umijeće ili smeće?? - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Dakle, ovo je po vama...

Učesnika ankete do sada
9. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • ...umijeće!

    9 100.00%
  • ...smeće!

    0 0%
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
  1. #11
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: umijeće ili smeće??

    Pa majku im njihovu, gledao sam Nemce kako su sipali ocat/sirće na novog golfa šesticu, i ostavili auto celu noć napolju. Ujutro su sipali neku hemikaliju da neutrališe ocat i onda su auto prešpricali bezbojnim lakom. Po njima nije problem, niti će ga biti sa korozijom, kažu da je to samo površinska oksidacija željeza i da nije opasno....

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: umijeće ili smeće??

    Rahatluk se ne radi tako...
    Auto se pripremi tako kako si ga ti pripremio saaaaaamooo... Lim se sprica sa primerom, sa sprickitom, sa fillerom - sveeee kao za lakiranje. E onda NA TOOOO dolazi ''igra bez granica...
    Znaci na takvu pripremu se onda nanose SLOJEVI raznih boja koje daju ''agging effect'' odnosno presprica se bok sa sivom... KOPMPLET sve u sivo... Pa onda SVE KOMPLET u recimo neku smedu... Pa onda dolazi sloj za koji zelis da bude ''osnovna stara boja'' i koja ce dati taj ''zapusteni izgled''.
    I onda pocnes - slajfati sve to... I namjerno ''probijas'' svoju ciljanu boju ''do podloge... A podloga ''glumi'' lim (siva boja) i hrdu (smeda boja)...
    Kad tako dobijes ''isarani auto - sveeee se lakira sa debelim slojem laka i u zadnju ruku se baca - zeljezna prasina... Prasine se ostavi neko vrijeme da zahrda... Nakon toga se to opet sve preslajfa na vodu... Opet se pusti da to sve zahrda, aaaaliiii - sad je sve - glatko i preslajfano. Kad oslucis da je ''dosta'' - sve lijepo izlakiras...
    Rezultat je - ''zapusteni'' auto, kojeg hvata hrda ali PRC!!! Na dodir, kao kad ste bili djeca pa kod Latif Xaxi - gledas kolace preko stakla!!! Nema diranja...
    Ahhhh... Sta reci...
    Nista, citat sa one zlatne ploce iz Vojađer Golf Duje... Ma znate onu sondu sto su Amer'kanci spičili u svemir i sto sad pici Boooog zna gdje... E pa u njoj su neke spike sa Zemlje... Ono, nasa anatomija, kako smo gradeni, nasa adresa i povijest... Ukratko - uputstva za sve one koji to nadu da se ne muce da nas nadu, da vide sta imamo i da znaju kako nas pokokati. E, plus jos neke ''spike'' sa Zemlje, ono, fora stvari... Recimo litar moje medice, šerpa moga gulasa i tako to...
    E pa pored svega toga imaju i citati i mudrosti velikana, naravno, pored nezaobilazne knjizice aforizama... Jedan od citata bi bas bio prigodan za ovo... Kaze...
    ''Dok imate mene - imate sve...'' (A.Ninaj; 1977- ... )

    A to sto se gledaju Nemci... Gledam i ja Rocca svako malo, pa...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  3. #13
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: umijeće ili smeće??

    e moj roko,ma riješim ja to sa željeznom prašinom pa na to 5-6...9.12 ruku laka i fiju auto hrđav ko nov
    a danas baš diskutirao ja sa kolegom kemičarem i naučio da zahrđalo željezo oprano u solnoj kiselini više ne hrđa ,e sutra testiram tu teoriju!
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  4. #14
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: umijeće ili smeće??

    I za to trebaš kemičara? Pa zarđalo željezo ne hrđa kao što izgoren papir ne gori. Problem je ZDRAVO željezo, brašo.
    Što bi rekli Vojvođani: "ne mož' se mućak pokvarit'."
    Tajni savetnik KV kru

  5. #15
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: umijeće ili smeće??

    slažem se al eto on ima diplomu a ja ne pa baš zato moram to ispitati
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: umijeće ili smeće??

    Ovako nešto.....


  7. #17
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: umijeće ili smeće??

    tako nekako ali sa malo m anje hrđe
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  8. #18
    Renault 4 GTL Avatar od  iluzija
    Član od
    26.12.2008.
    Aktivnost
    07.02.2021
    Lokacija
    Slovenija
    Poruke
    371
    Slike
    3
    Prošle godine bilo je govora, oko tvoje Četvorke kako čete ju postarat.Sad me jako interesuje šta je onda bilo.Jesili je uradio do kraja i kako sada izgleda.Ako je uspelo baci koju sliku.

  9. #19
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Nažalost... Proces starenja je dosao do stadija da te Četvorke više nema. Tu smo Četvorku rastavili i ja sam pokupio sve što se pokupiti moglo. Poskidali smo sve što se poskidati moglo, a sama karoserija i šasija su zavrsili u starom željezu.
    Ali da je ''proces starenja'' odraden do kraja bio bi bas interesantan auto. Iskreno - nije ''my cup of tea'' ali priznajem da bi to bio interesantan auto kao pojava na cesti.
    Takoder i njegov TL je ''moj''. Mada sam mu rekao da ce opet biti njegov kad mu god srce pozeli.
    Nazalost, ali - tako je.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    E hebiga, a baš sam se ponadao da će se to završiti do kraja.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •