Obrtomer - Strana 18
Strana 18 od 19 PrvaPrva ... 8141516171819 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 171 do 180 od ukupno 184

Tema: Obrtomer

  1. #171

    Re: Obrtomer

    eee za znate li zosto ovi novi motori nece da se vrte preku 7000 zato sto imaju limitatori da bi se neostetile kada biga vozio neki manijak kad doge na tu granicu limitator oduzima gas i evo jadan snimaka naseg prijatela obrtomer

  2. #172
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Obrtomer

    Um ti pasa... Oče i preko 8... A ja zivio u neznanju toliko godina... Znaci Reno 4 se vrti na 8 iljada... Na koliko se vrti Reno 5? Na 10...? A u bolidima Formule1 je u biti makina iz Renola 12, bez konektora na alnaseru za pogon zvucnika i Alpine radiJa... Jer makinica od Renola 12 se vrti na 24 iljade... Bas taman koliko i treba za bolid Formule 1...
    Motori iz Renola 18, 21 i 24 su zabranjeni u utrkama iz jednostavnog razloga... Zrnca prasine na obodu zamasnjaka stvaraju minijaturne crne rupe uslijed fantasticnog, rijecima neopisivog i znanstveno neizracunjljivog ubrzanja materije koja uslijed teorije relativnosti postoji na nekoliko mjesta u svakom trenutku vremena... To urusava prostorvremenski kontinuum i stvara se antimaterija i time se sve ''urusava'' u samu crnu rupu i onda u biti to zrnce prasine, koliko god bilo maleno, uslijed superkoncentracije mase i postizanje gustoce od 100.000.000kg/mm3 samo sebe ''pojede'' i utrostruci svoju masu za nekoliko puta... To pak uzrokuje povecanje gustoce za par milijuna kilograma i tada se odlama rub oboda zamasnjaka... Sam rub zamasnjaka je od metalne legure koja je u startu nekoliko stotina puta teza, tocnije ima vecu gustocu od zrnca prasine... Tada se sve opet ponavlja sve dok u biti motor sam sebe ne pojede... Pa sasiju... Pa karoseriju... Pa naljepnice sponzora, sto je u biti najveci problem... I onda se guli prvo habajući sloj staze... Pa se trga nosivi asfalni sloj... Pa tampon i ostali nabijeni agregati trupa prometnice... Pa je sad crna rupa vec tolika da se gutaju ljudi sa tribina... ma ruzno za vidjeti...
    Da... Tako su i u Černobilju 26. travnja 1986. godine gospodnje gledali satiće i zatvorili dovod vode u reaktor 4... Nakon toga smo jeli ozracene jaaaagooodeee... Saaalaaatuuu, keeeelj, paraaadaaajzzz...
    Zar nije malo nadrealno da se vrti na 8 milja...? Ono... Ipak tamo neka Honda S2000 na jedva jedvite jade nagura 9 milja... Sa V-tecom, ovim-onim itd...
    Iako... Postoji mogucnost da se Katrofonique zavrti na 8000 okr/min... Pa i malo vise... Ako je za volanom ova teta i ako je skinula borgovski umetak sa sljepoočice Seven-Of-Nine i montirala ga kao komutator paljenja modifikacijom okidaca fazora koji se namjesti na uski rasap zrake... Tada platine ne trebaju i samo je impulsno punjenje kvarcnih iona koji prolaze kroz plazmu deuterija u biti inicijator pobude elektrona u sekundarnom namotaju... Nesto slicno kao kad Snejk i CD best of Čokanj Dule rade tranzistorsko paljenje...
    Tada je moguce... Jer ova teta je straaaasna kad se razljuti... Ova teta moze sve... pa i Čak Norisa natjerati da piški u pelenu triput dnevno na dan... Ova teta vozi najbolje na svijetu...

    Janeway- Out of My League

    Toliko od mene... Frik out... Tiii-lu-li-li... On the screeen...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  3. #173
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Obrtomer

    ahahaa
    pod 1. frik u ćosak
    2. ma zaspao sam sinoc nisam spremao sofronija vec Vuk Vucka on mi je idol kakve ideje ima
    3. nije lepo povezao ovaj sat verovatno je povezao ka da ima 8 cilindara po mu se mnozi sa dva.
    4. ovoliko brzo skalu ne dize ni suzuki gsx 750
    5. gde je zvuk sa klipa
    6. frik rekoh u ćosak
    7.
    Brzi Gonzales - Važi Đoko,Ideš
    8.
    Brzi Gonzales - Volim to,volim to
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  4. #174

    Re: Obrtomer

    ha ha to pitajte prijatelja koj je snimio a dali nekad ste isprobali svoju katricu da vidite sta moze naravno ako je odrzavate da bude uvek u redu.a koliko ste rekli da je maksimum obrtaja

  5. #175
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555

    Re: Obrtomer

    Moja obrtaljka ima jedan prekidac za zadnje strane,kada njega prbacim moj TL ladno ode u 8000 obrtaja a skazaljkka kao na formuli skace.

  6. #176
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Obrtomer

    Ufff... Sve nesto necu-necu... Pa zaboravim... Pa pustim... Pa me zelja mine... Ali, ajde... Kad sam vec tu... Cifre su odokativne... Fi puta nokat plus debljina dugmeta na kosulji...Onoj plavoj, ne onoj na crte...
    Znaci... Katrica nasa draga na kojih 2500okr/min ima svoj najveci okretni moment... To je onaj ''zub'' kad das gas (zub nije neko ''škljocanje pedale gasa ili zaštekivanje sajle gasa, da se razumijemo) a auto pocne vuuuciiii, pa se ''razveseli'' i bas ''cukne'' (ma sta god sada gosti koji voze pile od sto milijona konja mislili i smijali se ovome opisu ubrzanja Katre ) i ''veselije'' primi okretaje... To je ono kad se pocnes ''igrati'' gasom a ona veselo vice FhhhHHHHRRRROOO... ffFFHHHRROOOo... Ako je GTL... Ako je TL - ne cujes nista - on samo ''veselo'' ide ... I to veselje traje dok auto ne prestaje ubrzavati bez obzira sto kad bi ga jos drzao na gasu ''drugom bi isao 110''...
    U tim trenucima... Kad se auto pocne derati... Kad svi normalni ljudi, koji nisu katili prebace brzinu i ajmo ponovo... To je trenutak kad nasa katrica daje najvecu snagu... To je na kojih 4000 okretaja... Nakon toga katra urrrlaaaa... Opire se... Mi ju i dalje mucimo... i to je kojih 5000 okretaja...
    Kad ju sjuris nizbrdo preko 140... Kad ti se vrata pocnu otvarati iako su zatvorena ona vristi na kojih 5500... To na ravnom nece ni jedna... Standardna, da se razumijemo. To sto sat pokazuje 140+ km/h... Ne bi o tome...
    Nizbrdo uistinu ''hvata'' preko 140 ako si dovoljno lud i ako imas bezgranicnu ljubav i vjeru u taj ljuljavi sporet... Ja imam. Bar sam imao prije... Pucko nije dotjeran ni do 35% stanja Plave ptice sa avatara... O IzaBELI necu ni trositi rijeci... Takav auto -a ulovila se plijesan na sicu, doslovce, od ne vozenja...
    Znaci - kad ju tako sjuris nizbrdo... Kad ti vjetar puse u oci bez obzira na kabinu i sajbu ispred sebe... Kad ti Katra srkne LITRU ULJA za cca 10-15 minuta... Kad ti se spale platine... Kad osjetis pogled pun cudenja ljudi iz drugog, ''normalnog'' , auta sto te nije mogao stici... E to je kojih 6000 i to moooozdaaaaa.... Po mome skromnom sudu...
    To sto kazaljke skacu... Skacu i penzije pa su ljudi opet gladni... Skacu i place - ali se ljudima lovi pljesan na sicu od nevozenja... Bas zbog tih ''skaci-skaci lazi-lazi'' mjeraca okretaja, a pogotovo onih sa otpada za tri bombona niksada ni nisam stavio okretaje... Sta ce mi urica koja stoji u autu i vise nego nakaradno (uglavnom... bez zamjerki ljudima koji su je uistinu uspjeli fino ugurati i uklopiti) i pokazuje okretaje kojih se ni Supa Kankunnen ni Ari Fatajmenanen ne bi posramili...
    Jos da mi je naci uricu koja ce pokazivati temperaturu ulja od kojih 280... 300 stupnjeva pa da dozivljaj bude kompletan... Samo nekaaa svijetli... Neka tandrce... Samo neka igra pred ocima...
    Eto... Vec sam rekao ''necu vise'' ali... Šta'š kad sam taki...

    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #177
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: Obrtomer

    Citroen 2 CV

  8. #178

    Re: Obrtomer

    interesno ali i nije bas tacno to sta razvija snagu na 4000 nema veze sa max ob a kad je pustis na nizbrdnici 150 tada jos nema 5000 ob jer na 1000ob razvija 31.51km"h ova se fabricki podatoci nism i ja izmislio i u pravo si ko je ne odrzava r4 nejbolje e da je proda kako meni se ne otvaraju vrate i red druge cudne stvari koje si nabroijo i da sumo ulavi covek moze stisnuti r4 preko 100km/h ja bi rekao da samo ulavi covek moze da dovede kola do takvo stajne da mu se vrate otvaraju i ne znam stajos drugo

  9. #179
    Renault 4 TL Avatar od  Boys
    Član od
    12.08.2010.
    Aktivnost
    06.08.2022
    Lokacija
    Serbia, Banatsko Novo Selo
    Godine
    41
    Poruke
    178

    Re: Obrtomer

    Kod mene isto, može da zakuca na 8000 obrtaja, naravno, kada stoji. Znači, to je normalno?
    Na leru je oko 1000 obrtaja, te ću morati da se poigram sa ler gasom, da spustim to malo, mada i ovako lepo radi.
    Potupaj tako da tvoj postupak može postati opšti princip ljudskog ponašanja.

  10. #180
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Obrtomer

    Citat Boys kaže:
    Kod mene isto, može da zakuca na 8000 obrtaja, naravno, kada stoji. [size=12pt]Znači, to je normalno?[/size]
    Na leru je oko 1000 obrtaja, te ću morati da se poigram sa ler gasom, da spustim to malo, mada i ovako lepo radi.
    Naravno... Naj-naj-naj normalnije... Zato i je Gordini u biti samo one dve bijele crte nakeljio na auto jer vise nista nije bilo potrebno - jer se motor od Cetvorke vrti na 8000 okr min-1
    A na leru je hiljadarka ako imas bregaste 295 i dva dupla karburatora... Ono, ne sad neka brutala - vise neka malo nabrijana verzija za daily drive...
    ...

    A evo i zadnjeg izvjesca Vijeca Internacionalnih Galaktickih Federacija sa zvjedzanim datumom 47387.2 ...

    Izvod iz citata izvjesca -
    ...''Na planetu Dibo 4 trece Sunce, Asterius-proxima ne izlazi u 08:45:24h po lokalnom vremenu, nego u 08:44:04h... Zbog otezanih uvjeta saobracaja uzrokovanih kolapasom supermaterije, na crvotocini 23.8HGX-arTG 56-b brzina je ogranicena na dve trecine impulsne. Savjetuje se alternativni pravac maglica RAgma7 --> binarni sustav Kelos8 --> Zaljev neutrona ... Na planeti Zemlja su u opticaju netocni instrumenti za indikaciju i prikaz revolucije koljenastog vratila reciprocitetnih motora sa unutarnjim sagorijevanjem u modelima Renault4. Spomenutim indikatorima se vrlo lako utvrduje dijagnoza kvara jednostavnim pritiskom akceleratora do kraja - ako spomenuti instrument pokazuje 8000 revolucija koljenastog vratila u minuti to granici sa vecom znanstvenom fantastikom nego ova nase serija Zvjezdane staze...''

    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •