Stelovanje ventila
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Baby Renault 4 Avatar od  daxon119
    Član od
    03.11.2011.
    Aktivnost
    11.11.2016
    Lokacija
    Sremski Karlovci
    Godine
    31
    Poruke
    36

    Stelovanje ventila

    Stelovao sam ventile letos ali mislim da nije uradjeno kako treba.

    Zet koji je inace mehanicar utvrdio je da ja ustvari nisam znao da koristim spijune ,pa sam ga zamolio da ih on presteluje . Ali tu dolazi do nesuglasice odnosno nismo imali isto misljenje o redosledu stelovanja . Ja sam prvi put radio po Tomasevicu ali tamo pise da se klip stavi u GMT i da je izduvni ventil potpuno otvoren . Da li je to samo stamparska greska ili jednostavno ako moze ko da mi brzinski pojasni stelovanje odnosno redosled stelovanja ventila . I da li treba malo smanjiti ili povecati razmak sada kada ima samo nekvalitetan bezolovni benzin?

    Unapred hvala ,

    David

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    strpi se malo da nadjem u knjizi,mislim na dan, dva

  3. #3
    Baby Renault 4 Avatar od  daxon119
    Član od
    03.11.2011.
    Aktivnost
    11.11.2016
    Lokacija
    Sremski Karlovci
    Godine
    31
    Poruke
    36
    U sustini mene zanima da li se steluje kada je cilindar u GMT ili kada je izduvni potpuno otvoren,posto mislim da nije moguce da je u GMT i da je potpuno otvoren izduvni ventil kao sto pise u knjizi . Da li je bitno da bude u GMT posle ekplozije u poslednjem taktu ili kada sabija? i da li se steluje neizmenicno npr usisni 3. i izduvni 4. ili i usisni i izduvni jednog cilindra(sto je kod mene radjeno mada mislim da nije dobro)? Nadam se da nisam iskomplikovao :D

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Sad sam pazljivije procitao postove,pa vidim da imamo istu knjigu od Tomasevica,tako da dzaba da ti prepricavam kad vec imas podatke ko i ja.Stvarno ne znam oko ventila iz iskustva jer nisam radio oko njih.

  5. #5
    Baby Renault 4 Avatar od  daxon119
    Član od
    03.11.2011.
    Aktivnost
    11.11.2016
    Lokacija
    Sremski Karlovci
    Godine
    31
    Poruke
    36
    Probaceni po Tomasevicu ovaj put ne sumljam da tako treba samo buni. Valjda ce neko iskusan sa ventilima baciti oko na na temu pa podeliti znanje :D

  6. #6
    ventile štemaš na ulaznima karburator 0,15 auspuch 2,0. a štemaju se kad 4 klip je u vazi ili kad režu s ventilima štemaš prvi kad prvi je u vazi štemaš 4 tako treči u vazi štemaš drugi a kad je u vazi ili reze drugi štemaš treči to znači da uvik štelujemo ventyle kod klipa koji je u kompresiji evo dobro video ali nečete baš razumit čekome ali bar se vidi kako rade https://www.youtube.com/watch?v=WtWtae6FYMQ

  7. #7
    Baby Renault 4 Avatar od  daxon119
    Član od
    03.11.2011.
    Aktivnost
    11.11.2016
    Lokacija
    Sremski Karlovci
    Godine
    31
    Poruke
    36
    Dobio sam odgovor na uk forumu da se steluju na sl nacin: kada je 8. ventil(najblizi pozarnom ) u DMT tada se steluje 1.(najblizi vodenoj pumpi) kada 6. u DMT onda se steluje 3. i tako redom i obrnuto. 8-1 7-2 6-3 5-4

Slične teme

  1. Stelovanje prednih torzija... Zapekla torzija?
    Autor Alive u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 31.10.2014, 07:44
  2. Farbanje bloka, kartera i dekla ventila
    Autor John Doe u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 04.03.2010, 22:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •