Medjunarodna vozacka dozvola
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 27
  1. #1
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Medjunarodna vozacka dozvola

    Jel ovo treba ili ne treba, da li su vam prosle godine trazili, ko je imao a ko ne?
    Ne bih da dam za jedan nevazeci papir onoliko koliko mi treba z agorivo do SLO

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  San-Sale
    Član od
    06.04.2008.
    Aktivnost
    04.05.2014
    Lokacija
    Beograd/Srbija
    Godine
    38
    Poruke
    2,016
    Slike
    10

    Re: Medjunarodna vozacka dozvola


  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Medjunarodna vozacka dozvola

    ZNam da tu pise, ali oni uzimaju pare, tako da im ne verujem, zanimaju me iskustva...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504

    Re: Medjunarodna vozacka dozvola

    Ne piše tu nego ovde

    http://www.amss.org.rs/index.php?opt...199&Itemid=138

    Nađeš zemlju koja te zanima i čitaš Zeleni karton se podrazumeva (do kraja godine)

    Gari :)))

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Medjunarodna vozacka dozvola

    Gledao i tu, ali oni nisu MUP i kada izdaju nekako nije zvanicno?

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504

    Re: Medjunarodna vozacka dozvola

    Pa šta da ti kažem, iz ličnog iskustva HR, SLO, HU samo zeleni karton, a ni to nisu nigde gledali...
    Gari :)))

  7. #7
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Odg: Medjunarodna vozacka dozvola

    Vise traze zelrni karton, ali moze da se desi i da te cimaju za medjunarodnu vozacku, pa bolje mozda da je imas, nego da te sjebu na granici.....

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Medjunarodna vozacka dozvola

    Hebiga, meni je nikad i nigde nisu tražili, ali istina Bog, nisam ni kršio propise... A jedini put kad su mi tražili vozačku i kad sam izvadio međunarodnu rekoše ne ta, dajte nam običnu i nju su detaljno pogledali. A što se tiče zelenog kartona, kruži neka nezvanična informacija da onima koji imaju nove tablice ni taj dokument nije potreban.

    Valjalo bi da se kod domicilnih auto klubova raspitaju Frma i Katraš da li je to istina...

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Medjunarodna vozacka dozvola

    Ja mislim da carta verde tj zeleni karton nema veze sa tablicama... To je samo, ajmo tako reci, internacionalna polica osiguranja. Zeleni karton je obavezan (mada ga nitko vise ne trazi jer se ispunjava tzv Europsko izvjesce o nezgodi). U biti to bi se trebalo pitati samo i jedino na granici kad ulazis u neku zemlju... Po meni, policija na cesti to ne ni ne treba traziti jernije policijska briga da li je auto osiguran ili ne. Novi hrvatski zakon propisuje OBAVEZNO osiguranje i bez police ne mozes proci tehnicki. nebitno...
    Za internacionalnu dozvolu... Nikad cuo da su nekoga cimali za nju... Cak stovise, sto kaze Neb_Mes_Euro - cim ju pokazes odmah si sumnjiv jer se te internacionalne dozvole koriste za muljanje i mazanje ociju... Jer ili kad su izgubili (pod ''izgubili'' mislim i na izgubljenu i na zakonski izgubljenu) ''pravu'' vozacku i ako ih ćope probaju se vaditi sa internacionalnom. Ili ako imaju zabranu upravljanja vozilom...
    Uglavnom... Sutra javim...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Medjunarodna vozacka dozvola

    Ojla... Evo... ja zvao... Za prelazak prego grane i za uzivanciju u ljepotama Hrvatske i carima Slovenije potrebno je imati samo zeleni karton i onaj ''novi'' pasoš... Sto se tice zelenog kartona, neeeebitno je, kako bi rekao Brendon, da li imate nove ili stare tablice.
    Internacionalna dozvola... A-a... Nista od toga. Za jos nek nedoumice... Pitajte... Nasa ljupka kovrcava Frikstesa od 100 kila zive vage ce vam pomoci...
    Za Francusku znam da se mora odzvizdati Marseljeza na granici... Bar je prije bilo tako.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •