murphyjevi zakoni ili..? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 17 od ukupno 17
  1. #11
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Au Medo, dosta nas je to radilo, ali samo oni što su im majstori radili ili su na guglu čitali kako se to radi su imali dovoljno vremena da slikaju sve (čitaj čiste ruke da ne prljaju fotoaparat). Prekopaću danas svoju arhivu da vidim koliko i koje slike rasturanja imam, pa ću probati da ti objasnim šta i kako. Da te ne obeshrabrujem bez veze ali nije to baš tako kako ljudi misle, nije ni ta cena uzalud. No, dobro odoh da tražim da vidim šta imam. Drži se, jer sad ide..... T R A K T O R....

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Ok, našao sam nešto slika.

    Prvo, poskidaj sva vrata, pa povadi ceo enterijer, i obavezno skini šoferku. Pukne kad kreneš da odvajaš kabinu od šasije, a to ne želimo da se desi, zar ne!?

    Dalje, sa glavnog kočionog cilindra skini sve kočione cevi jer one prolaze kroz krilo. Možeš da poskidaš i sva prednja krila, kako unutrašnja tako i vanjska, ali ako su unutrašnja krila zdrava ne razdvajaj ih od vanjskih. Posle je malo problem sve to vratiti na mesto zbog zazora, odn. razmaka između haube i krila.

    Kabina se sa 23 šrafa drži za šasiju. Da bi pristupio svim šrafovima moraš da skineš one plastične obloge sa pragova. Šrafovi su M7, za ključ 11. Mala je šansa da se neki odlomi ali, eto, dešava se i to.

    Kad skineš šrafove i sve unapred nabrojano sledi sex, ali doslovno i ovo nemoj sam da radiš jer jedan odvaja, drugi zabija kajle i tako redom. Ona masa koja je stavljena između kabine i šasije je zadržala elastičmost nakon svih ovih godina i generalni savet u vezi nje nemam. Probali smo da odvajamo po vručini (tad se ponaša kao žvaka i samo se raasteže), probali smo i po hladnoči (tad ne dozvoljava da se kabina odigne), probali smo i sa brenerima, industrijskim fenovima pa te ovde prepuštam sudbini, iliti kako se zalomi.

    Pripremi 10-ak drvenih klinova / kajli, širine 10-ak cm, napred sa nule pa na dužinu od 15.20 cm da izađu na debljinu od 6-7cm.
    Pripremi - (minus) šrafcigere, veće, umećeš ih između kabine i šasije, sa skalperom sečeš masu i umečeš drvene klinove / kajle. Ovo radi polako (nemoj odmah da zabiješ klin do kraja) da ne bi došlo do krivljenja delova kabine ko nekima.

    Moraš pre rasturanja da raskačiš i el. instalaciju zadnje maglenke i plovka.

    Sa odvajanjem kreni od požarnog zida, dakle od strane motora i paralelno idi levo i desno sve do gepeka.




    Kad to odvojiš, ostaju ti još grede ispod gepeka, njih odvajaš sa strane rezervne gume i sa strane točkova. Isto radi odvajanje paralelno, malo jednu stranu pa pređeš na drugu.













    Na gredama ispod gepeka je masa nanešena duplo, dakle ima je i sa strane rezervoara i rezervnog točka, kao i sa strane amortizera.





    I na kraju, kad sve odvojiš treba ti par dobrovoljaca da sve to konačno i fizički rastavi.
    Mi smo to uradili sa drvenim gredama koje smo progurali kroz prednja vrata i kroz prozore gepeka (naravno sve smo pre rastavili i skinuli stakla). Drvene grede obloži krpama da ne oštetiš boju na kabini.





    Eto, žalim što ceo opis nije bio dovoljno koncizan, ali ovih dana sam, pa na svoju ruku, ali ako ti zapne zovi. Poslao sam ti detalje za kontakt na PP.

    Želim ti svaki uspeh i da sve protekne u redu.

    P.S. unutrašnja prednja krila su malo problematična kod nekih primeraka, pa ne bi bilo loše da imaš pri ruci jedan plinski brener, nisu skupi i imaš ih u skoro svakoj prodavnici.

  3. #13
    Baby Renault 4
    Član od
    26.12.2012.
    Aktivnost
    09.03.2019
    Lokacija
    kranj (slo)
    Poruke
    28
    Hvala ti na iscrpljajučem opisu. Svaki početak je težak tako da če biti i taj. Samo mi još reci jel je ona boca piva obavezni alat? Hvala još jednom
    Ti moja rožica na pragu zrelih let si najlepši cvet

  4. #14
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Šta obavezni, pa to je skoro pa zaštitni znak svakog ozbiljnijeg majstorskog poduhvata, jer ako ne uradiš danas nešto što si hteo uvek možeš krivicu da prebaciš na pivo....

  5. #15
    Baby Renault 4
    Član od
    26.12.2012.
    Aktivnost
    09.03.2019
    Lokacija
    kranj (slo)
    Poruke
    28
    Znači pivo obavezno,ako nečemo znati restavrirati znati čemo se napiti. I to je nešto
    Ti moja rožica na pragu zrelih let si najlepši cvet

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Pa otprilike tako nekako.

  7. #17
    Renault 4 GTL Avatar od  iluzija
    Član od
    26.12.2008.
    Aktivnost
    07.02.2021
    Lokacija
    Slovenija
    Poruke
    371
    Slike
    3
    Pa ako se kresneš po ruci,može i nešto jače od piva.

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.01.2013, 10:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •