Renola is in the Town :D
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 57
  1. #1
    Baby Renault 4 Avatar od  Eve Bronson
    Član od
    10.02.2012.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Banja Luka
    Godine
    40
    Poruke
    44
    Unosa na blogu
    1

    Renola is in the Town :D

    Stigosmo moja Renola i ja i do garaže

    Dakle, dečko koji mi je prodao Renolu je baš dobro održavao, ali je dugo stajala, pa je trebalo napraviti jedan malo veći zahvat kod mehaničara.
    Uradili smo sljedeće: promjenili mandžetne na točkovima i na letvi volana, sva 4 ležaja, filter ulja, vazduha, ulje za motor i za mjenjač, svjećice, podloške za karter, antifriz, pečurku, remenje, dihtung ventil deklu motora...+ brisače, svjećice, kleme, svirenu, sijalice...mislim da sam sve nabrojala.

    Majstor je oprao karb. i pokušao oprati motor. Stavio je modričino ulje da provozam 500njak km pa da onda opet ispere i stavi elf. Popravio je i grijanje, bila je pukla ona žičica na prekidaču. Kaže da se oko toga najviše slošio

    Ja sam je do sada vozila samo po gradu i jučer po ovom nevremenu sam prešla nekih 250 KM. Ono što me frapiralo a to je da troši oko 11l!!! Mislim, znam da one više troše zimi ali ovo je brate mili za


  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Renola is in the Town :D

    E vidi se sta je pravi zaljubljenik u auto, odmah po novim dijelovima Rekao sam ti da je to sa potrosnjom prvise i za ovakvo vrijeme, jedino ako si ga stalno vozila u drugoj Treba ti neko nastimati karburator.

    Jedno veliko BRAVO!

    P.S. Znas li mozda koje marke su zadnji lezajevi i koliko su kostali?
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  3. #3
    Baby Renault 4 Avatar od  Eve Bronson
    Član od
    10.02.2012.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Banja Luka
    Godine
    40
    Poruke
    44
    Unosa na blogu
    1

    Re: Renola is in the Town :D

    Tnx :)
    Ležajevi su koštali po 20,00 KM kupljeni su u De-Mi autodijelovima. Bili su u nekim običnim bijelim kutijama čini mi se.

    Ma kako sam trebala mnogo dijelova od jednom, ja sam ti po svim trgovinama uzela predračune i onda uzela u svakoj ono što je jeftinije. Na nekim proizvodima sam uštedila i do 9 KM o.O Ali generalno De-Mi je najpovoljniji.






  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Renola is in the Town :D

    Svaka cast za obavljen posao na Rendzi trebalo je to i finansijski izgurati.
    A sto se potrosnje tice stvarno je

    De-Mi(u Bl na tranzitu) je pre samo radio sa skartovima i delovima loseg kvaliteta, ali su vazda bili najjeftiniji.
    Ne znam kakvi su sad, ali ako nisi cula neke dobre glasine o njima, ne bih ti bas preporucio kupovinu delova kod njih, posebno delova od vece vaznosti, tipa delove za motor, ili kao sto si vec uzela lezajeve...
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  5. #5
    Baby Renault 4 Avatar od  Eve Bronson
    Član od
    10.02.2012.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Banja Luka
    Godine
    40
    Poruke
    44
    Unosa na blogu
    1

    Re: Renola is in the Town :D

    Što se tiče ležajeva, mislim da su u Vidri bili duplo skuplji (ne znam tačno ne sjećam se) i da su bili kvalitetniji, ali su meni rekli da za moje potrebe za sad i ne treba nešto mnogo skuplji. Pa vidjećemo.

    Ima li negdje u BL da se kupe kederi za Renolicu?

  6. #6
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384

    Re: Renola is in the Town :D

    Wall.E i Mia hehehehe bas si blesava samo se nadamo da nam Rendze nece glumiti Mo-a po ovom snegu jer lagano vecini automobila pravimo put hehehehehe
    ......we are the first to program your future......

  7. #7
    Baby Renault 4 Avatar od  Eve Bronson
    Član od
    10.02.2012.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Banja Luka
    Godine
    40
    Poruke
    44
    Unosa na blogu
    1

    Re: Renola is in the Town :D

    Wall.E i Eve = Renola i ja <3 ;)

    ne mogu da uploadujem nikakvu sliku :/

    The upload folder is full. Please try a smaller file and/or contact an administrator.

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Renola is in the Town :D

    Svaka čast na odličnom poslu koji bi trebao da uradi svaki kupac polovnog automobila odmah po kupovini, a pre bilo kakve vožnje.

    Upload slika: svaki server izdaje servis sa određenim prostorom, i kad se taj prostor popuni sledeća je stepenica kupovina paketa sa više prostora. Kako se ovaj forum, do sada, održavao nesebičnom ljubavlju osnivača foruma i kako je sve do sada plaćao iz svog džepa mi bi kao korisnici trebali da mu olakšamo održavanje i rad na forumu što je više moguće. Pa je najlakše upload uraditi na neki od servisa namenjenih baš za slike, a ja lično preferiram Picasa-u, jer se slike na Picasa-i ne brišu već su tamo "trajno". Na Photobucketu se slike nakon nekog vremena izbrišu i nama na forumu ostaje samo siva slika na kojoj piše da te slike više nema. Cela procedura je laka i izvodi se za par minuta, još ako ste korisnik Gmail-a sve je još lakše (Aa Google, gde je sad sponzorstvo i promo materijal, nahvalih Vas da ne mogu više da kuckam koliko me prsti bole)...

    1. korak: posjet Picasa sajtu na adresi> LINK
    1.1. - download Picasa-e na računar i instalacija iste
    2. korak: izaberite slike i podignite ih u web albume opcijom "Otpremi u Picasa web albume"
    2.1. - nedugo potom vam se otvara internet pretraživač koji podrazumevano koristite, recimo Chrome, sa vašim web albumom i počinje proces upload-a.
    2.2. - kad se taj proces završi imate opciju da imenujete i opišete vaš novi album.
    2.3. - otvorite sliku koju hoćete da prikažete na forumu.
    2.4. - desni klik na sliku i odaberete opciju "Copy Image URL".
    3. korak: u vašoj temi odaberete sličicu ispod slova "B" a koja služi za boldovana slova i pojaviće vam se > [img.][/img.]
    3.1. - između tih kvotacija kliknete sa levim tasterom miša i stisnete u isto vreme "CTRL+V" da to bude u formi > (img]vaša url adresa slike[/img) (ovde su namerno maknute dve spoljnje kvotacije da bi ste videli suštinu u sredini).

    Ponavljate za svaku sliku od opcije 2.3. u okviru jednog posta da bi se zadržala preglednost na forumu.

    Kliknete na dnu "POST" i vaša slika je vidljiva na forumu.




  9. #9
    Baby Renault 4 Avatar od  Eve Bronson
    Član od
    10.02.2012.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Banja Luka
    Godine
    40
    Poruke
    44
    Unosa na blogu
    1

    Re: Renola is in the Town :D

    Imam pitanje za iskusne vozače četvorki:

    Koji rezervni dijelovi su MUST HAVE?

    Htjela bi da mi renola dugo traje, a dijelova je sve manje, pa da se obezbijedim dok se još iole mogu naći...

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Renola is in the Town :D

    Ojla... Evo i mene - stigao sa godisnjeg... Htio bi ti samo nekoliko stvarcica reci - sjedi, ne boj se... Necu dugo...
    Znaci... Na samom pocetku - jos je dilema je li postojao prvo prostor ili vrijeme... Ili pak materija... Kakva i koliko - nebitno je uopce i diskutirati Ako se prebacimo jedan nejpojmljivo gigantsko veliki korak do onoga trena kad smatramo da je sve zapocelo kovitlanjem ogromnog oblake svemiske prasine koji je... Neeecuuu, necuuu - bez brige...
    Kao prvo - pozdrav sa Kvarnera nisam ti pozelio ofišl velkom pa reko eto, 'vako sada da zovnem na krompirusu...
    Kao drugo - potrosnja... Ne da je cudo, neeegooooo cudo... Evo ti konkretnih podataka... Moja IzaBELLA pije skromno, kako jednoj dami i dolikuje 5 do max. 6 litara sve skuplje tekucine na 100km otvorene ceste. Sad sam na ovim ekstremnim uvjetima izmjerio cca 8,5 litara i to uistinu ekstremnih uvjeta. Od nesto vise od 250 km koliko sam napravio na otvorenu cestu otpada kojih 50-60km - a sve ostalo na gradsku voznju sa kratkim dionicama. Znaci paljenje na -10... -15... Pa cak i na - 18... -20 i to onako kako Amazonki i dolikuje z-zz-zzZZvvVVRRRMmmm isprve (jedna rijec - kao maaaašalaaakolikijee ) Pa onda drndanje na mjestu cijelu vjecnost dok se auto ocisti od snijega i leda jeeerrr... Ne znam ako ste primjetili - Pao je snijeg
    Pa onda voznja pod cokom... Pa onda guslanje u drugoj ili eeeeveeentualno trecoj 30-40-50 km/h... Tako da - sve do kojih devet do maaaaaksimaaaalno deset litara je ajde - ekstrem... Sve preko je - show...
    A sto se rezervnih dijelova tice - sveeeeeeeeeeeeeeee Sve sto nades - kupuj, buksaj, skrivaj, gomilaj, slazi i preslaguj kao dabar u brlogu... Najbolje ti je krenuti od ''Svetog trojstva'' Oca, Sina i Duha Svetoga a to je karburator, alternator i razvodnik paljenja... To čapaj na svakoj Katrici koju vidis da je ''ostavljena'' i da je ili na otpadu ili na putu za otpad... Samo... Ne daj da te daraču oni...Oni... Sumanuti... Raja trazi veseeeeelooo K'o ce slusat' tudu muku...
    Od sitnica koje ''zivot znace'' a vec u iducem ledenom dobu toga, vjerujem nece bas biti na svakom arheoloskom nalazistu - svakako si ''nagomilaj'' platina, razvodnih ruuuukaa, kablova, razvodnih Robe di kappa... Buksaj limariju, buksaj rezervne motore, skupljaj sofersajbe, leptir sarafiće za poklopac kucista filtera zraka... Kad napunis podrum, krenes na tavan... Spajza je za male dijeliće poput termostata, termoprekidaca, filtera za ulje, poklopca svjetla u kabini...
    Pa onda krenes puniti garazu... Pa hangar kakav... U biti samo ti je ogranicenje teorijska kvantna fizika koja kaze da ces u konacnici imati dovoljno materije za jednu, istina omanju, crnu rupu...
    Znaci - to ti je kao Pokemoni... Moraaaaaaš skuuupiiiit sveeeee.... Sveeeee...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. Oživljavanje ideje - motor 1.4 sa R18 u našeg Renolčića
    Autor Brazorf u forumu Generalna diskusija o modifikacijama
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 13.09.2017, 22:33
  2. evo po zimskima danima lipim i piturajem renola 4
    Autor Petar Popara u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.12.2015, 16:52
  3. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.05.2015, 08:31
  4. Moja mala "Renola"
    Autor Eve Bronson u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 11.02.2012, 12:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •