Kako ste došli do "Četvorke"? - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Prikaz rezultata 51 do 57 od ukupno 57
  1. #51
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Zavrsila se skola,tj treca godina srednje,a mene ceka raspust i mrtva cetvorka TL iz 1979 ispred kuce sa zakucanim motorom i limarijom u vrlo losem stanju!
    Posto u septembru te 2002 punim 18 i ocekujem dozvolu,resih da sebi sredim svoj prvi auto uz pomoc siromasnog znanja o autolimariji i komsija koji su znali da pomognu!
    Prvi je prileteo komsija Srecko koji inace ima i dan danas TL made in France iz 1977god,tako sto je motor doveo u stanje da je poceo ponovo veselo da radi,naravno uz malo vecu potrosnju ulja.
    Onda se preslo na smirglanje,gitovanje,smirglanje varenje i na kraju posle 2meseca ga je komsija ofarbao plus u boju sipao kilo laka,zbog sjaja
    Auto je ofarban u tamnu zelenu zaba boju!
    Nakon toga poceo sam sa sredjivanjem trapa,reparirao sve spone i kugle,zamenio manzetne,kocnice itd.
    Na kraju sam ga celog tapacirao,gde god je bio metalni deo ja sam lepio tepih sintelanom i bas se uradio do bola
    Usledilo je ubacivanje muzike,zatamljivanje stakla,stavljanje presvlaka i masina je bila spremna za tehnicki!
    Evo nekih slicica!
    Sve je izaslo 800dm!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  2. #52
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Nakon njega 2005 je usledio beli lepotan GTL 1991,auto kojem i dan danas tezim,bio je to besprekoran rendzo,za kojeg do 2009 nisam znao sta je to ulagati u auto,osim redovnog odrzavanja
    Inace je kupljen od studenskog kredita!Beli ce ziveti u Nebesovom bezu i mom plavom
    U novembru 2009 stize metalik plavi o kome postoji tema u "Garazi"!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  3. #53

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Pre renoja4 vozio sam Yugo55 86.g. pa bubu 76.g.
    Godine 2009. počne kriza u Srbiji, stane privatni posao u građevini i budem primoran da se preselim iz centra grada gde sam privatno stanovao i da dignem kredit kako bih završio kuću na selu i uselio se sa porodicom u nju pre zime. Krenem da se raspitujem kod prijatelja koja kola da kupim jer je kuća na 8 km od grada i trebaju kola (čeze) koja malo troše i jevtina su za održavanje. Svi su me savetovali da uzmem Renoja4. Kažem to ženi a ona meni: "Ti si lud! ma to i nisu kola! To samo liči na kola. To je igračka. Ja u to neću da uđem! Kupi ti neka prava kola a ne taj krš. Ako kupiš tog krška vraćam se kod majke... Uostalom, kupi nešto novije!" Rekao sam joj: "Dušo, kada budem došao do para, kupiću ti reno 5!" Ahhh... Naravno, od kredita kupim Reno 4 GTL 91 sa TNG Lovato 2008 za 400e + registracija, prevod i sitne popravke 300e (gornja i donja jabučica na levom točku i donja desna jabučica kao i manžetne i krajevi spona) i završim prizemlje kuće i uselim se pred Novu 2010.g. Novu godinu proslavimo sa usiljenim osmehom na licu ( "kad kuce i mace postanu konji i krave" ). Kad ujutru krenemo Renojom na posao ona podigne kragnu i natuče kapuljaču na glavu da je slučajno neko ne vidi u čemu se vozi, i tako celu zimu, a sada ni kragnu ne diže, a kamoli kapuljaču da navuče... Rekla je da će taj krš da mi se raspadne ali četvorka me do dan danas dobro služi. Nigde me nije ostavila na putu. Nisam ni krenuo sa parkinga kad mi je izgoreo anlaser... To kad mi je prednji levi točak otpao jer sam vozio sa polomljenom donjom viljuškom to je bilo tek kada je majstor seo da je uveze u garažu, nije meni otpao, a kad mi se otkinula zadnja desna šapa i prekinulo metalno crevo za dovod benzina to je zato što smo se žena i ja pogojili od kad sam ja počeo iz protesta prema zdravoj ishrani da kuvam. Rekao sam joj: Dušo moja, ja imam 130kg a ti samo 85. Moramo da napravimo ravnotežu inače upropastićemo kola ako se ti ubrzo ne podgojiš! Naravno, shvatila je poentu. Ipak treba uskoro da doktorira... Međutim, sada se pojavio problem prostora. Kad zimi obučemo bunde i sednemo u kola imam problem da prebacim iz prve u drugu brzinu i iz treće u četvrtu iako su prednja sedišta makslimalno gurnuta pozadi. Prva i treća idu sasvim dobro. Za rikverc već moram da pravim akrobacije. O grejanju da ne govorim: Ako duvamo u ruke da se zagreje kabina magli prednje staklo pa ne vidim kuda vozim... U rikverc vozim na dah. Pre no što uđem u kola duboko udahnem, zadržim dah, utrčim u kola, upalim, izvezem u rikverc i kad izdahnem zamagli zadnje staklo.... Posle može samo napred da se vozi... Što mi reče jedan komšija kome je, dok je bio mlad, pukla torziona osovina: Zbog renoja 4 zamrzo sam i reno 58... Komšija, pa nema reno 58.... Jeste, ali kad ga bude bilo i njega ću da mrzim!....

    Šalu na stranu jako sam zadovoljan. Da nije Renoa 4 kompletna finansijska kontrukcija bi mi propala. Ništa ne bih uspeo da uradim. Za ovih skoro godinu dana koliko ga vozim počeo sam drugačije da ga posmatram. Uštedeo mi je gomilu para. Prevezao mi je sve što treba. Nikad me nije izdao u vožnji - uvek na parkingu. Mada je sav kockast i ružan počeo je da mi bude lep. Eto, baš sad ga gledam kroz prozor i uzdišem: "Eh, da si Megan..." Jednom rečju: On ima dušu. Živeo Reno 4.

    P.S.
    Tri meseca nakon što sam kupio renoja4 moj otac je prodao alfu75 i kupio reno4 i sad zajedno (pošto smo postali "veliki stručnjaci" za R4 jer nam se sve živo izdogađalo) šmekamo nekog renoja4 za zeta... Naravno, majka i sestra bljuju vatru
    Vrhunac pijanstva:
    Stajati na sred raskrsnice sa ključem u rukama i čekati da naiđe kuća.

  4. #54
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Hehe zanimljiva prica

    P.S. Ja gledam u Megana i pitam se je li mi ovo trebalo pored tri cetvorke u dvoristu
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  5. #55

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Bravo za priču pusti žene, drž' se Četvorke. Nikada ne kaže NE
    A ti Johnieboy, mislim da si trebao Meganđiju. Da bre vidiš razliku
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  6. #56
    Renault 4 Alpine
    Član od
    11.01.2011.
    Aktivnost
    17.06.2015
    Lokacija
    Шабац
    Godine
    52
    Poruke
    533

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Kao sto sam napisao u prestavljanju prvi auto mi je bio r4 tl,posle sam vozio sve i svasta ali prva ljubav zaborava nema.Zeni sam probio glavu za sve ove godine da mi je da nabavim cetvorku.Radio sam jedno vreme kod mog kolege i drugara onako za dzabe posto sam bio bez posla pa kad sam vec zaludan daj da pomognem coveku.Da skratim pricu,cujem da on svog renoa 4 hoce da da na otpad u staro gvozdje,kad ja zavapi nemoj prodaj ga meni,sta da ti prodam evo ti ga za dzabe .Itako posle 20g nepobedivi je ponovo god mene,prvi je bio narandzasti,ovaj je sad crveni smaj,samo da ga sredim,pa se vidimo.
    HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

  7. #57
    Renault 4 Alpine
    Član od
    11.01.2011.
    Aktivnost
    17.06.2015
    Lokacija
    Шабац
    Godine
    52
    Poruke
    533

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Dace nego sta,danas sam hteo da probam da ga upalim ali pade sneg,sutra moram da raspremim radionicu pa da ga uguram unutra,a sneg nek se j...
    HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

Slične teme

  1. Regulator kočione sile ili "peti kočiooni cilindar"
    Autor petak u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 07.12.2020, 23:38
  2. Prijave za put po "Katraševoj ruti" ali sa drugim datumom polaska!!!
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 13.07.2011, 16:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •