Kupujem levu osovinu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
  1. #1

    Kupujem levu osovinu

    Sad ne znam da li su iste,ali kad sam vracao devojku sinoc pocela je da klikce dok sam isao pravo,pocepana je manzetna neko vreme,kasnije sam namoto pun levi i svaki okret krrr krrr i kao da zapinje,znaci treba mi druga,ja cu da vidim na nekom otpadu ili ako padne neka na limundu posto sam ih vidjao i tamo,ali ako neko ima (ako je iz BG jos bolje),molim vas da me kontaktira pa da se dogovimo nesto. Inace potreban mi je auto STO PRE ,tako da ne oklevajte :)
    Za GTL !!!

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Iste su, budi bez brige. Kad je kupiš skini manžetne, operi zglobove sa benzinom, ostavi da se osuše, nabij unutra u svaki zglob jedno pakovanje grafitne masti i postavi nove manžetne. Zglobovi uglavnom stradaju zbog pucanja manžetne, da se to promeni sa vremena na vreme nikakvih problema ne bi bilo...

  3. #3
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328
    to i mene čeka idući vikend... kako najjednostavnije promijenit manžetne?
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Stare isječeš. Na strani mjenjača/getribe u samom zglobu postoji jedan trokraki zeger/osigurač. Sa minus (-) šrafcigerom skineš prvi krak, pa drugi i onda malo jače povučeš zglob u stranu dok ne ispadne. Sad se mogu obadve manžetne promijenit bez frke.

    Nekada, kad su manžetne bile od gume, a ne od plastike je postojao alat za zamjenu bez rastavljanja zgloba, kao neki tuljak, ličilo je na kostur vigmana preko kojeg se nametala manžetna. Kad rastavite zglob pazite da vam se ležaj ne razleti, no ako se i razleti pazite da to bude na nekoj čistoj podlozi da ne izgubite sve valjčiče. Isti se "lijepe" na osovinu pomoću grafitne masti tako da malo masti namažete na osovinu i onda valjčiče lijepite jedan po jedan dok ih sve ne složite u krug.

  5. #5
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328
    e super, hvala. taj alat za manžetne sam vidio, ali ga nemam odakle nabavit sve i da nađem dobre manžetne. prijatelj mi je kupio u ttd-u, kakve su iskustva s njima, koliko traju? imam i jednu novu original renoovu unutrašnju iz 80ih, al ne znam kolko mi je to pametno stavljat.
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    To su talijanske i korektne su. Svakako neće biti na odmet da se povremeno spustite ispod auta i proverite stanje istih. kao što rekoh, retko kad homokinetički zglob strada ako su manžetne u redu, ali kad pukne, pa voda ispere mast i između dva dela čelika uleti pesak eto belaja, krckanja i mnogo većeg troška.

  7. #7
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328
    ma znam, ovo mi je već drugi krepani homokinetički. a nijedan mojom krivicom. ništa, kad budem to radio stavit ću i koju sliku. hvala!
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  8. #8
    Razmisljao sam,zvao sam par reno otpada nisu imali, cak i da je nadjem u nekom budzaku za 1500 - 2 ,opet je to macka u dzaku dal je dobra i moraju da se menjaju manzetne i mast,gledao sam i da li ima novih.
    Posto znam da je crkla mojom krivicom sto sam pustio manzetnu pocepanu da ide jedno dobrih pola godine,uzecu novu poluosovinu za 4500 :)

  9. #9
    Baby Renault 4 Avatar od  tasicaleksand
    Član od
    01.06.2012.
    Aktivnost
    01.12.2020
    Lokacija
    Prokuplje
    Godine
    61
    Poruke
    85
    Unosa na blogu
    4
    zdravo Aleksa, ja imam mozes videti na limundu cena je 1500 dinara, razmisli pozdrav
    ALEKS 62

  10. #10

Slične teme

  1. Kupujem renault 4 F6 pick up - kupujem
    Autor subancbf u forumu Kupujem
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 08.12.2016, 22:30
  2. Nagnut na levu stranu
    Autor Aleksa809 u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.02.2013, 20:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •