Renola is in the Town :D - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 57
  1. #21
    Baby Renault 4 Avatar od  Eve Bronson
    Član od
    10.02.2012.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Banja Luka
    Godine
    40
    Poruke
    44
    Unosa na blogu
    1

    Re: Renola is in the Town :D

    Danas je čika Stevo sredio razvodnik paljenja i opet podesio karb. Kako sada ideeeeeeeeeeeee

  2. #22
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: Renola is in the Town :D


  3. #23
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Renola is in the Town :D

    Citat Eve Bronson kaže:


    Na povratku mi je pukla guma p.s. gume datiraju još iz 88, i ja sam se nameračila da uzmem nove. Treba mi vaš savjet: KOJE GUME DA UZMEM? neke bi koje se mogu koristiti i za zimu i za ljeto.
    Moj savjet je... Kupi si ''postenu'' zimsku i ''postenu'' ljetnu gumu. E sad, malo je nezgodno jer da je netko drugi rekao bi mu da se ''isprsi'' i kupi kume jednom zauvijek (mada bi to zauvijek bilo - za pet godina) jeeeeer... Paz' sad 'vamo... Vi u zadnjem redu Il' paz'te na nastavi, il' slobodno - tamo su vam vrata...
    Znaci - guma glavu cuva i o tome nema zbora. Guma nije tu za policiju da te ne kazni ni ''za one smorove na tehnickom koji samo gledaju kako koji auto srusiti kako im se sprdne''. te univerzalne gume su, da mi 'prostis na izrazu, le feci su un bastone, odnosno - drek na štapu. Imaju one prednosti i mana, aaaaliii...
    Ako kupis ''postenu'' ljetnu gumu i ''postenu'' zimsku gumu, a ausput kupis i jos cetiri felge... Prvo sto ce ti se od ''matematike'' zavrtjeti u glavi, aliii... Gume za katru nisu skupe. Kod nas za 200-250 malih čupavih repatih zvjeri koje kradu jaja i dave kokosi (cca 25-35 Evrokrema odnosno vasih 50-70 KiloMetara ) kupis ''postenu'' gumu. Bilo ljetnu, bilo zimsku. Moj je izbor definitivno Toyo za ljetnu i... Hm-hm vise niamna cisto za zimsku Ali definitivno allmighty dimenzije 135, odnosno eeeveeentualno ljetne 145.
    Ako kupis ''postenu'' ljetnu gumu - na njoj se kotrljas uz sve blagodati ''postene'' ljetne gume. Meka, drzi cestu, ne cvili po zavojima ko macka kad se tjera i sto je najvaznije - kad zakocis auto staje. Bilo po mokrom, bilo po suhom. Amen. O ovome nema zbora. Ne d'o ti Bog kakve ''škakljive'' situacije da moras zakociti i onda ces vidjeti sta znaci kad se auto sa gradskih 40-50km/h ukopa u dva pedlja ceste. Zapamti da limar, pu-pu-pu triput pljuni daleko kuca bila, kosta daleko vise. Plus osiguranje - bonus dolje. I to sve, ako Bog da srece pa se radi samo o čvrknutom autu, odnosno samo ako je materijalna steta. Djeca, vrtić, skola... Ne zelim ni razmisljati o tome
    Ako kupis ''postenu'' zimsku gumu - na njoj se kotrljas uz sve blagodati ''postene'' zimske gume. Ne skruti se na niskim temperaturama, puna je onih ''lamela'' za odlicnu trakciju koja osigurava em dobru vucnu silu, em dobro kocenje, em se ne zanasa auto po zavojima, em ne klize kad je cesta mokra, odnosno, kad nema snijega. Amen... O ovome nema zbora. Jedini savjet za ''postenu'' zimsku gumu je da ima uzduzni utor ili da su sare tako ''slozene'' da formiraju uzduzni utor koji ce osiguravati da guma ''grize'' snijeg i da se ''ukopava'' u sklisku podlogu tvoreci efekt kao da se vozis po šinama, ako me razumijes sta mislim reci. Ti uzduzni kanali osiguravaju nesmetanu voznju po pravcu i stabilnost vozila pri promjeni smjera - obilazak drugog vozila, skretanje u zavoj i slicno. Drugim rijecima - kako skreces, auto tako ''lovi'' jer se gume bocno ''oslanjaju'' utorom o snijeg.
    Ja sad na Izi imam BF Goodrich zimske gume, a do sada sam imao i Continental i Good Year. Sve jedna bolja od druge. jedino mi ovaj BF goodrich malo preglasan i dosta klize po mokrom ali... To prepisujem sto su gume ipak, silom prilika, stare pet godina - iako imaju glanc novu saru jer nisu vozene. Jos imaju i one ''dlacice'' po sebi.
    Ako vozis ovakvu kombinaciju ljetnih i zimskig guma - vise cuvas gume. jer ako imas univerzalne, njih ''spalis'' vec za dve godine i vec trecu zimu imas gume ''li-la'' pogotovo za zimu koje sluze samo da prodes na tehnickom jer ''viđu sto imaju dobru saru'' i da te policija zimi pusti jer imas zimsku opremu. Znaci ved drugu godinu, zavisno od kilometara, naravno imas ''problematicne'' gume. Gume koje, i kad su bile nove, zbog leto-zima kompromisa imaju smanjeno drzanje od ''postenih'' ljetnih i zimskih, prije proklizu na mokroj cesti, vise cvile po ljetnim mjesecima itd...
    Ako imas ''postene'' zimske gume, koje jos, povrh svega imas montirane na felgama - nemas potrebe cimati se sa vulkanizerima, gubiti vrijeme na ''narucivanju'' termina jer nas snijeg ''uvijek iznenadi'' pa kad rokne preko noci svi se auti sa ceste presele kod vulkanizera. Znaci ovako - saaaaamaaaaaa si promijenis gume i to na parkingu, ako treba - pa nek' selo gleda u cudu kako zena sama mijenja gume. I onda - ''ema zime''... Odnosno nema te ceste na koju neces moci. Evo, iskreno, ja se sa ''univerzalkama'' a pogotovo da su izvozene sezonu dve, ne bi uputio na put preko Gorskog kotra. Ovako Beeeez beda, kao sad kad je zapao ovaj snijeg - svi kukaju svi placu jedino ja na cesti. Istina da je bilo tu i tamo ''škakljivo'' jer ga je bome bilo napadalo i temperature je bila deeeebelo u dvocifrenom minusu, ali krenuo sam na put beeez beda.
    Sa ''postenim'' zimskim gumama nisam nikada imao porebu za lancima. lance sam stavljao jedino kad sam isao u izrazito planinske predjele. A ona fora ''ma stavim lance ako treba'' - neka brale... Ta prica ne drzi vodu jer tko nije stavljao lance zimi klececi na snijegu sa promrzlim prstima - ne zna sta je muka. Veeeelika vecina tih ''skijasko-vozim-đipa-mamlaza'' nikada nije ni stavljala lance na gume, a svima sole pamet iz tople dnevne sobe, na sanku u kaficu jer im je jedini snjezni domet i iskustvo kad idu na skijalista švercajuci dve tone sarme u bunkeru.
    Znaci kad stavis sve na papir - znaaaaam da nam se svima dize kosa na glavi od dva seta guma... Isplati se jeeeer... Kupis jednom i ''mirna Bosna'' iducih pet godina UVIIIJEEEEK na svakom kilometru imas ''postenu'' gumu koja odraduje svoj posao bilo kad ti okrenes volan, stisnes kocnicu ili zakocis.
    A ono, kao iz Mastercarda - kad se spustis-popnes-prodes po nekoj snjeznoj dionici kao da snijega i nema dok drugi bleje u tebe i taj tvoj ljuljavi krs... [size=12pt]NEPROCJENJIVO!!![/size]
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  4. #24
    Baby Renault 4 Avatar od  Eve Bronson
    Član od
    10.02.2012.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Banja Luka
    Godine
    40
    Poruke
    44
    Unosa na blogu
    1

    Re: Renola is in the Town :D

    frik-ri Svaka čast, hvala ti na odgovoru.

    I ja sam mišljenja da bi trebale biti različite za zimu i ljeto upravo iz svih razloga koje opisuješ. S ovim ću još pregrmiti ovaj ostatak zime a onda kupujem ljetne za početak. Mislila sam da uzmem Savine, čini mi se da su za moje potrebe sasvim ok :D

    Ovih dana se bavim pretraživanjem neta za felgama...Ove su mi tako lijepeeeeeeee: http://img651.imageshack.us/img651/3274/dscf0668z.jpg !!!

    Ima po koja na netu ali su stvarno raritet, a sem toga su i skupe d'umreš.

    Interesuje me da li znate ima li ih kupiti kod nas (bih, srb, hr) i koja je otprilike cijena? Našla sam jedne alpinine u Hr a čovjek ih cijeni 100 Eura komad. Ne znam kako im se inače kreću cijene i koliko je realno?

  5. #25
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Renola is in the Town :D

    ...''...ne daj da te daraču oni...Oni... Sumanuti...''
    Ako ikad kupim felgu koja kosta 100 Eura komad ta felga mora na sebi imati po jedan HHO generator za smanjivanje potrosnje barem do reda velicine perpetuum mobilea, certifikat za desetogodisnju tehnicku ispravnost i oslobodenje registracije te integrirani rekuperacijski i regeneracijski sustav nanobota koji ce reparirati gume svaki put kad se auto zaustavi da vjecno budu mlade i nove. I to, onaj rekuperacijsko-regeneracijski sustav koji ne zuji i ne svjetli kao onaj sto ima Sedma Od Devet...
    Kakvih 100 Evrova - takve treba coporativno zvati i svaki put mu dogovoriti neki rande vous u ponoc recimo ili neki drugi sitni nocni sat i nikada se ne pojaviti.
    Zvati naravno sa skrivenim brojem...
    Samo strpljivo - trebas vrebati sa parama u ruci... Iskrsnuti ce koja felga bez brige. Imas one tzv ''Amilke'' kao sto ih ima R2D2 od Attile i to bas u Banjaluci za neke, ajmo reci, realne pare...

    http://www.oldschoolhr.com/forums/sh...highlight=amil

    Mislim da ces vidjeti link iako nisi registrirana. Ihhhh... JAAAAAA moram VAAAAAMAAAAAA pokazivati u VASEEEEEM zitu... Tsssjaaa...
    Meni se te felgice ful svidaju jer, kako sam rekao, daju dozu šmeka i elegancije, ne ide na nju presiroka guma kao na Alpinice a to je recimo jako bitno, ne samo za stanje trapova, nego i za policiju... Kod nas mozes imati toleranciju od ''deset posto'' kako se to naziva, odnosno ako imas upisane 145 gume u prometnoj - mozes imati 155. Na Alpinice bi trebale ici 165. Neki navuku i 155, aliii brrrr... mene je toga nekako ciiiisto strah da se ne ''izuju'' gume negdje upo' zavoja.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #26
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Renola is in the Town :D

    frice nije valjda da mislis da vec ne zna za te banjalucke Amilke
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  7. #27
    Baby Renault 4 Avatar od  Eve Bronson
    Član od
    10.02.2012.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Banja Luka
    Godine
    40
    Poruke
    44
    Unosa na blogu
    1

    Re: Renola is in the Town :D

    Jel zna neko kako se može skinuti super brzo ljepilo sa stakla??? Ljuta sam kao ris!!!
    Otpala mi je kukica (za zatvaranje i otvaranje) sa stakla i danas lik zalijepio ukrivo
    Kako to sad da riješim? Ne mogu gledati da onako stoji sljedeći eon dok samo ne otpadne...

  8. #28
    Renault 4 TL
    Član od
    19.11.2011.
    Aktivnost
    26.12.2013
    Godine
    64
    Poruke
    114

    Re: Renola is in the Town :D

    ako je ostao premaz na staklu brišeš benzinom, a ako je još zaljepljeno gore, to nebi znao kako, jedino otrgnut

  9. #29
    Baby Renault 4 Avatar od  Eve Bronson
    Član od
    10.02.2012.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Banja Luka
    Godine
    40
    Poruke
    44
    Unosa na blogu
    1

    Re: Renola is in the Town :D

    Nema šanse otrgnut, toliko je jako uhvatilo da mislim da bi ostala rupa u staklu kad bi i uspjela, a i bojim se da ne polomim kukicu. (ja ili neki ): ne znam kako stvari stoje sa acetonom, da pokušam njim otopiti ljepilo?...grrrrrrrrrrrr........

  10. #30
    Renault 4 TL
    Član od
    19.11.2011.
    Aktivnost
    26.12.2013
    Godine
    64
    Poruke
    114

    Re: Renola is in the Town :D

    aceton, benzin, alkohol...

    probaj i wd-om otopit, samo pazi da ti ne curi dolje po autu, smrdit će dulje vrijeme

Slične teme

  1. Oživljavanje ideje - motor 1.4 sa R18 u našeg Renolčića
    Autor Brazorf u forumu Generalna diskusija o modifikacijama
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 13.09.2017, 21:33
  2. evo po zimskima danima lipim i piturajem renola 4
    Autor Petar Popara u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.12.2015, 15:52
  3. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.05.2015, 07:31
  4. Moja mala "Renola"
    Autor Eve Bronson u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 11.02.2012, 11:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •