Predpredstavljanje - Strana 53
Strana 53 od 76 PrvaPrva ... 34349505152535455565763 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 521 do 530 od ukupno 758
  1. #521
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: Predpredstavljanje

    Ne svidja mi se kako 70 izgleda, narocito na alu felnama.
    A zimi se nece ni voziti, i jedne i druge gume su letnje.

    Za Savu sam cuo da nije bas sjajna, kostili su je yugici nacionalna klasa, mali N, i bolji je Barum od nje
    A ovaj Pirelli je isao na Seicento valjda ili tako nesto.

    I ja sam vise za Pirelli ako nisu deformisane ili tako nesto. A i dobijem ih "na dodjem ti"
    Citroen 2 CV

  2. #522
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Predpredstavljanje

    Pirelice nisam vozio... Savu effectu jesam. Sava je iznenadujuce dobra guma i vrlo se dobro ponasa po smijegu. Cak i vrlo dobro drzi po mokrom... E<sad, da ne bi bilo da je to najbolja guma na svijetu'' - njen problem je sto se jako brzo 'umori'' odnosno vrlo ju brzo ubije vruci asfalt.
    Ako se slucajno desi neko suncanije duze razdoblje, a to ga bas kod nas u Primorju cesto ima, ono... zazimi krajem desetog, kao sad, padne i snijeg, ali ondaje jedanaesti mjesec fuuul topao, kao sad recimo, i tempereture su skoro pa ''ljetne'' cako oko 20 stupnjeva. Tada se Save ''pregrijavaju'' i doooslovceee se ''spale''.Ostane na njima sara, i dalje su po snijegu izvrsne (pogotovo u usporedbi sa ljetnim gumama jer tu nema usporedbe ) ali ne kao prije.
    Problem je sto onda po kisi i po mokrome - jako slabo drze. Doslovce se moras paziti i ''100 metara prije nego inače'' obaviti neku radnju.
    Da se razumijemo... Ovdje nije rijec o tome da ta guma ne valja, niti da se druge ne ponasaju tako na vrucem asfaltu niti je rijec o tome da se te gume moraju mijenjati svaki put kad se promijeni vremenska prognoza,kao na utrkama Formule 1. I naravno, nece se guma ''spaliti'' i ''sagoriti'' za jedno popodne. Zelim samo reci da Effecte nisu ''dugotrajne'' gume pa da ces ih voziti pet sezona bez da ''ojete'' zub vremena. Vec trecu zimu moras biti svjestan da imas zimsku gumu ''vise za policiju'' nego ''za sebe'' i da bi bilo pametnije uspon ''isplanirati'' nego bezbrizno stati na nekom usponu kao usred ljeta.
    Kleberice koje sam do sada imao su se pokazale izvrsne i tek su evo, prosle zime pokazale (cetvrta sezona) da im nije bas ''svejedno'' i da bi radije bile na ljetovanju nego da tu ''grizu snijeg'' sa smjeskom. Ovo zime sam ih zamijenio jer sam uzeo protektirane (jedva cekam da ih probam na snijegu) jer su bile đaba (aj se ne smijte bezveze) i znao sam da je za ovu godinu set zimskih guma bio doslovce ''samo za policiju''. Kako smo mi dosta na putu i to bas kroz Gorski kotar, nije mi u interesu vlastite sigurnosti imati ''gume samo za oliciju''.
    kao sto sam rekao, Kleberice su se pokazale uistinu vrhunske zimske gume, ali nisu ni sjena Michelin Alpinu (to je bas sad ''sara'' ovih protektiranih, a imao sam ih na fiat Cromi) ili Continentalu Wintercontactu ili Goodyear Ultra grip (te dve sam imao na Katri ), no zato je cijena save u biti sjena cijene ove dve gume... Mada ni Fulda kristal Montero nije losa guma...
    tako da... oje god uzmes - sve su nove dobre, a neke odlicne A na volanu tokom eksploatacije vidis koliko je dobra... Pa znas za ubuduce... Iskustvom do znanja... Problem je samo sto kad iskustvom postanes fuuuul pametan, nisi bas atraktivan suprotnom spolu jer postanes stari njurgavi starac...



    Uploaded with ImageShack.us

    Ooooooon ziiiheeer zna koju gumu da stavi svoj auto...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  3. #523
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: Predpredstavljanje

    XAXAXAXAXA
    Elem meni treba letnja guma , ne zimska, nadam se će Krša zimu videti samo kroz prozor garaže. Sem eventualno nekad, ono vikendom, kada je kao suncano i suvo, pa cisto krug dva oko kvarta

    Još par delova pristiglo i nestprljivo ceka na ugradnju

    Citroen 2 CV

  4. #524
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Predpredstavljanje

    koliko vidim na slici su djelovi za koje treba poprilično posla da se ugrade pa eto kako bi moj matori rekao :"sretno" i naravno par slika nam okači
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  5. #525
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: Predpredstavljanje

    Citat renault1979 kaže:
    koliko vidim na slici su djelovi za koje treba poprilično posla da se ugrade pa eto kako bi moj matori rekao :"sretno" i naravno par slika nam okači
    ??? cuj posle svega sto je od 0 napravljeno, mislim da ovo nece biti nikakav problem. Sad su svi (vitalni) delovi motora spremni, samo da se "sloze" u jednu celinu
    Vise me brinu silen blokovi nego kugle iskren da budem.
    Citroen 2 CV

  6. #526
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Predpredstavljanje

    he he to nisam ni dirao jer je i mene strah šta bi bilo da sve to rastavim al eto izgleda da me ipak to čeka jer me malo muči teško okretanje volana al hajd ti prvi to uradi pa da vidim ako je prekomplicirano da odmah odustanem
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  7. #527
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: Predpredstavljanje

    Samo nemoj da radis sve sto sam ja radio
    Ima da poludis
    Svi koji su do sada za mene mislili da sam lud, sada to vise ne misle.
    Sada ZNAJU

    Videcemo kako ce dalji radovi napredovati
    Citroen 2 CV

  8. #528
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Predpredstavljanje

    Guma koja je sada stara 3 godine a uz tvoje predvidjanje da nece biti puno kilometraze znaci da ces imati jako staru gumu sto nikada nije dobro. Toliko.
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  9. #529
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Predpredstavljanje

    Guma koja je stajala 3 god. u skladistu je i dalje nova guma sta god neki pricali o tome. Btw koliko sam pratio tvoju garazu ucinilo mi se da ces ti ipak voziti znatno vise od gore pomenutih projekcija a kako sam i cuo pricu o ruti BG-ZR verujem da ce se torzije sa zadovoljstvom cesto i dugo gibati a nadam se da ce na opstu radost upasti i neka grcka mozda po prvi put i organizovano od strane kluba, ko zna
    elem ono sto mi se ne svidja je to da nece biti vozen preko zime imati cetvorku i ne voziti je preko zime je po meni cist zlocin a oni koji su van grada i oni koji su isli na zimovanje sa cetvorkom znaju o cemu govorim
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  10. #530
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Predpredstavljanje

    Evo Djenka... Zar ovo nije gust...? Dao Bog da se svi miovako kezimo na 300 iljada...


    300.000 kilometros en una Renault 4 f6 - LA EFE DE WEBO !!!!!!!
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •