kombinacija GTL/TL - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 24
  1. #11
    Baby Renault 4
    Član od
    30.03.2011.
    Lokacija
    Prud/Metković
    Godine
    30
    Poruke
    50

    Re: kombinacija GTL/TL

    zar je taj Ducellier tako trazen,,, pa mogu se onda pohvalit da imam i alternator Ducellier 40A

  2. #12
    Renault 4 TL Avatar od  Boys
    Član od
    12.08.2010.
    Aktivnost
    06.08.2022
    Lokacija
    Serbia, Banatsko Novo Selo
    Godine
    41
    Poruke
    178

    Re: kombinacija GTL/TL

    Druže, imaš, onda, isti tip Renoa kao ja.
    Taj Ducellier alternator od 40A i regler Ducellier na šasiji (ne na alternatoru) imam i ja na svom Renou. Kočnice - 4 doboša, auspuh, instrument tabla, ručna kočnica, sve od TL-a, samo motor od GTL-a.
    Ako te zanima nešto više u vezi tog reglera, evo, ja sam imao problema sa istim, pa sam pisao u ovoj temi: http://forum.renault4serbia.com/inde...c,475.20.html.

    Pozdrav!
    Potupaj tako da tvoj postupak može postati opšti princip ljudskog ponašanja.

  3. #13
    Baby Renault 4
    Član od
    30.03.2011.
    Lokacija
    Prud/Metković
    Godine
    30
    Poruke
    50

    Re: kombinacija GTL/TL

    e upravo sam to citao...........znaci ja i ti imamo indetican auto.......ali samo sto sam ja u svoga ubacio cijelo podvozje od GTL-a(zadnji most i naprijed stavio disk-kocnice umjesto doboša i rucnu kocnicu stavio između siceva)

  4. #14
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: kombinacija GTL/TL

    Tsjaaaa... Ja ti htjedoh pomoci a ti protjero krme kroz špalir mesara... Jao kad te ocerupaju k'o Romi bakar...
    Nema se sta reci za regler... Nadam seda znas cemu sluzi, kako radi... Da sd tu ne pisemo litanije i ''Odu maloga elektrona Trona'' u epizodi ''Putovanje kroz uske zice i krpane osigurace'' naravno sa posebnim Tronovim osvrtom na guzvu i recenzijom gastrodelicija u krcmi ''Kod slabe mase.''
    Bitno je da te ne zeza ( u biti i nema sta zezati... Prije ce ti se izlizati navoj na ventilu rezervne gume, ali ajde da te ne ureknem...PU, pu, pu daleko kuca bila...) a za sve ostalo - pitaj. Ali suti dok pitas - da te ne naciljaju... Prvi znaci su ti sporije logiranje, sporije otvaranje stranica, sumovi i smetnje u telefonu, danima parkiran kombi ispred kuce i slicno...

    Citat tomazi kaže:
    e upravo sam to citao...........znaci ja i ti imamo indetican auto.......ali samo sto sam ja u svoga ubacio cijelo podvozje od GTL-a(zadnji most i naprijed stavio disk-kocnice umjesto doboša i rucnu kocnicu stavio između siceva)
    Bas me interesira kako si to sve pripasao... Koliko ti je bilo potrebno vremena za tu preinaku?
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #15
    Baby Renault 4
    Član od
    30.03.2011.
    Lokacija
    Prud/Metković
    Godine
    30
    Poruke
    50

    Re: kombinacija GTL/TL

    za tu preinaku mi je trebalo 2 dana....................samo je zadnji most malo kompliciran kada ga centriras i stavljas sarafe


    To oko podvozja je bilo u redu ali me kasnje samo zajeb....a rucna kocnica dok je nisam upaso kako treba za to mi je trebalo 3 dana bušenja i kidanja


    disu ova dva donja kruga trebalo je bušit rupe za sajle od kočnica ...a di je ovaj veliki krug trebalo je sve ispilat i upasat GTL-ov za ručnu kočnicu

  6. #16
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: kombinacija GTL/TL

    ne razumem samo zasto si menjao ceo zadnji most? ako hoces kocnice od gtl-a samo se menjaju rukavci i glavcine pa se na to pakuju diskovi i dobosi.

  7. #17
    Baby Renault 4
    Član od
    30.03.2011.
    Lokacija
    Prud/Metković
    Godine
    30
    Poruke
    50

    Re: kombinacija GTL/TL

    da ali na zadnjim dobošima od TL-a nemaju izvodi za ručnu kočnicu kao u GTL-a..........

  8. #18
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: kombinacija GTL/TL

    pozadi se zamene anker ploce, dobosi, paknovi, zakacis sajle rucne i teras!

  9. #19
    Baby Renault 4
    Član od
    30.03.2011.
    Lokacija
    Prud/Metković
    Godine
    30
    Poruke
    50

    Re: kombinacija GTL/TL

    ok ......ali meni je ovo bio lakši način........jer su doboši od TL-a bili zapekli i bio je los most ......pa onda bolje prominit i stavit odmah od GTL-a

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: kombinacija GTL/TL

    Ducellier razvodnik je veliki plus, a alternator jeste dok radi, onda je najbolje preci na Iskru, koja fantasticno radi i ne vidim neki poseban razlog za Ducellier

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •