Pocinčavanje karoserije - Strana 7
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Prikaz rezultata 61 do 66 od ukupno 66
  1. #61
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Hladno cinkovanje se može uraditi i bez rama, ali pravo cinkovanje je toplo. E baš taj detalj menja ceo kontekst. Više puta smo raspredali ali pomaka ili bar jeftinog rešenja nema. Sam ram bi bio težak oko 150kg, na cenu materijala za izradu istog treba dodati i cenu izrade, tzv. "ruku", što izađe opet dosta, negde oko 200-250€. Za jednu šasiju neisplativo, za 10 možda, ali ako ram stoji na raspolaganju, recimo, u Beogradu neko treba da je negde drži, a to zauzima stvarno dosta mesta. Dalje, neko ko je treba treba da ode po nju i da je nakon upotrebe vrati što opet generiše troškove. Tako da, obrni okreni, ispada da je uslovno bolje jednom rastaviti auto i uraditi ga kako treba ali bez cinkovanja i onda ga periodično kvalitetno održavati da bi mu produžili vek. Uzimajući u obzir da sada već vozimo oldtajmer i ako kod nas uđe u primenu najnoviji predlog zakona o oldijima ti će se auti voziti u izuzetnim situacijama pa cela priča sve manje drži vodu. Sa racionalne tačke mislim da nema potrebe potezati toliko daleko i izlagati se troškovima, sada pomalo bespotrebnim. Lično sam odustao od takve ideje, radije ću napraviti stok materijala za obnovu i srediti 2 ili čak 3 šasije i biti miran za života.

  2. #62
    Evo danas sam pricao sa jednim covekom i ovo je rekao:az acél olvadáspontja 1400 fok a horganyé 419 fok!To znaci da se metal topi na 1400 stepena a cink na 419, tako da po njemu nema problema,ali................................

  3. #63
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Ima, i te kako. Dolazi do uvijanja lima, a to da bi se sprečilo treba da se radi predimenzionisani ram koji će sve to da drži i koji je mnogo jači od šasije same cokule. Uvijali su se stubovi za gradsku rasvetu fi 300mm sa debljinom stranice od 1.5cm, a da se ne uvije cokulina šasija.

  4. #64
    Pa da,i ja mislim da ako se radi da bi trebao jedan masivan okvir i tako odraditi,ali samo sam ono napisao posto je bas taj covek ludo gledao na mene kad sam pitao u vezi krivljenja rama!Bas je rekao da su tamo cincaju i autoprikolice i da nikad nema problema sa njima!E sad autoprikolica je mozda jaci okvir nego R4 sasija :/, ali stvarno neznam i necu da diskutujem o necemu sto neznam :(!

  5. #65
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Ma okej, ne kritikujem te. I ovo nisu moja iskustva već drugara iz Engleske koji su se zezali sa tim. Problem cokuline šasije je u tome što je to višeslojni materijal, više limova je preklapano jedan preko drugog i tako su vareni. Zato i hrđaju toliko i propadaju, a iz istog razloga se i krive pri toplom cinkovanju. Kad zamešaš fiziku i termodinamiku dobiješ svašta nešto ako se nisi pripremio kako treba. Druga stvar su prikolice, odn. ramovi za iste. To je pun materijal, obično kutija kvadratnog preseka sa debljinom stranice od nekih 2mm pa naviše. Sama konstrukcija prikolica nije kritična u tolikoj meri pa ni to ne utiče mnogo u slučaju da se i pokrivi.

  6. #66
    Pa da!U tome si 100% u pravu da su prikolice mnogo jace od same sasije R4!U svakom slucaju totalno te razumem,da je sasvim druga stvar sasija auta i jedne prikolice ;)!

Slične teme

  1. Podešavanje praznog hoda (ler gas)
    Autor serz u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 08.03.2016, 09:58
  2. POMOĆ!!!Wurth smesa za dihtovanje karoserije!
    Autor doctor u forumu Kupujem
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 18.12.2012, 22:45
  3. Brtvilo za spajanje šasije i karoserije.
    Autor petak u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.04.2011, 03:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •