HHO gas, resenje za bolji stepen iskoriscenja fosilnih goriva - Strana 3
Strana 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 79
  1. #21
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: HHO gas, resenje za bolji stepen iskoriscenja fosilnih goriva

    Danas sam u ime kluba kontaktirao ovu firmu što proizvode HHO generatore i ovo je njihov odgovor:

    "Poštovani ljubitelji Renoa 4, za vaš auto
    VODONIK GENERATOR
    Тип: HS-VG 60

    Štedi do 30% dizel i benzin goriva na svim vozilima...
    Iz destilovane vode pravi gorivo HHO gas.
    Atestiran i legalan prouizvod.
    U saobraćajnu se upisuje > HS-VG HHO GAS <

    Napomena: Motori zapremine do 2.000 cм3.
    Izlaz: 55-70 litara HHO gasa na sat vremena.
    Ulaz: Napon 12V, struja 10-15A, snaga 120-180w.
    Potrošnja: 20-30 mili-litar na jedan sat rada.

    Spisak delova:
    1.. VODONIK GENERATOR– čelična hilzna 80х330мм
    2.. VODENI ČEP– plastična hilzna 50х280мм
    3.. Creva za protok HHO gasa – crna armirana 10мм
    4.. Bakarni provodnici - crni i crveni 10мм2
    5.. Bakarni provodnici - crni i crveni 1,5мм2
    6.. Relejni prekidač - od 30 dо 70А
    7.. Topljivi osigurač– veliko telo, оd 40 dо 80А
    8.. Elektronika HS-VG 60

    Elektronika HS-VG 60 montirana je u kabinu kod vozača - funkcije:
    1.. Prati nivo tečnosti preko sonde u aparatu i svetlosnim signalom, crvene diode, zvučnim signalom na svakih 10 minuta, obaveštava korisnika da ima još jedan sat da dospe 300 mili-litara destilovane vode u aparat.
    2.. Glavni prekidač koji se napaja sa kontakt napona sa vozila i prekida relejni prekidač.
    3.. Svetlosni signal diode zelene boje koja korisnika obaveštava da aparat radi.
    4.. Meri napon i uključuje aparat nakon što utvrdi da je motor pokrenut i da je alternator krenuo da proizvodi struju. Ova zaštita radi i ako je pukao kaiš alternatora ili je iz bilo kog razloga struja prestala da dolazi iz alternatora.

    Cena sa PDV-om: 270e + 30-50e ugradnja u servisima širom Srbije

    Pozdrav,
    Čedomir Ljubinković
    projekt menadzer
    HYDROGEN SOLUTIONS d.o.o.
    Surcinska 9e Novi Beograd 11070
    (Na putu za Ledine, preko puta Grand kafe)
    www.hho.rs
    +38111226-0807
    +38165/40-00-64
    igor@hho.rs"

  2. #22
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: HHO gas, resenje za bolji stepen iskoriscenja fosilnih goriva

    Ja uopce necu puno trositi rijeci na te ''vodene aute'', ali moram reci samo jedno... ''Zasto to ne ugraduje tvornica ako je to dobro...''
    I ne pusim one fore sa naftnim lobijem i slicno. Bas BMW-a ga-bri za tri seika koji jasu devu i pricaju o nafti...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  3. #23
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: HHO gas, resenje za bolji stepen iskoriscenja fosilnih goriva

    Citat frik-ri kaže:
    Ja uopce necu puno trositi rijeci na te ''vodene aute'', ali moram reci samo jedno... ''Zasto to ne ugraduje tvornica ako je to dobro...''
    I ne pusim one fore sa naftnim lobijem i slicno. Bas BMW-a ga-bri za tri seika koji jasu devu i pricaju o nafti...
    to lave!!!
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  4. #24
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: HHO gas, resenje za bolji stepen iskoriscenja fosilnih goriva

    Prvenstveno ne bih voleo da ova tema ode u

    Nisam od onih koji veruju u neke od poznatih teorija zavere, ali svakako treba prihvatiti chinjenicu da naftni lobi i monopol i te kako postoji! Ovde nije rech o vodi, vec o vodoniku koji se elektrolizom dobija iz vode, a poshto je u prethodnom postu kolega pomenuo BMW, ista ta fabrika je pre skoro 15 godina izbacila opitni model BMW-a serije 3 sa pogonom na vodonik...
    Takodje bih pomenuo lika kojhi je napravio dry-cell aparat koji kompletno napaja motor sa unutrashnjim sagorevanjem (oto motor) iskljuchivo HHO gasom... Ne mogu tachno da se setim imena dotichnog, znam da je ziveo na podruchju Kanade, da je uredjaj patentirao i da je nakon toga dobio ponudu od Americhke naftne kompanije TEXACO, koja inache drzi monopol u svetskoj naftnoj industriji, naravno, lik koji je to patentirao nije prihvatio njihovu ponudu i nakon nekog vremena, tachnije 2006 je navodno nestao...Ja ne zelim nista da mistifikujem, niti da od ove priche pravim dosije X, jedno je sigurno 30% nije mala usteda, a ubedjen sam da se moze napraviti takav uredjaj da obezbedjuje potpuni pogon na HHO...moje mishljenje je samo, da bi to morao da bude komprimovani HHO...
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE

  5. #25
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: HHO gas, resenje za bolji stepen iskoriscenja fosilnih goriva

    pa pazi, ja licno nikad ne bih ugradio neku bocu sa vodonikom. zasto? pa odgovor je izuzetno logican. benzinu ili plinu treba tacno odredjena razmera "goriva" i kiseonika da bi doslo do eksplozije, nesto tipa od 9-13%, a vodonik "eksplodira" na razmeri od 3-95% mesavine sa kiseonikom. to sam pricao sa sefom jedne beogradske vatrogasne stanice tako da uopste ne sumljam u tacnost. HHO uredjaj, ugradicu verovatno, samo sto cu ga sam napraviti jer da dam nekome 300E za to, ne pada mi napamet. kako cu ga atestirati je vec drugi problem! mislim da to radi sigurno i da ne ostecuje motor, jer je to mala kolicina gasa. kad bi usteda goriva bila 90%, e onda bi mozda i dolazilo do nekog ostecenja motora, ovako mislim da tesko. sve u svemu i da ovaj uredjaj ostecuje motor, pa da motor umesto recimo 200 000 predje 100 000 km, ako se to baci na papir, cena benzina je 120din. ako se racuna da nam auto trosi recimo 7l/100km za 100 000km auto nam potrosi 7 000 litara benzina, sto novcano izadje 840 000din, odnosno 8155E, ako pogledate da je usteda goriva 30%, ali neka bude 20%, 20% od 8155E je 1631E. ako ugradnja uredjaja u ovlascenom servisu kosta 270+neka bude 50E za ugradnju, znaci 320E, sad vi meni recite koliko se stedi sa ovim uredjajem? nema sta da se lazemo, sa ovakvom racunicom uredjaj sebe otplacuje na 20 000km, ako se vozi na benzin, a ako se vozi na plin, na nekih 45 000km.

  6. #26
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: HHO gas, resenje za bolji stepen iskoriscenja fosilnih goriva

    Citat milosbeli kaže:
    pa pazi, ja licno nikad ne bih ugradio neku bocu sa vodonikom. zasto? pa odgovor je izuzetno logican. benzinu ili plinu treba tacno odredjena razmera "goriva" i kiseonika da bi doslo do eksplozije, nesto tipa od 9-13%, a vodonik "eksplodira" na razmeri od 3-95% mesavine sa kiseonikom. to sam pricao sa sefom jedne beogradske vatrogasne stanice tako da uopste ne sumljam u tacnost. HHO uredjaj, ugradicu verovatno, samo sto cu ga sam napraviti jer da dam nekome 300E za to, ne pada mi napamet. kako cu ga atestirati je vec drugi problem! mislim da to radi sigurno i da ne ostecuje motor, jer je to mala kolicina gasa. kad bi usteda goriva bila 90%, e onda bi mozda i dolazilo do nekog ostecenja motora, ovako mislim da tesko. sve u svemu i da ovaj uredjaj ostecuje motor, pa da motor umesto recimo 200 000 predje 100 000 km, ako se to baci na papir, cena benzina je 120din. ako se racuna da nam auto trosi recimo 7l/100km za 100 000km auto nam potrosi 7 000 litara benzina, sto novcano izadje 840 000din, odnosno 8155E, ako pogledate da je usteda goriva 30%, ali neka bude 20%, 20% od 8155E je 1631E. ako ugradnja uredjaja u ovlascenom servisu kosta 270+neka bude 50E za ugradnju, znaci 320E, sad vi meni recite koliko se stedi sa ovim uredjajem? nema sta da se lazemo, sa ovakvom racunicom uredjaj sebe otplacuje na 20 000km, ako se vozi na benzin, a ako se vozi na plin, na nekih 45 000km.
    Bravo na obrazloženju...
    I imaš pravo, ugradiću ga i ja čim skupim sve na gomilu, pa ću lično saznati da li to vodi čemu ili ne...

  7. #27
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: HHO gas, resenje za bolji stepen iskoriscenja fosilnih goriva

    Ihhh, da lav...

    Metro Golden Mayer

    Ovakav sam kad se probudim mrzovoljan ili kad se dignem k'o čo'ek u 6 ujutro da napravim medicu, da ju sto prije frknem u frizider, a ono dva mravojeda me cimaju i drze medicu do 14:00h na suncu u bunkeru... Jeeeeliii Čarliii...

    Ma ozbiljno... I u Riojeci se vozaju ljudi ''na vodu''... I u Zagrebu... I u Mrlovcu donjem pokraj Kortuljeva... Ja sam skeptican po tom pitanju, pa sad oderite pajserima, drvljem, kamenjem i gedorama iz pracke po meni, ali...
    Ajmo sad, malo sarkasticne analize by ja... Znaci, jadan siroti čiko je proveo sedam godina na faxu da diplomira... Dobar čo'ek, iako je masinac i onda šegrtuje k'o sivonja nekom starom prdonji koji je zavrsio strojarski fax dok su Scharnhorst i Bismarck bili tek skica na papiru... Pa je onda jos koš (sepet) i još godina proveo istrazujuci dizajne, prototipove... Niti kuceta, niti maceta, djevac do 48 godine... Jedini prijatelj mu je stolna lampa... I onda tako jednom tipu koji je utukao saaate i sate na konstrukciju BAS takvog motora, sa BAS takvim specifikacijama, sa BAS takvom stomplom na krtolatoru monofaznog pretvaraca ljesnjaka u kikiriki dode neki salabajzer i kaze, kronoloski:
    1.) vas ce auto trositi manje ako demagnetizirate molekula benzina sa nasim Demagnetizatorom molekula benzina (izem ti naziv takav - da je KXT 7000 vec bi vjerovao, ovako - puska!!! ) . Jednostavno, prilikom tocenja benzina kroz pistolj na benzinskoj stanici uslijed vrtlozenja u pistolju molekule benzina se toliko iskomesaju da im se zavrti u njihovom maaaaalom malom hipotalamusu i onda one bauljaju po rezervaru samo tako... Kad ih povuce pumpa benzina, onda su molekule benzina tako zbunjene, gotovo autisticne i nemaju uopce volje ni zelje zrtvovati sebe tako da se zalete u iskru svijecice ili postojeci plameni front u cilindru - i samim time opadaju perfomanse vaseg automobila. Samim time vi sve vise i vise savijate papucicu gasa dok je ne polomite i izbijete papucu gasa kroz patos!
    Cemu sve to...? Pogledajte kako se na slici lijevo molekule benzina bez Demagnetizatora molekula benzina komesaju kao hrvatska nogometna reprezentacija na terenu kad se nadu oci u oci sa nadmocnim neprijateljem - repkom Đibutija. Na slici desno se vidi kako su molekule benzina uslijed djelovanja Demagnetizatora molekula benzina poslozene kao na kineskkoj paradi za proslavu sedme obljetnice pokolja Onih-koji-nisu-dobro-paradirali-zadnji-put-na-paradi-i-nisu-bili-sinhronizirani. Naravno da ce se takve molekule sa puno vecom požrtvovanošcu bolje žrtvovati za dobrobit sviju pred ocima sveprisutnih kolega kojima je to jos veci poticaj za požrtvovano žrtvovanje da postanu vaporizirana sila koja pritiska klip vaseg automobila...
    Rezultat - bolje sagorijevanje, potrosnja manja za 87,23% , mekse ubrzavanje, manje se prljaju navlake i deru sicevi jer manje ulazite umutra-van po benzinskim pumpama... I naravno - hladni start je puno hladniji ujutro, nego pre.
    Zasto cekate?!?!?! Narucite jos danas vas Demagnetizator goriva za samo 85 dinara u 75 obroka po godini dana... Kad dodete na polovicu otplate, na 875 obrok, darujemo vam apsolutno besplatnu zlicicu za biber od visokokvalitetne plastike, perive u masini za sude i upustva za rukovanje vasim automobilom: ''Spretnom rukom i razumom do savrsenog zatvaranja bunkera.''
    Aaaaliiii to nije sve... Ako narucite odmah... Dobijete i rucni, prenosivi Demagnetizator svega i svacega, koji pomaze prilikom, recimo saltanja brzina ili otvaranja pretinca za rukavice. A djeluje i sa najnovijim transferom energije ''reiki na daljinu''... Slijedi video...
    Smederevo, ostariji covjek, vidno seljak, pored svog traktora kaze:''Imadoh jednog co'eka u Leskovac... Kaze da on ima nekog svoga čo'eka Zrenjanin koji sa reiki nadaljinu (jedna rijec,kao naskajpu) demagnetizira,bre, rucicu menjaca i ja onda ubacim u trecu sporu k'o od majke rodene. Niiiisam bre verovao, ali on kaze stavi bre ruku na rucicu menjaca... Osetis kako je vruca...Kako titra...? I kao od sale ude u trecu sporu...
    Opet se namece pitanje: ''Zasto Diter Šnaps u Opelu, Žan Žak Fufulu iz Peugeota, Jorgen Šnicl iz Mercedesa, Tuširo Mi Jaja iz Toyote ili onaj gej iz Honde Kituima Akitupuši nisu odmah stavili magnetnu traku oko cijevi rezervara i auto bi im ful manje trosio, a bolje isao?!??!?!''
    2.) U malo modernije doba sad nas gadaju vodom i auto ide, ne trosi... Ma sve super. A svi inzinjeri u Opelu, VW-u, Renou, Pezolijanci... Pa inžići u Stuttgartu i oni njihovi bavarski kolege... Pa Poršići... Svi su oni na bolovanju, godisnjem... Kopaju nos ili jedu tulumbe i hurmasice u obliznjoj turskoj slastičari... Nitko nema YouTube, nitko nista ne vidi... Đabe im njihova skola i nauka kad tako neki žmaljo u čabar vode ugura dve babine viljuške, spoji na tatinu zeljeznicarsku plocastu baterijsku i - gle plina, matere ti... Druga pun gas, treca - a ono iz auspuha ide crijevo i usput puni dva Zeppelina na 100km.
    Jos jednom kazem... Mozda to i fercera, mozda to vaistinu trosi tih famoznih koliko-vec-litara vode, a benzina ni ne trosi... No, svejedno se namece pitanje: ''Da. Ali zasto...?'' Zasto nije to vec ponudeno u serijskoj proizvodnji...? Zamisli drajvati M5 400 konja i trosi kao mamina pegla - sedam deci destilirane vode na tri šosa i sedam farmerki.
    Jos jednom kazem... Spike sa naftnim lobijem i ''To Arapi ne daju'' drze istinu kao i pas ježa. Takoder, da se osvrnem na taj famozni naftno-arapsko-i-tko-sve-jos-ima-nafte lobi. Lobi, kao lobi definitivno postoji, ali neko tajno masonsko udruzenje koje cuva pod kljucem vec gotove projekte automobila na svakve a ne-fosilne izvore energije, a koji su razvijeni vec tamo 70-e godine je ne smijesna, nego je ridikulna do besvijesti. Takoder spike da kao, nafte ima jos za toliko-i-toliko su smijesne do jaja. Nafte ima kos i jos, vjerovali ili ne. Na benzin cemo se drajvati jos iha-haj godina. Danasnjom tehnologijom se preraduje ona nafta koja je 70-ih proglasavana neisplativom i neupotrebljivom, ali, to je sad jedna posve druga sfera.
    Po tom naftnom zlocestom i opakom lobiju ispada da bi, kad bi netko i u serijsku proizvodnju stavio taj famozni generator vodika i kad bi svjetska trgovina naftom drasticno pala, taj koji je stavio to u proizvodnju bi se, kao u Kumu, probudio sa datuljom u krevetu. zamisli samo... Protezes se, snen ujutro... Jutarnji jarbol - Stojko Jednook te pozdravlja ... Nesto cudno... ??? Sve ljepljivo... Otkrijes plahtu kad ono zaklana datulja bez kostice u krevetu!!! NEEEEEEEE!!!! Isusa ti miloga, dosli su mi po noci zli Arapi-i-svi-oni-koji-imaju-naftu i stavili mi datulju u krevet!!!! Nisam se trebao igrati sa Ha-Ha-Oom...
    Jos jednom kazem... Ako ta spika uistinu drzi vodu, ako se to uistinu i napise u prometnu (ovo mi je jos apstraktna misao pa ju ne mogu sarkasticno probaviti ??? ??? ) i ako to uistinu fercera... Zasto, ali ZASTO, in d nejm of Đizus Krajing Krajst, se to ne stavlja u serijske aute??!??
    Sta ne bi bilo fora voziti Corsu koja trosi 3-4 litara benge na 100km...? Ili jednog Clia Williamsa od 200 KS ganjati uz potrosnju od 5-7 litara čorbe na 100km...? Merca S klase... Benjđamina serije 7 ganjati sa 10 litara benzinikusa... Itd... Da ne nabrajam dalje...
    Znaci: Perke, varum, vaj, pse, zašo, proć, cur, miiieerrtt... Itd... toga Nejma, ba, u serijskim kolima... Eto, toliki post, samo za to pitanje...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  8. #28
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: HHO gas, resenje za bolji stepen iskoriscenja fosilnih goriva

    Pa nema ni plina (TNG uređaja) serijski, a opet fercera i ugrađuje se naknadno i atestira se naknadno. A on je "derivat" "naftnog lobija".
    Tajni savetnik KV kru

  9. #29
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: HHO gas, resenje za bolji stepen iskoriscenja fosilnih goriva

    Pa kad me vec vuces za tipkovnicu, Palpatine... Kod nas lijepo udes u prodavaonicu automobila i lijepo si narucis novi auto po principu:
    1.) marka, model, tip
    2.) boja, oprema, grebanje za privjesak, olovke, majice kape, auto-tepišiće...
    3.) ugradeni plin...

    Ima nekoliko modela koji isporucuju glanc nove aute sa ugradenim plinom, samo jedan od primjera je Skoda Oktavija i to nije nikakva frka. Auto na bengu, auto na plin... I Bog te veseli... Isto kao i auto ''na dizel''. Stvar pogonskog goriva , jelte.
    Ali ovo je nesto revolucionarno (iako nije - sam koncept je star bar 20-ak godina) neka điđa-miđa koja radi vodik i na to auto ide kao i da ne ide (jer sa plinom je, kao malo lijenji) a trosi zavidno manje.
    Opet ponavljam... Mozda stvar fercera... Da se radi o romulanskom generatoru anitmaterije za pogon warp jezgre - to bi mi bilo nesto ful vjerodostojno, nesto (pazi sad glagola ) NABUĐIVO na auto... Ali da takva, ne shvatite me krivo, bezvezarija i skalamerija toliko revolucionarno skida potrosnju goriva, a da to nijedan ozbiljni proizvodac automobila ne koristi... E to mi nije nekako logicno.
    Samo, informacije radi, radim diplomski na temu ubrizgavanja goriva kod diesel motora - nacin rada, povijesni razvoj, dijagnostika i servisiranje... reci cu samo jedan podatak... BOSCH je samo na usavrsavanje, ne samog sustava Common rail, nego samo na evoluciju tog sistema potrosio vise od pola milijarde Evropskih maraka da bi digao tlak sa kojih 500-600-700 bara na danasnjih cca 1200 (pa cak i 2000) bara da bi se potrosnja, plus ostale beneficije finijeg rasprsivanja goriva, smanjila za kojih 0,5 litara dizela na 100 km (govoreci o autima sa motorima a la 1,9 TDI.
    Znaci... Debljina eura je 1,5 mm... To znaci da su potrosili toliko Eura da kad bi ih stavili jedan na drugog, taj bi stupac bio visok kojih 750000km... Znaci, ne na ''ajmo izmisliti nesto novo'' nego na ''ajmo samo malo veci tlak da skinemo konkurenciju sa nizom potrosnjom!!!''
    O tome ja pricam... Zasto...?
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  10. #30

    Re: HHO gas, resenje za bolji stepen iskoriscenja fosilnih goriva

    FREE ENERGY inventor mysteriously died! Stan Meyer

    Ja sam dosta vremena proveo citajuci o ovome. Glavni covek u celoj prici je MEYER Sten, ako sam ga dobro nazao. Nisam siguran da li cu dobro reci, ali mislim da je misteriozno poginuo,a labaratorija u kojoj je eksperimentisao misteriozno eksplodirala. :-) Lobi naftasa.... neda pa neda. Recimo da verujem da i BMW i ostali veliki proizvodjaci imaju vec spremne automobile na vodonik, i neke druge gasove i tekucine, ali im naftasi debelo placaju da to na ucine.
    Isto kao sto je na novosadskom univerzitetu napravljena ves masina koje trosi samo vodu jer ima 3 ultrazvucne sonde koje razbijaju svu prljavstinu...... taj projekat je otkupila i zakljucala na 30tak godina hemijska industrija. :-) Da ne bi odmah stavili katanac na radnju.
    Trenutno sam u fazi privodjenaj afakulteta kraju, na leto treba i kralj brda da ozivi. Ali je u planu da kupim samo motor od R4 i da pravim JOE celll ili nesto drugo. Problem je sto svi pustaju konstantnu struju u celije, a nema potrebe. Treba pustati frekventnu jednosmernu struju. Secam se da sam video negde da je lik uz malo elektronike napravio brener na bateriju od 9V, onu malu kockastu. I topio njime sta je hteo.
    Sve u svemu, mislim da moze. Sve sto covek zamislim moze. I Edison je imao samo preko 10.000 pokusaja dok nije napravio sijalicu. A sada svi mislimo... pa sta je to..... 0.20eura. Smejurija. Ajd... toliko za jutros od mene.

Slične teme

  1. filter goriva
    Autor babobabo u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.08.2008, 19:37
  2. Pokazivac goriva
    Autor renovr u forumu Enterijer
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 17.10.2007, 08:00
  3. Merač goriva
    Autor serz u forumu Enterijer
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19.07.2007, 15:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •