Kako ste došli do "Četvorke"? - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 57
  1. #11
    Renault 4 Alpine
    Član od
    15.04.2007.
    Aktivnost
    28.09.2016
    Lokacija
    Zvezdara, Beograd
    Godine
    47
    Poruke
    2,389

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Kod mene u familiji R4 mu dođe kao tradicija. Moj deda po majci je kupio prvu četvorku (belu)kada sam bio klinac, možda neke 1979 godine i to polovnu. Koje je godište bila nisam baš siguran ali sećam se da nije imala tapacirana sedišta nego samo ramove i neke kože sa federima. Posle je 1987 kupio sadašnju četvorku koju i danas imamo, opet belu. Moj otac je od svog oca 1980 otkupio tamno braon metalik TL četvorku (1975 godište) , pa je posle kupio još jednu narandžastu pa posle i jednu krem-belu. Sve četvorke su bile TL varijanta. I mogu da se pohvalim da sam ih sve do jedne vozio .Tako da imamo tradiciju vožnje četvorki. Nažalost od svih samo je ostala ova 87 godište.
    Kapetan na belu lađu a takođe Gospodar vremena i vd. direktor svemira

  2. #12
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    11.04.2007.
    Aktivnost
    01.04.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Sjajna tema.

    Pa evo kako je to bilo. Moj matori je radio u Vodovodu & Kanalizaciji negde do 1986. godine. Kao službeno vozilo je vozio narandžastog TL-a sa kojim smo nas dvojica prešli celu SFRJ uzduž i popreko. Da li moram da kažem da nigde nije stao? Elem, krajem osamdesetih, došlo je vreme da se porodični auto poreklom iz Zastave, poznatiji pod nazivom Stojadin zameni. Pošto se približavalo ono grozno vreme, nije bilo baš normalno kupovati neki skup auto, ko zna za šta su pare mogle zatrebati i tako se izbor sveo na dva modela Renault 4 i Renault 5. Prvi je koštao malo manje od 6.000 DM, a drugi malo više. razlika je bila oko 700-800 maraka, znači pare nisu bile problem, jer ako imaš 6.000 DM, imačeš i 6.400.

    Moj otac je bio za četvorku, mama za peticu. I niko da popusti. I onda su pitali mene da odlučim. Naravno, izbor je pao na četvorku iz dva razloga. Prvi - što sam se sa tim autom vozao više nego sa stojadinom, a drugi je veoma zanimljiv. Naime, pošto je službena četvorka mog matorog bila TL, nije imala rogove. I jednom prilikom kada sam išao u školu (a bio sam prvi razred osnovne), prolazim na parkingu pored četvorke sa rogovima! A dete ko dete, sve ga zanima i uzmem ja da čačkam te rogove i ih vučem. Odjednom, iznad mene se pojavljuje čovek od nekih 40+ godina i odvali mi takvu packu po uhu da sam u momentu zaplakao. Još je i počeo da viče mene što mu ja čačkam auto. Junačina, nema šta. Kao da će mu dete od 7 godina polomiti rogove. A kasnije sam ga zahvaljujući rogovima par puta izvlačio sa leda, no nebitno.

    E pošto smo kući imali prospekte četvorke i petice, u prospektu su se videli rogovi. I moj pametni mozak je zaključio da ako kupimo taj auto ja ću moći da pažljivije i bez opasnosti od ćuške proučim rogove. Tako da kada su me pitali 4 ili 5, ja sam onako ozbiljano rekao - 4.

    Kod nas je stigao u proleće 1990. godine.

    Ostalo je istorija...

  3. #13
    bogdan
    Guest

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    E pa ja sam uzeo 4 sasvim slucajno i na zahtev mojih i zeninih roditelja. Do svoje prve 4 sam dosao 2005. Na pijaci sam poceo raditi 2003 kada sam se i ozenio . Koji god auto sam kupio za pijacu on je ili pucao od tezine(opel kadet karavan) ili je puno trosio a i skup za odrzavanje a i nije auto za tovarenja(audi 200 turbo kompresor ,trosio oko 23L plina) i jedva se resio tog audia , niko ga nece , covek mi da BX citroena dizel i jos para za tog audija. E tada su pocele muke , creva od hidraulike samo pucaju kada ga natovaris. Moj cale meni kaze sine uzmi 4 i miran si , od zene cale kaze uzmi 4 i ima da uzivas (oni voze 4 na pijace vec 8 god i nisu u nju ulozili za 8 god koliko ja za mesec dana u bilo koji auto. Ja ispocetka nisam hteo ali vidim kvar za kvarom odose pare, i tako ja naletim na nekog TL 77god u odlicnom stanju, 300e i neregistrovan. JA ga malo sredim operem i registrujem , stavim plin i tako 1god po pijacama svaki dan . sve sto sam radio na njemu je 2 puta varenje sapa i to je to. SRedinom 2006 sam kupio GTL91 ali na njemu sam malo vise posla imao nego na TL ali i sto tako odlicno sluzi i da vam kazem od kada imam renoa od tada nisam bio u kvaru na putu i moze da se zaradi. I rekao sam i kada kupim bolji auto necu da ostanem bez renoa jer to je auto sa kojim covek moze da krene gde god hoce i da bude siguran da nece da ga ostavi na putu. Malo sam oduzio ali sami ste pitali

  4. #14

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Kupio novog 1991. god.
    Resili zena i ja da kupimo nov auto, i pocetkom 1991. god. kupimo Yuga 55, ja hteo 60, ali u ono vreme se cekalo i po nekoliko meseci na auto, trenutno imali samo 55, i rekoh, daj sta das.
    Posle nekoliko meseci, dodjemo do nekih para i odlucimo da kupimo jos jedan auto za zenu, mislili opet Yugo, ali ja hteo malo da promenim i odlucim se za Cetvorku posto je bila prilicno jeftina u odnosu na druge automobile, zeni se nije bas svidjala i ja joj kazem, pa dobro, uzmi ti Yuga, ja cu Cetvorku i tako i uradimo.
    Sad i jedan i drugi vozimo zajednicki, menjamo se.
    Plin je za kuvanje, dizel za lozenje, a benzin za voznju.

  5. #15

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?



    Kupio...

  6. #16
    Baby Renault 4
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    21.07.2015
    Lokacija
    Ogulin - Croatia
    Godine
    34
    Poruke
    92

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Pa to je familijarno... Moj stari je imao 4 četvorke,ova je 5-a... Ujak mi je imao četvorku, baka isto, ma svi su se vozili u njoj... A taj auto sam zavolio od malih nogu... Mada je sad stari za nešto bolje - a opet nema para za taj auto... A ja, ko ja pred kojih 2.g našao četvorku neku plavu, razbijenu sa zadnje lijeve strane... dopeljao je doma i rekao idem ja to napravit - imao sam i sad imam zadnju osovinu cijelu, ko nova, i mislio je stavit ali niš od tog... Nebi se bilo isplatilo stavit...
    Taj auto sam raskopao, a školjku dao romima...Sad imam ovu bijelu a planiram si uzet nešto(ako uzmem bit ćete obavješteni).

  7. #17
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Lokacija
    Beograd-Belgrade
    Poruke
    1,901

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Komsija kupio Lagunu, a meni utrapio 4. Kaze na kupi,i ja morao, tacno 4 godine ja bio bez auta, i eto Reno 4.
    Mr.4

  8. #18

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Citat Joca kaže:
    Komsija kupio Lagunu, a meni utrapio 4. Kaze na kupi,i ja morao, tacno 4 godine ja bio bez auta, i eto Reno 4.
    A kjazhi iskreno da sam ti i ja rekao da ga uzmesh jer je i Lazarevich bio zainteresovan, mada i neodluchan...

  9. #19
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Lokacija
    Beograd-Belgrade
    Poruke
    1,901

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    Pa i ja sam bio neodlucan,pa odlucio,preispito se pa rekoh sam sebi:bolje ista nego nista,medj., mali se pokazao samo sto mi je masina slaba - penzionerska TL
    Mr.4

  10. #20
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Lokacija
    Beograd-Belgrade
    Poruke
    1,901

    Re: Kako ste došli do "Četvorke"?

    A sto ga menjas i kolko posto
    Mr.4

Slične teme

  1. Regulator kočione sile ili "peti kočiooni cilindar"
    Autor petak u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 07.12.2020, 23:38
  2. Prijave za put po "Katraševoj ruti" ali sa drugim datumom polaska!!!
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 13.07.2011, 16:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •