jak miris benzina u kolima, nigde ne curi
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    08.06.2009.
    Aktivnost
    14.07.2013
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    16

    Exclamation jak miris benzina u kolima, nigde ne curi

    ćao eksperti :)

    u poslednje vreme se dosta oseća benzin u kolima (mnooogo više nego ranije), naročito u prvoj i drugoj brzini.. kada vozim u četvrtoj autoputem, čini mi se da je manje. dakle što se više pritiska gas to više, s oproštenjem, smrdi :) kao što rekoh, nigde ne kaplje (ne kaplje na zemlju, to mislim)

    imate li ideju šta bi to moglo da bude?

    pozdrav svima

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Pa... Logicki je da se na autoputu ne osjeca nista kad su ti nasi auteki suplji k'o ona sklonista sto ih napravi Ber Grils na Diskaveriju sa malo pruća, tri lista i dve lijane i naravno - špagom od padobrana, te se fino provjetre kad vozis 80-90-100 km/h. Lijepo se prozrace kao da ni nemas karoseriju...
    Prvo provjeri, jooooos jednom - da ti nigdje ne curi gorivo. Ali ovog puta bas fino zagledaj, opipaj, zapipaj, zagledaj... Mozda ti pusta na samom cepu rezervara a to ces znati ako imas onaj famozni curak ispod cepa.
    Postoji mogucnost da su ti strulila i ona crijeva oduska na rezervaru - sa unutarnje strane blatobrana, odmah kod cepa...
    Postoji kogucnost da ti i ''preljeva'' karburator bilo na neispravnom plovku bilo da je smjesa bogatija pa ne rasprsuje gorivo onako fino nego ona dizna za ''brm-brm'' odnosno ona dizna ''koja diznira kad dajes gas'' umjesto da fino rasprsi gorivo SAMO kad turiras - curi i kaplje. Ali to direktno utjece na sam rad motora (potrosnja, kako pali hladan-topal, kako vuce...) tako da se ta anomalija vrlo brzo detektira ako imalo imas osjecaj za ''nesto mi ne stima na autu''...
    Takoder - postoji mogucnost da ti je i filter goriva negdje naciknuo - pogotovo ak je plasticni i ako se ne drzi dobro u svome lezistu pa lupka cijelo vrijeme o nosac filtera ili u poklopac ventila...

    Postoji mogucnost i da ti je na cepu od plovka popustio dihtung...
    Kao sto si skuzio... Gdje ti je god ''benzinodrom'' - sve provjeri... Ovo su samo neke ''znacajnije'' tocke na kojima bi se moglo desiti da ''prvo'' procuri gorivo.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  3. #3
    Baby Renault 4
    Član od
    08.06.2009.
    Aktivnost
    14.07.2013
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    16
    ajoj :) hvala na odgovoru, ne gine mi majstor :)

  4. #4
    Baby Renault 4 Avatar od  tasicaleksand
    Član od
    01.06.2012.
    Aktivnost
    01.12.2020
    Lokacija
    Prokuplje
    Godine
    61
    Poruke
    85
    Unosa na blogu
    4
    zdravo, pored svega navedenog dodao bih jos i odusak na rezervoaru, da noje razlemljena luluca za odusak ili izvuceno ili trulo crevo, evo ti jos jedan problem vise, pozdrav....
    ALEKS 62

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Pa kao sto sam i rekao na samom pocetku.. Ili sam cep za nadolijevanje goriva ili odusak... Zadnja recenica drugog pasusa... ;)
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. Curi ulje kao ludo!
    Autor manjam u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.02.2016, 00:23
  2. Muzika u kolima
    Autor Renault 4 u forumu Auto elektrika
    Odgovora: 611
    Poslednja poruka: 20.02.2011, 19:39
  3. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 11.01.2009, 16:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •