.4 od R18.
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  4. #4
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Pa, sve je u brojkama. Ako bi mogao staviti dupla klijesta na disk, naravno da bi kocenje bilo duplo efikasnije, ali sigurno nisi mogao vidjeti da je to neko uradio ...

    Jesi li mijenjao i mjenjac? Posto je sve u brojkama, jedino bi mogao pokusati staviti veci disk odnosno plocice, ako bi to uspio zasigurno bi dobio efikasniju kocnicu.

    Pozdrav i sretno u radovima ;)

  5. #5
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Hvala druže.
    Nisam menjao menjač jer nigde ne mogu da ga nađem, treba mi od stare petice, ali nigde ga nema.
    Svuda sam ga tražio.
    Voleo bih da poboljšam kočenje. :)
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  6. #6
    a kako stoje stvari od reno 18 isti kocioni od tog motora 14 dali moze od njega na reno 4 ?

  7. #7
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Mislim da ne.
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  8. #8
    Baby Renault 4
    Član od
    13.09.2017.
    Aktivnost
    30.12.2019
    Godine
    40
    Poruke
    16
    Samo stavi elekrticnu vakum pumpu na glavni cocioni cilinder

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •