Potreban dio - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 27 od ukupno 27

Tema: Potreban dio

  1. #21
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Eh, tu sam onda napravio gresku, izmedju ta dva zupcanika nisam ostavio nimalo lufta :(
    U sustini je i logicno da se zazor na njih odnosi, malo ga je nezgodno i izmjeriti, pogotovo kada nemas cime ... Mjenjac sam vec postavio, malo sam pozurio.

    Isprao sam jos jedanput motor, stavio sam ulje za voznje, novi filter i postavio manometar na mjesto senzora pritiska ulja kako bih mogao malo pratiti situaciju.



    Dva zapazanja, kada sam prvi put upalio nakon sto sam postavio mjenjac, zvuk rada je bio toliko cudan da me je naprosto hipnotisao, pa nisam ni primijetio da je crijevo manometra na bloku spalo, nije ni selna bila pritegnuta. Pomislio sam da je zbog toga proizvodio takav zvuk, ali i sa crijevom na mjestu zvuk je ostao isti. Ne znam ni kako bih opisao taj zvuk, najvise potsjeca na "blub blub blub blub" kao kada motor radi u vodi :s Totalno sam zbunjen ...

    Drugo, ako sam dobro procitao u r4 knjizi stoji da pritisak na praznom hodu treba biti oko 0,7 bara u praznom hodu i mislim 2,5 ili nesto vise pri vecim obrtajima. Ja na svojoj skali mjerim tacno 4 bara u praznom hodu!
    Jel mi to pokazatelj da su prstenovi na klipovima bivsi?

  2. #22
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Danas sam malo provozao. Sto se tice zvuka, ok je opet nakon sto sam postavio auspuh ...

    Malo sam dostelovao prstenove diferencijala sa mjenjacem na autu, nazalost napamet. Makar kvacilo radi savrseno, ostaje mi da izmjerim kompresiju, nakon cega ce pasti odluka o rasklapanju motora ...
    Ima li iko brojke testa kompresije za 850cc?

    Pozdrav raja.

  3. #23
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Rekoh, da si olaksam i odem majstoru, cemu se muciti zbog 10€ koliko dodje testiranje kompresije. Ne mogu da vjerujem, dva majstora kojih inace poznajem, su me kulturno odbila po tom pitanju, ostali nece ni da pridju ...





    Strara svjecica + ventil od bicikla = jebada, da prostite. Javim rezultate.

    Pozdrav.

  4. #24
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Imao sam dosta poteskoca pri pravljenju skalamerije za kompresiju. Prvo sam jednostavnosti radi koristio pneumatske brze spojeve. Posto sam jedan komad zavario, potom lijepio za staru svjecicu, a pri testiranju spojeva odmah primijetio da curi vazduh, bio sam ubijedjen da je na spoju vara, pa sam dodatno lijepio. Sve da bih na kraju ustanovio da curi na pneumatskom brzom spoju ...
    Crijevo sam na poslijetku privrnuo selnama, sto sam u pocetku izbjegavao.
    Uradio sam jedno mjerenje na prvom cilindru pri hladnom motoru. 7,5 bara. Ne vjerujem selnama, morat cu ponoviti, ali vjerovatno nece biti mnogo bolje. Pozdrav.


  5. #25
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Rezultati na hladnom motoru, prva dva 7.5 bara, sljedeca dva 7.0 bara. Sipnuo ulja u treci, 9.0 bara ...

    Trenutno 80 000, steta. Sta ulje znaci jbga. Sta se inace uradi uz prstenove klipova?

  6. #26
    i ja ga imam na mjenjaču ha ha ha

  7. #27
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Citat Rendjo kaže: Pogledaj poruku
    Rezultati na hladnom motoru, prva dva 7.5 bara, sljedeca dva 7.0 bara. Sipnuo ulja u treci, 9.0 bara ...

    Trenutno 80 000, steta. Sta ulje znaci jbga. Sta se inace uradi uz prstenove klipova?
    Leteci lezajevi radilice ili ti strucno kolenastog vratila i ravnjanjae glave

Slične teme

  1. Potreban Kangoo
    Autor San-Sale u forumu Chit Chat
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.06.2011, 19:51
  2. potreban karburator
    Autor rodni231 u forumu Kupujem
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.03.2010, 01:05
  3. HITNO POTREBAN DEO
    Autor GTL_NS u forumu Arhiva
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 08.03.2009, 23:52
  4. Karburator za 4 gtl potreban
    Autor emil85 u forumu Kupujem
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.10.2008, 20:50
  5. potreban razvodnik
    Autor rodni231 u forumu Kupujem
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 29.06.2008, 14:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •