Doso i ja malo da naskrabam koju "pametnu" - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 13 od ukupno 13
  1. #11
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Doso i ja malo da naskrabam koju "pametnu"

    E sad mi samo reci odkud ti znas za Hajdegera i ontologiju i odmah imas gajbu pive od mene kad god se jednog dana sretnemo


    bwt sta fali oftopik-tehnicko-egzistencijalnim temama sa dodatcima felgi...pa ljudi smo nismo roboti
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Doso i ja malo da naskrabam koju "pametnu"

    Citat Djordje kaže:
    E sad mi samo reci odkud ti znas za Hajdegera i ontologiju i ...
    Ehhhh... Sad...

    Sve ribe plivaju... Kit nije riba... Kit ne pliva...
    Dobro, nema veze sa ontologijom, ali... Imao sam odlicnog profesora iz ''Etike i kulture'' i ''Politike i gospodarstva'' u srednjoj skoli... Legenda koja se zove Nijaz Karić. ''Mrziooo'' saaaaam gaaaaaa iz dna duse kad mi je uvalio onog Gilgamesa, onako na BUF!!! kao: ''E, aj ti to nama lijepo za tjedan-dva tu predstavi...'' I ja napravio ''preko one stvari za mir u kuci'' klasicnu lektiru. Opis lika, sta je radio, malo o piscu, malo opisa interijera, eksterijera, malo ''prosao'' fabulu, mada... Kaaaaaakva fabula knjiga je sva naopaka da je naspram je Vodic za autostopere mila majka... I kao - zakljucak. Izvalio neku verbalnu dijareu i ... To je to. Jaaaaaooooooo kad me je opraaaaaooooo... Da nije ti to Hrvatski... Nije ti to Krleza... Pa drvljem i kamenjem... Ja luuuuud... Najradije bi i njega i Gilgamesa natamburao ko Veliki Blek Crvene mundire... I onda mi dade, da procitam ''izmedu redova'' negdje tonu, tonu i po knjiga I reko sam sebi - e hvala Nijaze, izgorila ti krumpirusa dabogda...
    Bas sam ga neki dan vidio i malo ''sprcnuo'' iz neba u rebra - nije se snasao... Bilo je iznenada Aaaaaal kad me je skuziiiooooo... He-he-he...Ma tip je genije i legenda.
    Evo, jedna zgoda... Bas sa tim ribama i kitovima... O neplivanju... i Plivanju... Kao, filozofija ovo... Ono... Logicni slijedovi misli, apstrakcija... I ja mu kazem da zapravo ni riba ne ''pliva'' nego, tehnicki ''leti'' kroz vodu... Jaaaaaoooo kad me je kresnuo u rameeeee (to mu je inace bio ''zastitni znak'' ) i kaze:''Aj nemoj da te bacim kroz prozor pa da ti letis... Tko je tu placen da bi bio filozof...? Ti ili ja?''
    To ''u rame'' pa ''bacanje kroz prozor'' - nije to ni blizu nekome teroru, nego jednostavno... Tip je legenda... Nije on tukao ljude,vise je recimo ''tapkao'' po ledima one majmune koji su sjedili u goroteksima na nastavi u jaknama pokusavajuci im reci na neki suptilan nacin da iako je bila eeeeeekstraaaa fora devedestih furati goroteks - da to i nije u skladu normi finog ponasanja - kad imas fino vjesalicu i trebas sjesti ko fin gospodin, a ne leć na klupu ko pijanac na sank.
    ''Lemao'' je kolegu Radakovića, koji je, baj d vej, pao razred pa je ''opet dosao kod njega'' (pao je svih pet-sest kemija koje smo imali... Nije pao iz njegovog predmeta... Da se razumijemo) I lemao je on njega, onako bas pravo kako bi se reklo... I sve je to bila neka fora... Kao, on mene voli najvise, to je Karić, ne kuzite vi to...
    Da bi tek jednom, onako tooootalno van konteksta, ispalio u stilu:''Evo, ja tebe krstim - a ti prdis... Ja ti kroz pitanje dajem odgovor i ti mjesto samo da klimnes glavom i prodes - ti sve ukenjas... Pa tebi je lakse metar u guzicu, nego milimetar u glavu staviti... ne razmisljas... Ti si kao govedo... Evo, ti si ko Radakovic... Ma daaaaabaaaa njemu sto ja njega lemam vec pola godine, nikako da skuzi da mu ta goroteks jakna suska ko vreca za boksanje i da ga je cisti gust lemati... I umjesto da ju skine, on ko naaaaajveca zemljacina sjedi ko sareno strasilo... Kao, ja imam goroteks, a vi ste svi nula... Ne kuzi da je zemljacina, a kao, za nas Bosance kazu da smo zemljacine... On misli da ja njega iz ljubavi, a on je, gle ga... Kreten od dva metra i sto i koju kilu - ciiiiisteeee gluposti... Ned'o Bog dati njemu zrno pameti - zamisli pameću upravljati tom snagom... Zato je tu evolucija na djelu... zamisli koji bi to biosavrseni organizam - jak a pametan... A vidi ga... Gle ti njega... Smije se kao da... Kao da... Sta si ono rekao Friče neki dan...? Da se cereka kao da svira benzdzo na trijemu... Ma neeeceeee on nikada svojom glavom nauciti misliti... Pa govedo dvaputa marnes letvom pa nece vise gluposti raditi,a gle njega... Ma sta se smijeeeeš... ''
    Da, bilo je to dobro vrijeme... Srednja skola... I tako, ti bi mene nacuclao pivom...
    Moze... Samo ne pivom... Bambus... Pa onda stock-cola... Pa onda sjednemo svaki za svoj komp... Rame uz rame pa da vidimo sta sve mozemo na forumu reci...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  3. #13
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Doso i ja malo da naskrabam koju "pametnu"

    Frice vraze jedan sve ti valja samo ti otrov ne valja

    Pa je ja mlad i zelen treba vas stare celave glave da ucim da se Vino ne kvari kolom ni kiselom. A ni stok sa kolom. Nit se rakija vodom zaljeva. Niti piva trazi kikiriki. Poenta alkohola je biti pijan. Poenta biti pijan se ne slaze sa razblazivati i kvariti blagodetno vino sa kolom. Eto ti sad formalne logike sto bi reko Gajo Petrovic.

    Jedan moj drug mi se jednom zalio pa joj boli me glava, pa joj previse se napijem, pa joj dosta mamuram. Pa je onda iscito citavu googleovsku lektiru marksistickog tipa kako treba prije alkoholisanja piti dosta vode. kako mamurluk ublaziti kojekakvim tabletama vocem vitaminima...sve to u cilju da se izbjegnu posledice alkohola. Ja kad sam to sve poslusao samo sam ga onako nekulturno pitao: Koji q ti uopste i pijes alkohol.

    Ja kad pijem pijem da bi se napio. Kad mamuram mamuram. Ko cojek. Al kad vozim samo kola


    A sto se tice drage nam filosofije...ja eto cini mi se da sam u srednjoj 3 imao...keceve neke naredao...jedva se izvukao. a profesorica u srednjoj mi bila znalac prve klase. odlicno znala objasniti gradivo. zanimljivi casovi uvijek bili. sve super sve 10+ samo ja mulac nisam htjeo uciti.
    I na kraju zavrsim taj fakultet s 9 prosjekom E to ti se zove obrt

    Ma trebalo je mene u srednjoj tuci isto ko i tog tvog jarana

    Tek sad mi u poznijim godinama dodje sve iz dupeta u glavu...sad bih ucio i hemiju i fiziku i matematiku i sve te predmeta koji nisam ucio znao razumjeo....sad te neka zelja za znanjem uhvati...a kasno za nadoknadit nemas vise vremena nizasta.


    A sto se tice cascavanja jecmenim sokom...a upoznacemo se mi svi jednom valjda hebemga necu ni ja vjecito kokuz biti bez prebijene u dzepu. Ako nista dodjem vam na neki susret s tomosom nije r4 al bar je made in slovenia

    Kad smo vec kod slovenije gdje nam je katras Jel jos uvijek cakli mu se ona njegova ljepotica ko bakljava u izlogu


    I koja je fora vise sa tim izlozima...kuci kad doneses vrecicu pa odpakujes nikad nije ko sa izloga

    i zasto nam oni vragovi iz krompir fabrike u kesici cipsa uvijek prodaju 2 trecine vazduha

    i koji je smisao zivota na zemlji uopste

    i ako se kosmos siri brzinom svjetlosti jel on sebe smatra debelim il elegantno popunjenim
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

Slične teme

  1. Regulator kočione sile ili "peti kočiooni cilindar"
    Autor petak u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 08.12.2020, 00:38
  2. Utisci sa memorijalnog okupljanja "Čika Raša" 21-22.04.2012.
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.05.2012, 10:33
  3. Prijave za put po "Katraševoj ruti" ali sa drugim datumom polaska!!!
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 13.07.2011, 17:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •