Masna svjećica
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61

    Masna svjećica

    Dakle, kao što sam naslov kaže, masti mi se svjećica 3. cilindra. Bio sam kod mehaničara, kaže da postoji mogućnost da je zbog lošeg fergazera, no sumnjivo mu je što stalno masti istu svjećicu, a čitajući po internetu vidio sam da može biti i zbog loših karika. Kako znati točan problem bez otvaranja mašine? Postoji još jedan simptom. Motor se prilikom ubrzavanja u 3. i 4. brzini, a nešto manje u 2., dosta trese. Motor ima 125 000 km. Potrošnja ulja je bila normalna, no putem do Slavonskog Broda primjetio sam plavkasti dim iz auspuha i malo veću potrošnju ulja. Napominjem da je motor radio neko vrijeme na maksimalnom broju okretaja zbog Frika koji je vadio mast svojoj Katri i nije bio spreman na vožnju ispod 120 km/h pa sam ja tužan, jadan i sam morao i ovog svog malo stiskat. Nakon povratka sam dolio ulja i otad nisam primjetio ni dim ni manjak ulja. Paljenje je poštelano, razvodnik paljenja je nov. Pa ako je netko voljan nešto natipkati, pomoći ili mi reći bolnu istinu koja će mi izbiti kruh iz usta- samo dajte... Hvala

  2. #2
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61
    Ja se ispricavam, sad sam primjetio da sam u krivu kategoriju postavio temu... molim moderatore da premjeste. Hvala... jos jednom, ispricavam se...

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    ukratko izmeris kompresiju,ako je totalno losa na trecem,postoje dve mogucnosti
    -izgoreo ventil motora
    -pukla karika
    u oba slucaja mora da se skida glava motora

  4. #4
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384
    kao sto kaze Raki verovatno je jedan ventil izgoreo
    ......we are the first to program your future......

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Uradis mini generalnu na glavi,danas za TL-a su bas jeftini ventili i ostale stvari,samo dobar i kvalitetan dihtung i bićeš brži od frika!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Citat doctor kaže: Pogledaj poruku
    Uradis mini generalnu na glavi,danas za TL-a su bas jeftini ventili i ostale stvari,samo dobar i kvalitetan dihtung i bićeš brži od frika!
    Tc, tc, tc... Ovo bi se moglo okarakterizirati i kao ''bahato'',a? Reći ću samo prstićem šta mislim , a onda i - slikovno.





    Dok god ima šarke na vratima izvana - ovo smatram više nego smiješnim...
    Što se tiče problema, već sam ti odgovorio na telefon...
    Rošada ili šibicarenje ''di je kuglica, di je kuglica, idemo, idemo...'' kablova... Pa mjenjenje kompresije i monitoring ''šta se sada dešava sa svjećicom i uljem'' pa ćeš znati na čemu si.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    e sad imam malo vise vremena ,jutros sam zurio na posao.Vidi ovako ne znam jel ocistis svecicu kad zamasti ili stavis drugu pa opet masti,jer postoji sansa da svecica nevalja nema veze ako si je skoro menjao,desava se da nova svecica nevalja.Belo plavi dim u kombinaciji sa potrosnjom ulja postoje dve opcije
    lose karike
    gumice ili vodjice ventila
    mada ako su gumice ventila auto ide normalno manje vise ali trosi ulje.E sad kod tebe je problem sto ti je problematican treci cilindar.Moj ti je savet sledeci-izmeri kompresiju ako je na trecem mnogo losija od ostalih,onda mora skidanje glave da se vidi uzrok(karike ,ventil ili nesto trece),ako je priblizno ista kao na drugima onda trazi problem na razvodniku ,razvodnoj kapi ,ruci kablu od trece svecice,aprvo ako nisi od kad ti masti stavljao novu svecku stavi novu samo na treci pa vidi sta se dogadja

  8. #8
    Renault 4 GTL Avatar od  allez-y
    Član od
    20.05.2012.
    Aktivnost
    16.02.2020
    Lokacija
    Beograd, Visnjicka Banja
    Godine
    50
    Poruke
    402
    Slike
    11
    ovako, grubo i iz nekih majstorskih iskustava dok sam imao najveci krsh nad krshevima ikada proizveden, svih vremena, zvani skala 55. bilo, ne ponovilo se... kao i teska vremena kada sam to morao da vozim..
    dakle, gumice ventila kad popuste ili nagore, ulje se lagano sliva i pada u komoru paljenja. tada je plav dim kad se motor startuje i posle nestane. nagorela sedista ili sicevi ventila se najcesce kod svih izduvnih najpre i tetko strada samo jedan. trzanje pri izvlacenju jeste glavna karakteristika za ovaj problem. na kraju, karike koje su meni ovde pod najvecom sumnjom, su najverovatniji problem jer se radi o jednom cilindru.. merenje kompresije bi trebalo da pokaze.
    nisam rekao nista novo sto prethodnici nisu vec rekli..

  9. #9
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61
    Skinuo sam sve svjecice i sve su bile masne... ne jako, ali jesu.. ocistio sam ih i vratio unutra... da ima neke razlike- i nema...

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    izmeri ti kompresiju,posle toga ces znati na cemu si s obzirom da si ga ganjao pod punim gasom za Brod mozda si pregrejao auto,a knjiga kaze da se indikator za pregrejan auto pali na oko 115 stepeni odnosno u prevodu znaci da ti je motor neko vreme mozda radio na 105-110 stepeni,ali sve je to mozda i nagadjanje,kompresija ce ti reci najbolje sta se dogadja sa autom

Slične teme

  1. Koje svjećice
    Autor Cvjetko u forumu Auto elektrika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.02.2014, 00:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •