Glava motora!!! - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 13 od ukupno 13
  1. #11
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Sinko... A jel ti sve odradeno ''kako treba''...
    Vrije li voda u posudi ili pak ''nabija kompresiju'' iz nekih drugih stvari kao sto je recimo nepravilno vracena glava (ona spika sa dosjedom baze bloka, baze glave i polozaja kosuljica, odnsono hilzni koje moraju biti malo ''starije'' od samog bloka)...
    Nadalje, jes' l' sinko dobro odzracijo sistem...?
    Pa onda taj plinski uredajcic... A koliko ti on ''dodaje vode'' u sistem - jer ako mu je taj hepek malo povelik pa u sistemu ima litra vode vise nego previse - oce i zato da kuha jer jednostavno kapacitet hladnjaka nije dovoljan da rashladi ''toliku'' kolicinu rashladne tekucine...
    Imas li antifriza ili je cista voda unutra cijelo vrijeme...?
    Kakva ti je pumpa vode...?
    Da ti nije hladnjak pun kamenca...?
    Eto, za pocetak - samo nekoliko pitanjaca od kojih boli glava...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982
    Slažem se sa frik-ri-om. Previše je mogućih uzroka, ali mi dihtovanje tih metalnih prstenova na dihtungu glave motora prvo zapada za oko. Ako glavu nisi poravnjao na šeping mašini pre vraćanja postoji mogućnost da negde deo gasova pri eksploziji smeše u cilindru prođe u sistem rashladne tečnosti i nabija mu pritisak. Izgleda kao da voda ključa, ali je u stvari u pitanju pritisak koji se oslobađa iz cilindra u hladnjak i isteruje vodu. Moguće je da na samoj glavi postoji naprslina koja je gotovo nevidljiva (ipak, malo pažljivijim pregledom se može uočiti) i da se ovaj proces odvija kroz nju jer se pukotina proširi čim se materijal malo zagreje.
    Ne bih da te plašim, ali mi problem uopšte ne uzgleda benigno. Probaj prvo negde sa merenjem kompresije. Ako neki cilindar odskače sa niskom kompresijom onda sam verovatno u pravu.


    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.

  3. #13
    Baby Renault 4
    Član od
    11.11.2007.
    Aktivnost
    12.10.2012
    Lokacija
    Krusevac
    Godine
    35
    Poruke
    28
    Sredio sam sve! Bio si upravu brate Mocni. :D Izvadio sam motor, skinuo glavu motora, i potonula mi je jedna hilzna, ali mi je bila i kriva glava motora, tako da sam je nosio na masinsku obradu, a kad sam vec otvorio motor, daj reko da zamenim i karike, da ga osvezim malo, pa onda daj da zamenim dihtung glave motora, pa onda ajde kada sam vec rasturio i prednji trap daj da promenim i krajeve spona, kugle, lagere....i jos neke sitnice. Tako da je sada sredjen u full-u. Hvala vam svima na pomoci. Pozz :)

Slične teme

  1. Glava R4 GTL
    Autor mario u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 11.12.2013, 09:28
  2. R4GTL glava
    Autor mikiimica u forumu Prodajem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.04.2013, 01:07
  3. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 20:33
  4. reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule
    Autor dule_4_GTL u forumu Garaža
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 03.01.2010, 18:35
  5. Glava motora-potrebna
    Autor rele u forumu Kupujem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 03.02.2008, 11:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •