Predpredstavljanje - Strana 71
Strana 71 od 76 PrvaPrva ... 2161676869707172737475 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 701 do 710 od ukupno 758
  1. #701
    Renault 4 Alpine Avatar od  San-Sale
    Član od
    06.04.2008.
    Aktivnost
    04.05.2014
    Lokacija
    Beograd/Srbija
    Godine
    38
    Poruke
    2,016
    Slike
    10

    Re: Predpredstavljanje

    Bogme Djenka Krša je ki upisan. Svaka čast.

  2. #702
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: Predpredstavljanje

    246.743 km pocetno stanje. Trenutno 246.793 km. Omoljica-Zemun.
    Promenio regler, treperenje svetala prestalo. Stavili zadnju tablicu, obicnu, dok ne stigne kockasta, predat zahtev.
    Prvih par km stucao. Motor, ne ja.
    Mozda mu je trebalo malo da se zagreje. Mada je radio bez sauga.
    Sipao gorivo, aditiv.
    Izasli na otvoren put..duga svetla..i posle 10 sec MRAK. Ode osigurac. Posle prvog napada panike, skontao sam da smo neke osigurace nekako stavili, samo da stoje. Pa metodom slucajnog uzorka, al dok radi ventilator hladnjaka uzeli prvi s desna. Ugasio se sat i lampice na tabli, ali svetla proradila. Vozio, cak i preticao. Jurio citavih 80 km/h. Brzinomer pokazivao 90.
    Ne mogu da se navikenem na kocnicu. Idem sutra na valjke cisto da se uverim da je sve ok.
    VODENA PUMPA ubija..sad je poceo i kais da cvili na vecim obrtajima. Stavicu staru, koju sam u medjuvremenu remontovao.
    U gepeku sam vozio rezervni tocak, kljuc , POTKOVICU , i sve to zajedno sa policom je pravilo finu simfoniju
    Sutra na centriranje trapa. Moram da uzmem nove kablove za svecice, jedan iz nekog razloga povremeno probija. A novi su.
    Ako stigne majstor ubacicemo i Pioneer DEH4000UB i 2 Alpine dvosistemca.
    Eto prvi utisci.
    Citroen 2 CV

  3. #703
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Predpredstavljanje

    Upiši se na listu iz momenta. I uzmi slobodan dan u ponedeljak, nećeš ti nama tako lako da odeš sa skupa....

  4. #704
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: Predpredstavljanje

    Upisan. Redni broj 13
    Citroen 2 CV

  5. #705
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Predpredstavljanje

    A slobodan dan vuče, i gde ti je kapa!?

  6. #706
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: Predpredstavljanje

    Dan drugi.

    Pokusam jutros da upalim, nista. Samo tinjaju lampice. Hm. Sve sam pogasio sinoc!? Upalim na buster, radi. Pisti kais ubija. Odem na tehnicki da proverim kocnice. Auto iskace sa valjaka ako se ne povuce rucna. I prednje i zadnje su odlicne, rucna slabo drzi, treba dotegnuti. Probali da nastelujemo farove i posle 15 min odustali. Dobri su i ovako.
    Vratim se do firme da operem auto. Kad opet curi mali hladnjak Tj nikada i nije cureo mali hladnjak, vec dihtung na slavini. Dooobro, ponovo skidanje i pravljenje normalnog dihtunga.

    Krenem na reglazu trapa, vozim 60-70 autoputem kroz BG i negde kod Studenjaka opa..lampica za temperaturu !? WTF. Em otvoren put, em nizbrdo , zmirka zmirka i upali se. Gasi auto, sva cetri. Mrak na oci. Otvorim haubu, sve izgleda normalno. Mekana creva, nivo u expanzoinom sudu ok. Upalim, radi normalno. I provalim da se rapao onaj davac temeprature. Mrda se ono plasticno. I kad malo mrdnes ugasi lampicu. Mrdnes opet upali. Ok...nije mi bas svejedno al ajmo dalje. Kais sve vreme pisti, ubija kako pisti.

    E trap. Prednje je sve 0. Zadnji levi 0. Zadnji desni 15 necega... !?!? Desni prag je pravljen i izgleda da nesto nije najbolje namesteno. Posle 100 km voznje vidi se gde pocinje da cepa gumu . Tocak je suvise ka unutra. Trebalo bi slicovati one 3 rupe koje nose sapu. Eaaauuuu. Da...ne mogu da se izvade ti srafovi jer su kontra stavljeni. Sad ne mogu od kabine da se izvade. Neko pametan mi rece to odavno al...Ok brusilica al opet kako prici sa busilicom !? Bice to igranka sad. Sta je tu je.
    Ajd pitam coveka da li moze malo da stegne kais. Stegne ga malo, na leru lagano skripuce, na obrtajima cuti. A reko dobro bar da mogu da se vratim. Inace kais sam vec poluspalio. Odem do drugara da ugradimo onaj multipraktik . Ne da mi temperatura mira. A narocito sto rasladna curi i iz pumpe izgleda. Kad stanem uvek par kapi ispod kola a i vidi se tu i tamo oko motora. Nema vidnog gubitka tecnosti u exp sudu .

    E da, kad smo stegnuli kais izmerene vrednosti na akumulatoru su bile ok. Ono sa potrosacima pod turazom ide oko 13-13,5V. Al multipraktik kasnije pokazuje da ide cak i do 15V. Nazalost i unimer sada pokazuje isto.

    Ne nije kraj...

    Ugradimo multipraktik kad kais opet pisti pod obrtajima. I vec po mraku, daj lampu...kad ono...KRIVA REMENICA !!!! Vidi se kako baca. I ona ubija kais. A mozda je to i ubilo pumpu. Samo se nadam, da se remenica spolja moze odviti, staviti druga i da je to to. Staru vodenu pumpu sam remontovao i spremna ceka ugradnju. Kupio jos 2 litre antifriza.

    Inace kad zanemarim sve utisci su:
    prednji Bilstein amortizeri su ZAKON. Lezeci policajci se bukvalno ne osete. Zadnji kraj sa DeCarbonima poskoci. Motor u sustini lepo radi. Nema knedle, lepo prima gas, po gradu na 50-60 cetvrtom fino ide. Cak i kada naidjem na uspon, penjanje na most itd, nema potrebe da vracam u trecu, cak i ubrzava cetvrtom. Posle reglaze trapa normalno se vozi, bio je ranije otvoren trap pa je vukao cas levo cas desno. Moram da zamenim levi retrovizor je uvecava. A i ne mogu da ga podesim. Da li se moze zakrenuti na gore ? Vidim bukvalno put pored sebe. Desni je ok.

    Eto. Sutra treba kais pumpa i ostalo da izdrze 50-60 km do majstora . Nadam se da ce izdrzati.
    Citroen 2 CV

  7. #707
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Predpredstavljanje

    Uuuu brate mili, ala je krenulo...

    About:
    -retrovizor: može da se šteluje, a ako je zapekao skini ga (retrovizor perverznjaci jedni) i zagrej ga malo sa fenom u bazi pa probaj (pazi prste) da ga pomeraš dok se ne razradi.

    -senzor imamo, ako ti treba viči.

    Kad već nisam tamo možemo bar ovako da nateramo to tvoje sokoćalo da radi, i na tvoju i na našu radost.

    Inače, malo kasno, ali i meni je palo na pamet pre par dana baš zbog nove šasije da reglažu odradim pre postavljanja kabine, da ne bi posle bilo kuku mene... Nije prc, samo razmišljam naglas...

  8. #708
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: Predpredstavljanje

    Ceo dan sebi ponavljam : " NA GRESKAMA SE UCI" al ne pomaze
    Citroen 2 CV

  9. #709
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Predpredstavljanje

    Pogrešno si ti to čuo - uči se NA GREŠNICAMA. A majstori uče na svojim greškama koje mi plaćamo, mater im. Sistem je sledeći - kad odeš kod majstora, daš mu 10 evra i drmneš mu vaspitnu. Onda kažeš: "Ima još i jednog i drugog, znaš li ti da radiš ovo?"
    Tajni savetnik KV kru

  10. #710
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Predpredstavljanje

    Dobra ideja Serž, jako dobra.... Slatko me nasmeja, ali je ideja svakako fantastična i primenjiva u mnogim situacijama....

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •