Kvacilo - start
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139

    Kvacilo - start

    Pozdrav raja!

    Ovaj forum je fenomenalan, vukao sam problem sa pregrijavanjem koji sam zahvaljujuci savjetima forumasa uspio konacno IDENTIFIKOVATI i rijesiti. Hvala raki i pepi

    Nisam vidio da je iko pisao o sljedecem. U pitanju je TL 86.godina, 78k na satu. Desava se da zatrza pri kretanju, odnosno pustanju kvacila. Ili je mozda bolji izraz trese. Kada primi veci gas manje se osjeti. Takodjer nekad kada presaltam iz 3. u 2. zatrese vrlo kratko i brzo. Inace ide solidno. Na sta bih trebao obratiti paznju?

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Neki nosac motora,ili mozda nesto u setu kvacila sve je pod mozda a verovatno

  3. #3
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157
    Да не будем препаметан,проблем ти је као што рече raki72 највероватније корпа квачила.Мотор мора напоље а када се мења корпа,треба заменити и ламелу и друк лагер.За сада само вози,то је мој савет.Нека неко од искуснијих људи каже своје мишљење и нека ме исправи,можда грешим али корпа квачила је сигурно дотрајала.

  4. #4
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Zahvaljujem na sugestijama. Ovo treskanje i trzanje me uzasno nervira, stalno vagam kvacilo i turiram bespotrebno. Gledat cu taj set kvacila da nabavim, rado bih taj posao sam uradio, tako da cu vas ovom prilikom zamoliti za famoznu reno knjigu. Nacoravo bi mi trebalo vjerovatno vise vremena, posto mi je reno svakodnevno potreban, ne bi bilo lose imati prirucnik kada zapne :) Hvala ljudi!!

Slične teme

  1. tvrdo kvacilo
    Autor djura111 u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 25.04.2016, 18:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •