dize temperaturu - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 25
  1. #11
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157
    Citat raki72 kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam hladnjak ispirao sonom kiselinom ,ocistila ga je kiselina super,no medjutim skinula je i sve one prljavstine sto su zacepljivale te sitne rupice odnosno hladnjak postao porozan
    Сипао мајстор и сону киселину јачу 19 % мислим,2 литра стајало читав дан и опет нисмо успели да решимо проблем,од старости и од антифриза сумњивоог квалитета је део хладњака остао запушен и није могао да се одпуши.Носио сам га и у сервис за хладњаке,нисам ништа успео да урадим са њим да имам резервни.Завршио је у контејнеру.

  2. #12
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Citat raki72 kaže: Pogledaj poruku
    Nisam imao taj problem mada normalno ako ti je veca temperatura motota odnosno rashladne tecnosti da se nivo u cantri za vodu povecati.Ako nemas nikakvo grejanje to moze da bude znak da ti je progoreo dihtung na glavi motora.Jedna od sigurnijih provera da li je dihtung otiso izgleda ovako-izvadis termostat,napunis sistem vodom,znaci cantru normalno,otvoris cep na hladnjaku, skines kabal sa bobine i malo verglas auto, ako ti na otvoru hladnjaka pocne izbacivati vodu, 99 posto dihtung ili problem sa glavom.Probaj to pa ako je u redu da idemo dalje
    Danas probao, bas je bilo vode do vrha otvora na hladnjaku, ali pri verganju nije prelilo ni kap niti je bilo ikakvih mjehurica, koje sam u najmanju ruku ocekivao. Provjerio, novi hladnjak kod lokalnog dobavljaca nema. Znaci, ne vrijedi ga pokusati cistiti?

  3. #13
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Samo jos jedno pitanje kad si probao da li ti je bio izvadjen termostat ako jeste i ne bije voda onda sa velikom sigurnoscu mogu da tvrdim da nije dihtung ili glava.A naravno da vredi pokusati ocistiti hladnjak.I jos jedno pitanje da li ti se greje i po gradskoj voznji i na otvorenom putu

  4. #14
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Zaboravih spomenuti, da izvadjen termostat. Slabo uopste vozim po otvorenom, ako se dobro sjecam, da, palila se lampica, i to po relativno niskoj vanjskoj temperaturi. Sto se tice gradske voznje, ako je toplije vrijeme ne prodjem ni 3-4km kada se upali lampica, kada je hladnije predjem oko 10km prije nego sto se upali.

    Da napomenem jos jedan detalj, ako ista znaci. Ljetos sam se uputio na put do mjesta udaljenog nekih 50km, nadajuci se da cu uz malo odmora moci proguliti. Medjutim, ne poznavajuci najbolje put, uz nekoliko stajanja nisam uspio doci ni do pola. Naime, put je podrazumijevao dosta uzbrdice. Po povratku, odnosno nizbrdici, lamica se nije nijednom upalila.

    U svakom slucaju, hvala na dosadasnjim savjetima, ne nadjem li novi, ako nista na redu je ispiranje hladnjaka. Pozdrav drug!

  5. #15
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Po mom misljenju ili ti se kladnjak skroz zacepio ili se peraja na vodenoj pumpi skroz pojela, a probaj i nesto vrlo jednostavno-isperi posudu za vodu i crevo koje ide od nje do hladnjaka proveri da nije zapuseno

  6. #16
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    bocu sam nedavno prao, crijeo uredu. sto se tice pumpe, rece mi kolega da ozracim sistem dok motor radi, time bih provjerio da je pumpa ok. sistem ozracen, voda curi kroz ozraku. znaci peraja citava?

  7. #17
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Ok onda je najverovatnije hladnjak i jel imas grejanje i sto se tice pumpe peraja kad se potrose pumpa vrti vodu u sistemu ali nedovoljno mad ostajem posle svih informacija da je u pitanju hladnjak

  8. #18
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157
    Citat PepiR4TL kaže: Pogledaj poruku
    Сипао мајстор и сону киселину јачу 19 % мислим,2 литра стајало читав дан и опет нисмо успели да решимо проблем,од старости и од антифриза сумњивоог квалитета је део хладњака остао запушен и није могао да се одпуши.Носио сам га и у сервис за хладњаке,нисам ништа успео да урадим са њим да имам резервни.Завршио је у контејнеру.
    Написах ја своје искуство...Хладњак,ништа друго.Пробај свој да однесеш у сервис где сређују хладњаке,ако не,онда мораш да пронађеш други,резервни хладњак.То је тек лутрија какав ћеш хладњак пронаћи,у каквом стању ће бити,дуго је то стајало...

  9. #19
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Citat raki72 kaže: Pogledaj poruku
    Ok onda je najverovatnije hladnjak i jel imas grejanje i sto se tice pumpe peraja kad se potrose pumpa vrti vodu u sistemu ali nedovoljno mad ostajem posle svih informacija da je u pitanju hladnjak
    Grijanje imam i to dobro. Danas konacno uspjeh skinuti hladnjak. Kako sam ga vadio primijetih da voda procuri na donju pipu. Ispiranjem sam samo mogao ustanoviti da je protok sasvim solidan, ocekivao sam suprotno. Dosao sam do zakljucka da jednostavno ne moze biti do hladnjaka, te ga ponovno namontirao. Kako sam krenuo da naspem vodu, otvorivsi cep mogao sam vidjeti da su cjevcice-celije totalno zablokirane muljem. Pitam se odakle mi onda onoliki protok? Da li u hladnjaku ima direktna veza izmedju gornje i donje pipe?

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    To je to ocisti ili jos bolje ako mozes da zamenis hladnjak po mogucnosti novim resio si problem

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •