Obrtomer
Strana 1 od 19 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 184

Tema: Obrtomer

  1. #1

    Obrtomer

    Evo trazenih sema za obrtomer.
    Ima ih tri sa finim objasnjenjem sta kako i zasto
    Pa ko je raspolozan (zmijce) nek pravi pa nek javi rezultate



    Turbos make torque,and torque makes fun

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Obrtomer


    Ja cu ovaj redni sa 10komada da pravim jer 30 je stvarno po meni mnogo, nama gde da se stavi, mada moram da premerim u autu, al bice ovo, samo malo da sredim ovaj otisak plocice i da je izradim ako uspem sada posle 7., moram nekako da je pojacam da bih je iskoristio...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  3. #3

    Re: Obrtomer

    Sto je najgora ja sam imao taj broj SAMa, ali pozajmio i nije mi vise vracen i sad sam
    Mislim da nije problem da se sredi otisak, malo PS i udri
    Turbos make torque,and torque makes fun

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Obrtomer

    Pokusacu ja da nadjem negde taj broj, mislim da na faxu u nekoj zapustenoj fioci postoji jedno 50ak brojeva... Moram da izmolim asistenta da mi da...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: Obrtomer

    То на барбургу и трабанту није обртаљка него економетар за потрошњу горива Верујми имао сам их неколико комада и то може без проблема да се намонтира.Тај еконметар је једна справица која се монтира као филтер горива ,значи прекинеш црево за гориво и туриш између а сатић унутра и има зелене и жуте диоде што мање светле значи мања потрошња

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Obrtomer

    ahaaa pa ko je to smislio bre i zasto

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #7
    bogdan
    Guest

    Re: Obrtomer

    vidi vidi , ja to nisam znao. Ja sam video u kolima da imaju to ali nisam znao za sta je pa sam pretpostavio da je za obrtomerku. Nisam se nikada vozio ni u jednom od ta dva . Izvinjavam se na pogresnoj informaciji. To im dodje kao kod BMW , to imaju samo ljute masine a ne kao ovi nasi krsevi

  8. #8
    Baby Renault 4
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    21.07.2015
    Lokacija
    Ogulin - Croatia
    Godine
    33
    Poruke
    92

    Re: Obrtomer

    Ja mislim da ti obrtomjeri neće funkcionirat na r4. Trabant i varburg su 2t tj. imaju 2taktne motore a katrica ima 4taktni motor...razlika je u iskri tj. koliko puta svijećica napravi iskru u određenom vremenu...ipak na trabantu ko i na varburgu 2xpvše svijećica zaiskri nego na katri

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: Obrtomer

    Ниси пратио на часу значи ово са трејбија или варџе не мери обртаје него проток горива што се обртаљке тиче углавном се струја узима са алтернатора где има ознака W . Е сад ако је нема онда добар електричар отвори исти и може да извуче одговарајућу жичку.Онда остаје само проблематика од ког возила узети цајгер да би имали право очитавање

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982

    Re: Obrtomer

    Očito je u E.Germany u zadnjim godinama pre rušenja berlinskog zida bila neka energetska kriza pa su ovim hteli da uštede gorivo, tj. da pomognu vozačima da izaberu optimalan režim rada motora kada vozilo naj manje troši. Nešto slično samo sa kazaljkom sam viđao na nekim modelima Lade. Smešna naprava. 90% vožnje mi je bila zakucana u crveno što znači da srče ko luda jer na uzbrdici i ne može manje. A kad idem nizbrdo onda mi i netreba ekonomajzer jer znam da tada ne troši. Ono, može biti da to ima nekog smisla u Vojvodini. Ovde na gudurama jok...

    Obrtomer na Rendži - lepo izgleda. Vozilu sa tako dobro odrađenom zvučnom izolacijom se baš ne čuje motor. Pogotovo kada odvrneš muziku do panja da bi eliminisao lupkanje police i škripuckanje zadnjih vrata. A ako imaš sreće da ti se čuje ležaj onda ti ni muzika ne treba. Trebaju ti antifoni! E tu onda na videlo izlazi korisnost obrtomera.

    Ne bi da budem prozivan za podrivanje teme, ali volim da kažem šta mislim. Naj lepša je prirodna lepota...


    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •