moja ekoloska 4ka
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 29
  1. #1
    zullu69
    Guest

    moja ekoloska 4ka

    evo da ovde postavim neku sliku.ako sam promasio mesto,oprostite.
    kad sam ga kupio bio ovakavfarbanje

  2. #2
    zullu69
    Guest
    na predhodnim postom sam stavio jos slika...al nisu se prikacile...pokusacu opet.
    ovo je moje prvo farbanje.kupio sam neki jeftini set za farbanje na struju,najjeftiniju boju koju sam nasao,pitao prodavaca sta mi sve drugo treba jer nemam pojma,a trgovac se krisom smejao na moju nameru da sam farbam ... (kit,ucvrscivac,brusni papir),i poceo da radim.naoruzan stpljenjem.i mislim da nije lose ispalo.naravno boja brzo izgubila sjaj pod vruce sunceve zrake jer moj rendzo nikad nije vidio senku...
    al sad,kad vec imam kakvu takvu praksu,sledeci put ce dobiti kvalitetniju boju (jer ova sada je za pojloprivredne strojeve) i malo svetliju nijansu ;)

  3. #3
    Renault 4 TL Avatar od  v3xbu2
    Član od
    20.11.2013.
    Aktivnost
    23.07.2020
    Lokacija
    Budva
    Godine
    47
    Poruke
    141
    Slike
    1
    ....s'obzirom da nisi iskusan mislim da je vise nego dobro ispao.....naravno tebi sluzi za posao i kao magarence pa mu samim tim ova boja bolje pristaje nego prvobitna bjela....zelim da te sluzi dugo i dobro....
    ..pozz...

  4. #4
    Baby Renault 4 Avatar od  zullu69
    Član od
    21.12.2013.
    Aktivnost
    10.02.2021
    Godine
    55
    Poruke
    31
    hvala :)
    al na prolece,najverovatnije ce dobiti krpljenje podvozja,odnosno sve napukline ce biti sanirane,i dobice kvalitetniju auto boju svetlije nijanse.al sve zavisi kako budem imao vremena.

  5. #5
    Baby Renault 4 Avatar od  zullu69
    Član od
    21.12.2013.
    Aktivnost
    10.02.2021
    Godine
    55
    Poruke
    31
    imam jedno pitanje...dali motor moze trpeti, t.j. imati stete od dodatnog loncica na auspuhu?
    izduvni lonac na auspuhu nije original,a po izgledu izgleda da je od nekog fiata 1300.takav mu je bio i zvuk.al i cev u loncicu bio ispao unutar lonca.
    jedan mi prijatelj ponudio jedan mali lonac,nalik na plosnatog romboida (odprilike)...tako nekako.ima oznake forda i velicine je oko 20-25 cm duzine i oko 20tak cm sirine. unutrasnja cev izbusena malim rupicama,(prilicno puno rupica)...a prostor oko cevi i zidove lonca ispunjen nesto kao staklena vuna....taj smo lonac oksigenom zavarili odmah iza ovog fiatovog izduvnog lonca .znaci redosledno od motora, prvi je fordov,odma iza njega fiatov lonac .zvuk je savrsen :)
    al kako mi u zadnje vreme motor poceo raditi nepravilno...svremena na vreme kao da kaslje,pitam,ima li veze ovaj dodatni fordov lonac...majstor je rekao da je taj lonac stabilizator.ja nikad nisam cuo za takav lonac koji se zove stabilizator i da taj smanjuje potrosnju.
    moze li to da osteti na bilo koji nacin motor?

  6. #6
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384
    To moze biti protocni mufler kako ga zovi koji samo smanjuje zvuk....a dva lonca bilo kakva na Renault motor ne ide veruj mi bolje jedan bilo kakav :)
    ......we are the first to program your future......

  7. #7
    Baby Renault 4 Avatar od  zullu69
    Član od
    21.12.2013.
    Aktivnost
    10.02.2021
    Godine
    55
    Poruke
    31
    znaci savetujes me da izvadim ovog fordovog?
    uslikau i pokazacu,da vidis o cemu je rec.

  8. #8
    Baby Renault 4 Avatar od  zullu69
    Član od
    21.12.2013.
    Aktivnost
    10.02.2021
    Godine
    55
    Poruke
    31
    juce bio kod majstora ,i zamenio oba loncica koje sam imao na auspuhu.izradili mi lonac originalnih dimenzija i oblika renoa 4 gtl.sve zajedno,sa ugradnjom 20 eur..a danas se vec zaputio na relaciju dugu 245km.potrosio 15litara plina.usput malo svratio i kod rodjaka u gradu.u jenom pravcu smo bili dvojica,a na provratku 3jica + pun gepek torbica...put je vecinom ravnica,ali i sa dva velika planinska prevoja.ukupna potrosnja 6.1lit plina/100km.brrzina najcesce 80-95km/h,osim na usponima gde je morala 2ga brzina...
    a ranije, dok sam imao taj fordov lonac,plus neki lonac od fiata,istu relaciju sam prolazio sa 7.9-8lit/100km.
    sa ovim hocu da kazem da izduvni sistem i te kako deluje na potrosnju goriva...(a i da malo pohvalim mog rendzu :P )

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Apsolutno da izduvni sistem ima veze sa potrosnjom,snagom...

  10. #10
    Baby Renault 4 Avatar od  zullu69
    Član od
    21.12.2013.
    Aktivnost
    10.02.2021
    Godine
    55
    Poruke
    31
    zdravo drugari...moja 4ka ide super...potrosnja plina i vise nego super...zadnje merenje 5.6 litara plina na 100km...neverovatna ekonomicnost. i zato me nema sa pitanjima ;)
    ali sad zelim nesto da pitam....mozda nije mesto ovde al nemam koga drugog sem vas.
    naime pre desetak dana sam kupio jos jedan renault.al ovog puta CLIO 1.2 40KW 1994 godine.
    moj majstor mi rekao da treba stelovati ventile. stelovao ih. e sad pitam vas dali neko zna koliki treba biti zazor ventila na tog motora.on mi rekao da je nastelovao usisne na 015 a izduvne na 030. napravio sam test potrosnje na malo duzu relaciju koja je na odredjenom delu bila prekrivena i snegom i kasastim snegom sto je zahtevalo i oprezniju i sporiju voznju...potrosnja je bila 5.5 litara benzina na 100km...ili 12.7litara za 230km.
    i jos jedno pitanje.promenili smo termostat,al mi novi termostat ne otvara...malo pre sam ga vozio i temperatura se popela na 90 i vise stepeni.stao sam. malo kucnuo po kucistu termostata i on odmah otvorio.od onda temperatura kako treba... vec mi nekoliko puta to radi termostat...
    molim za savete
    hvala

Slične teme

  1. moja cetvorka
    Autor tasicaleksand u forumu Garaža
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.07.2015, 02:03
  2. Moja ¨katrca˝
    Autor medo u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.01.2013, 14:58
  3. Napokon Moja 4
    Autor overlord u forumu Garaža
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 10.12.2011, 15:51
  4. moja druga 4-ka
    Autor strale.ns u forumu Garaža
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 18.08.2011, 09:20
  5. Moja četvorka
    Autor meraklija u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.09.2010, 17:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •