Diskusija o dobrim i, uglavnom, lošim majstorima
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    11.01.2011.
    Aktivnost
    17.06.2015
    Lokacija
    Шабац
    Godine
    52
    Poruke
    533

    Diskusija o dobrim i, uglavnom, lošim majstorima

    E pa sad nemoj da se vredjamo
    HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Diskusija o dobrim i, uglavnom, lošim majstorima

    Citat Whitesnake kaže:
    Svaka cast! Na svemu! Majstori su cudo, pa i 1000e da im das nema veze, jednostavno vecina je takva
    Da, a uglavnom se lako vređaju.
    Tajni savetnik KV kru

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    20.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Diskusija o dobrim i, uglavnom, lošim majstorima

    Odličan izbor boje,lep je kao na slici

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Diskusija o dobrim i, uglavnom, lošim majstorima

    Citat Serž kaže:
    Citat Whitesnake kaže:
    Svaka cast! Na svemu! Majstori su cudo, pa i 1000e da im das nema veze, jednostavno vecina je takva
    Da, a uglavnom se lako vređaju.
    Da znaš.
    I što je lošiji, više i brže se vređa!

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    11.01.2011.
    Aktivnost
    17.06.2015
    Lokacija
    Шабац
    Godine
    52
    Poruke
    533

    Re: Diskusija o dobrim i, uglavnom, lošim majstorima

    Nema losih majstora,postoje majstori koji korektno odrade posao a postoje i mufljuzi koji sebe nazivaju majstorima a nemaju pojma o zivotu.A majstor za mene je titula a ne zvanje.
    HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

  6. #6

    Re: Diskusija o dobrim i, uglavnom, lošim majstorima

    Moram. Nemogu da odolim, makar ubio se .
    Ne zanima me više skoro ništa na šugavom i najlošijem forumu u koji se pretvara ovo nekada čudo od ekipe i foruma, osim organizacija druženja i širenja ponosa vlasnika Četvorki po eurodrahmaputevima, al...
    Znači, nema loših majstora, nego ima loših mušterija . Postoje mufljuzi () koji sebe nazivaju majstorima i takvih ima najviše u svim servisima, a oni nemaju pojma o životu. Ma kako bre da nemaju: baš oni imadu. Uzimahu pare za ništa, bre.
    A titula pa........i ja imam titulu u srednjevekovnom odelenju svoje strane života, a nisam pravi Aueršperg, jel?
    Naši majstori?
    Pa "Majstor" je onaj, kojih ima ovde u familiji mnogooooobre, i kad pogleda u rezervoar tečnosti za hlađenje i kaže: puko ti ventil na auspuh loncu za odvod štetnih plinova iz kabine
    Pa sad...
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  7. #7
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    16.04.2024
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3

    Re: Diskusija o dobrim i, uglavnom, lošim majstorima

    Katras, sto brate?
    Slabo si ovo skonta, nisu losi majstori uopste, nego su losi ljudi, u mom slucaju. Oce da uzmu sto vise para, pa ne odbijaju poslove i daju nerealne rokove i onda lazu, pa kad dodju u frku s veremenom fuserisu, prave se ludi, ne obracaju paznju na detalje itd...

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    11.01.2011.
    Aktivnost
    17.06.2015
    Lokacija
    Шабац
    Godine
    52
    Poruke
    533

    Re: Diskusija o dobrim i, uglavnom, lošim majstorima

    KV ili VKV zanatlija neznaci i da je majstor
    HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

  9. #9

    Re: Diskusija o dobrim i, uglavnom, lošim majstorima

    Citat Rendzerica kaže:
    Katras, sto brate?
    Slabo si ovo skonta, nisu losi majstori uopste, nego su losi ljudi, u mom slucaju. Oce da uzmu sto vise para, pa ne odbijaju poslove i daju nerealne rokove i onda lazu, pa kad dodju u frku s veremenom fuserisu, prave se ludi, ne obracaju paznju na detalje itd...
    Ma kakvi nisam skonta! Skonto sam ja u nulu i to sam rek'o svojim rečima. KRADU. i potpuno te shvaćam. Kod nas ih sad stavljamo na listu, koju smo nazvali "bela knjiga golubova". Ozbiljno. Tko se tamo nađe.....može u Afganistan da nudi rad na Četvorki, kod nas u podalpiji NE! Vidi topic "Carica se raduje....." i vidi što se i kod nas može desiti. I ako ne poprave (neznate, al' ja znam koliko je Miha platio za popravku ) nema teorije da još itko doveze kod tih majstora lakiranja bilo što u lakiranje. Ni praznu kutiju za cipele, kakvi auto, il' čak Četvorku
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654

    Re: Diskusija o dobrim i, uglavnom, lošim majstorima

    evo i mog komentara o majstorima!

    Uglavnom većina vas zna u šta sam se upustio i kako se odvijaju radovi.

    Moja želja je bila da se auto ne krpa nego da se odradi točno onako kako limarski zanat zahtjeva.
    Znači, zamjena kompletnih dijelova koji su načeti. Prihvačam i krpe i zakrpe ali to onda mora biti podrađeno na način da ja poslije ne znam da je tamo zakrpa.
    O zaštiti da i ne govorimo. Mora biti vrhunska.

    Za novce nisam previše pitao, bio sam spreman na razne cifre samo da se posao odradi kako treba.

    Reći ću isto tako da sam od Zadra do Splita prošao manje više sve limare koji su na pristojnom glasu. brojka se vrti oko nekih 30-ak radiona.
    U jedno 27-28 sam odmah na ulazu dobio rećenicu "šta to triba popravljati, to je stara auta, vozi dok ode i baci". Na tu rečenicu sam se okretao na peti, sjedao u premilu četvorkicu i odlazi dalje.
    U jednoj do dvije radione sam dobio odgovor da se oni ne bave takvom vrstom posla već da rade isključivo nove aute i to preko osiguranja. Odlično, nezamjeram ništa, imaju svoj provil mušterija, sve super, sve pet idemo dalje.

    Jamo kod ovog majstora, koji sad radi auto, sam, nakon mog uvoda i priče, dobio protupitanje, "A šta tu treba raditi?" Nakon čega se je čovjek sagnio ispod auta i pogledao.

    Tu je pao okvirni dogovor da je on spreman uhvatiti se tog posla na obaostrano zadovljstvo.
    Također smo se dogovorili da ću ja auto rastaviti i sastaviti, a njegov je čisti limarski i lakirerski posao.

    Meni je trebalo dobrih 3-4 mjeseca da auto rastavim. Nazvao sam ga, čovjek je sjeo u auto i iz Splita došao do mene u Vodice precizno pogledati opseg posla.
    Nakon tjedan dana mi se javio i rekao cifru za koju je spreman to napraviti.

    Složili smo se i onda je uslijedila moja nabavka reparaturne limarije.

    Auto je još kod njega jer se čekaju moje "fiX" ideje oko toga da se krakovi rade od početka, a ne da se stari krpaju.

    Sve u svemu ja sam prezadovoljan sa čovjekom koji nije gledao "dubinu" mog žepa prema autu kojeg vozim. i koji nije u čvrkici vidio komad truleži kojemu je mjesto na otpadu nego posao koji on može korektno odraditi i naplatiti, a da pri tome i ja budem zadovoljan.

    Hvala mu na tome i moju preporuku ima!


    Toliko o majstorima!
    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •