Moja prva cetvorka - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 67
  1. #41

    Re: Moja prva cetvorka

    Ne ovo je motor iz R18 turbo. 1.6 turbo sa karburatorom i sa 110ks. Barem bi trebalo ova verzija da ima toliko, a ne mogu da se setim koji je kod motora pa da proverim.

    Kako ce to da legne u cetvorku nisam siguran, u teoriji moze, a teorija nije uvek u pravu :)
    Bice malo (vise) petljanja da se ubaci, ali niko nije rekao da ce da bude lako (nista sto mala brusilica ne moze da resi)
    Turbos make torque,and torque makes fun

  2. #42
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Moja prva cetvorka

    pa daj broj motora pa da vidimo? aha 18 znaci mnogo bre veliko ovo cini mi se
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  3. #43

    Re: Moja prva cetvorka

    Sutra cu da nadjem broj motora, sad nema sanse da se setim :)

    A da je veliki jeste, mada i ne toliko mnogo, ovakav motor samo atmosferac je uspesno ubacen u R4 imam negde slike cini mi se da mora pozarni zid malo da se prepravlja, ali nisam siguran sve ce se kasti kad krenem sa ubacivanjem, a onda ce vec u hodu da se vidi sta, kako i koliko treba. Ali prvo mora da sredim sasiju i trapove....
    Bice ovo dugo leto i duga zima
    Turbos make torque,and torque makes fun

  4. #44
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Moja prva cetvorka

    Sunce li ti garavo!!! A ja se ubi od mozganja od koje bi to Petice trebao biti motor...?
    Sta, nije bilo tog trena na lageru od Magnuma motor ili ga neces uzeti iz nekih drugih razloga...?
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #45

    Re: Moja prva cetvorka

    Citat frik-ri kaže:
    Sta, nije bilo tog trena na lageru od Magnuma motor ili ga neces uzeti iz nekih drugih razloga...?
    Ne volim miris nafte

    Turbos make torque,and torque makes fun

  6. #46
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Moja prva cetvorka

    ufff mnogo ce tu problema da bude oko ubacivanja, ni zbog cega, bolje da si trzio alpinu jer je manje posla + bolji rezultati jedino sto je potrosnja na strani osamnaestice
    http://www.zeperfs.com/en/duel1750-3660.htm
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  7. #47

    Re: Moja prva cetvorka

    Nasao sam, motor je 807 1565ccm, bore 77, stroke 84
    Problema ce da bude sigurno, a sad da li je ni zbog cega videcemo :) :)
    Po meni ima neke prednosti u odnosu na alpinu, mada su koncepcijski i konstrukcioni jako slicni.
    Najveca razlika je polozaj turbine u sistemu. Kod alpine je turbina polse karburatora pa smesa goriva i vazduha prolazi kroz turbo pa ide dalje direktno na usis. Kod 807 turbina je pre karburatora pa vazduh pod pritiskom ide prvo kroz intercooler pa onda u karburator gde se mesa sa gorivom.
    Ova druga varijanta ostavlja vise mogucnosti za dalje unapredjenje performansi.

    Ali sve je to teorija, videcemo sta ce biti na kraju, opcija za alpinu je otvorena, ima jedna u blizini u ponudi, ali je stanje ne provereno i trenutno malo izvan mog budzeta.
    Turbos make torque,and torque makes fun

  8. #48
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Moja prva cetvorka

    Svaka cast svakome na entuzijazmu, ali ovo :
    Citat Ivvan kaže:

    Ova druga varijanta ostavlja vise mogucnosti za dalje unapredjenje performansi.
    zvuci NADREALNO!!!! Katra ima 34 konjica... I ide ko metak. neke kemije sa motorima 1.4 i/ili karburatorima sa Petica - daju fantasticne rezultate...
    Trpnuti Alpinu unutra je... U najmanju ruku znanstvena fantastika i perverzija u sto se pretvori Cetvorka...
    Ove spike sa turbinama su... Ne znam... U najmanju ruku sokantne A naknadno friziranje takvog motora je... Štrmtofolk... Ne znam... Jos ne postoji rijec za to pa nek se to tako privremeno ne nazove... Sama rijec jos nije izmisljena jer je najveca perverzija koju netko moze zamisliti naspram ovoga je u biti kao dio protona jednog atoma jednog zrnca prasine naspram cjelokupne kolicine pijeska na planetu velicine jupitera koji ima cvrstu jezgru velicine ping-pong loptice, a sve je ostalo - pijesak.
    Jedino sto se moze s tim usporediti je ono kad je ''nas'' čo'ek iš'o gore u Skandinaviju i napravio kucu bez dozvole... jelte, onako kako se kuca i radi... I ovi mu je nisu mogli srusiti jer u zakonu ni nema konzekvence za takvo djelo - jer to nikome nije palo na pamet prije toga. Dok nije dosao ''nas'' čo'ek i... Sprc the sistem.
    Tako da, moj prika... Ja cu samo reci da ti zelim puuuunoooo puno srece, volje i pun Tamić novaca da ti to utrpas unutra i provozas se s tim, pa makar i dve minute na, kako bi rekao nas Kiro Prosviro JuBiTou ...
    Jos jednom... Sretno sa radovima...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  9. #49
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Re: Moja prva cetvorka

    najlakše motor utrpat. treba ventilirajuće diskove
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  10. #50
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Moja prva cetvorka

    Jooooj tebi treba te sive stanice proventilirati... jel znas tko ima neke NADREALNO velike diskove za ovakav motor... Ili barem kakav info pa da co'eku pomognemo...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. Zasto je moja Cetvorka posebna :)
    Autor Rendjo u forumu Garaža
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.10.2015, 00:27
  2. moja cetvorka
    Autor tasicaleksand u forumu Garaža
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.07.2015, 01:03
  3. Moja prva Cipelica
    Autor reno4_fan u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.10.2014, 19:37
  4. moja cetvorka
    Autor tasicaleksand u forumu Garaža
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.03.2013, 23:20
  5. prva pomoc
    Autor rodni231 u forumu Arhiva
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 02.01.2011, 13:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •