Nov uredjaj (homemade) i savet za vrata ... ? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 24
  1. #11
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Nov uredjaj (homemade) i savet za vrata ... ?

    okej Alex, dosta smo se divili i dosta smo te hvalili, sad nam reci koliko to zadovoljstvo košta, možda iz ovoga proistekne i neka nova biznis ideja.

  2. #12

    Re: Nov uredjaj (homemade) i savet za vrata ... ?

    pozdrav ljudi,pa ne znam dal me je kostalo u delovima 2000,nije skupo,zaista ,samo treba napraviti,a to je ,treba se posvetiti neko vreme.... a za vrata cu kod limara da svratim,posto me redovno posle kise ili snega sad za zimu ceka barica na otiracu...

  3. #13
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Nov uredjaj (homemade) i savet za vrata ... ?

    Pa nista... Sta sad...? To svoje sokocalo ugradi da ti pokaze (ovo sam ja sa tablom koja se odnosi na mene, da ne bi bilo zabune... ) tocno koliko ti je vode uslo u auto, sa rasapom mjerenja +/- 1L te otvori temu za vrata...
    A tu nam lijepo predstavi svoj benzinomjer... Osim ako nije stvar u tome da uredaj jos nije patentiran i to...Onda cemo cekati dok ne dobijes rjesenje patentnog zavoda...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  4. #14
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Nov uredjaj (homemade) i savet za vrata ... ?

    I...? Jesi li patentirao...? Dovoljno smo cekali...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #15

    Re: Nov uredjaj (homemade) i savet za vrata ... ?

    Hahahah mogao bih ,a razmisljao sam i da stavim brzinomer,ali to bi znacilo da kazaljka vise nece raditi,a to ne dolazi u obzir ,ipak ono podrhtavanje samo kod sebe vidjam,svima ostalima mirno stoji

  6. #16

    Re: Nov uredjaj (homemade) i savet za vrata ... ?

    Da li mislis na semu? Posto mogu da vam predstavim semu za brojilo,obrtomer,temperturu,za napon je samo stavljen helipot trimer i sa njega se ucitava,a za rezervoar pazi sta sam morao da uradim da bi radio. Da uzmem plovak,da na njegov klizac zalemim zicu,da na gornji deo namotane zice dodam jos jednu zicu,da bi postao potenciometar,a ne reostat sto je bio,i onda je sve samo kalibracija

  7. #17
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Nov uredjaj (homemade) i savet za vrata ... ?

    Da iskoristim jocker ''editiraj svoj post dok mozes'' jer tu funkciju jos nisam shvatio...
    Ovo ti je za prvi post...
    [size=14pt].................................................. .................[/size]
    Drhti i meni, bez brige... Prvo kazaljka redovito na 140-150... Pa i blizu 160 ... A sad evo, drhti i mjenjac i diferencijal (nije nego ) - oče da iskoči i da se sklupca pored ceste i umre jadan...
    [size=14pt].................................................. ....................
    [/size]
    A ovo ti je za drugi, sto si pisao dok sam ja pisao...
    [size=14pt].................................................. ......................[/size]

    Nego, pitanje... Daj budi ozbiljan, bar na tren
    Koje su sve informcije dostupne,kojim slijedom, kako ih ''upravljas'' - gdje je poluga mjenjaca koji izmjenjuje informacije? ???
    Ajde, daj, daj... Pusti patentiranje - nije ovo sad neki ful popularan sajt pa da svi narodi i narodnosti to vide... Deeeetaljiiiii...


    Ajde, pa opleti...kakvi reostati, kakvi bakraci... Sliiikeeee... Opisi... Znas kako se pise lektira?
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  8. #18

    Re: Nov uredjaj (homemade) i savet za vrata ... ?

    Nije nikakva tajna,ne daj boze ,sustina uredjaja je da sve informacije (sve 4) su na neki nacin pretvorene u odredjene napone. Nesto preko trimera i cega god,prebacuje se tako sto svaka informacija ima svoj mikro relej i svi su povezani na jedan konektor,sto je kontakt za drajver za displej (od njega zavisi koji ce broj pisati), samo jedan relej je u jednom trenutku upaljen i selekcijom koji ce biti upaljen odredjujemo sta ce pisati,a to se radi jednim visepozicionim prekidacem, a znak sa strane C O L U je samo dodatan 7 segmenti displej povezan da radi na ta 4 znaka u zavisnosti sta se prikazuje,evo i link sa semom koja dosta pomaze i od nje je sve pocelo,a dole sam ja dodao modifikaciju kako bi obrtomer pokazivao tacno u desetinu obrtaja,sve ostalo je smisljeno usput i nigde nije nacrtano,nadam se da ste me razumeli nesto

    http://img809.imageshack.us/img809/6771/instrument.png

    e sad problem je u tome sto ja nista nisam slikao,previse sam bio udubljen da bi se setio tako neceg,svaki korak da slikam,a plovak je sad u rezervoaru,cela elektronika je zakopana iza table...

  9. #19
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Nov uredjaj (homemade) i savet za vrata ... ?

    Aaaaaa haaaaa...
    Ma sad je sve - jasnije...
    Ma glavno da fercera... Sorry, zezam se malo, ali... Sta reci? Glavno da radi, glavno da to mozes ponoviti...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Nov uredjaj (homemade) i savet za vrata ... ?

    A ne, ne hvala. Ja odustajem. Čim si rekao "drajveri" ja se setio prozora i cela koncepcija mi pade ko kula od karat, jer sa tim prozorima i drajverima već godinu dana nisam na ti....

Slične teme

  1. savet za postavljanje pokretnog krova
    Autor golub u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.02.2014, 09:20
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.07.2012, 13:10
  3. Bravice za vrata
    Autor oseloth u forumu Kupujem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.12.2008, 23:56
  4. Hitno potreban savet!
    Autor San-Sale u forumu Arhiva
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.08.2008, 23:26
  5. uz brdo sa plinom...molim za savet
    Autor preteca u forumu Arhiva
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 27.04.2008, 13:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •