Pocinčavanje karoserije - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 66
  1. #21
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Ma sad sam im poslao upit da lida u obzir uzmemo mast u svrhu zaštite metala.
    Nego, kako si peskario, prenesi iskustva, cenu i slično...

    Još malo informacija o cinkovanju:

    http://www.metalcinkara.co.rs/sr/top...ojenje-fizicke

    A ovo prenosim sa CBC foruma od forumaša pod nikom "Painter":

    Re: antikorozivna zastita
    painter 08 Dec 2010 16:13
    Hehe! Ofarbaju dobro krov i haubu,a sajtne i rubove uglavnom spricaju preko blata i rdje!
    Legendo,cini mi se da jos nisi napisao koji auto je u pitanju??
    Vid vako: Sto se tice "pitova" tu ti samo sreca moze pomoci.
    1. Oprati dobro patos (i sta vec)
    2.Osusiti dobro
    3.Pronaci sva "zarista".Za ovo treba iskustva i dobro oko da bi se prepoznala korozija i ispod boje i zastite a ne samo ona "rascvetala"
    4.Ocistiti mehanicki,struganjem,brusenjem,peskiranjem...hemij ski samo ako mora i ako je kvalitetan proizvod,i ako umes da koristis,da ne bude gore nego sto je bilo (ja izbegavam maksimalno "antirostove")
    5.Izduvati prasinu od brusenja
    6.Ocistiti antisilikonom(u nuzdi moze alkohol,benzin,razredjivac...)Pravilno ciscenje se vrsi natopljenom krpom pa odmah zatim suvom.
    7.Kupiti osnovnu boju "body zinc fill" (moj izbor),to je dvo-komponentna osnovna boja,preterano dobra i povoljna. Ima u sivoj i smedjoj nijansi. Naneti jedan ili dva sloja... Drzi dobro i ako namazes preko korozije bez ciscenja,lepi na sve metale,a bogami i na plastiku i kozu,zato pazi...
    8.Kada se osusi a to je oko pola sata ili sat,zavisi od debljine nanosa i temperature,naneti farbu ili spric git ili cement git ili "zastitu",zavisi gde se koristi...ako se presusi(nekoliko sati) treba osmirglati finom smirglom (P1000) ili scotchbrite-om.(ovo preporucujem uvek ako se posle nanosi cement git).Ako ima pukotina i zazora medju limovima naneti masu za sastave,"body auto seal"(moj izbor)
    9.Za zastitu odozdo,naneti "body autoflex special" (moj izbor) SAMO na ostecena mesta i SAMO preko osnovne boje,NIKAKO na go lim i nikako na ceo pod. OVAKVE MASE SU ZASTITA OD BUKE,TOPLOTE,HABANJA...ALI NISU ZASTITA OD KOROZIJE! Ako je veca povrsina fabricke zastite citava,sta ce joj jos dodatne? Da ima sta da otpadne?
    10.Kupiti vosak za zastitu lima "body wax 900" u crnoj(braon) nijansi (moj izbor). Njime isprskati CEO pod(dovoljno jednom debelo ili dvaput tanje),moze se prskati po svim metalnim delovima odozdo. Ovaj vosak ce "odbiti" svaku vodu i vlagu od poda. Takodje ce se zavuci u sitne pore koje se nalaze u staroj fabrickoj zastiti pa cak i ako se mehanicki skine kad negde zakacis to nece umanjiti efekat zastite.
    11.Ovo je trebalo pre prskanja poda: voskom se isprska iznutra svaka supljina,sajtne,stubovi,grede,vrata,haube...Ako ima cep skine se pa se crevo provuce tuda,ako nema cep busi se rupa "jelkicom" pa se posle stavi cep. Vrata mogu i skidanjem tapacira,to je najbolje. p.s. kad se zavrsi iznutra vrate se cepovi pa se prska spolja(pod)
    12. Visak voska i autoflexa se odstranjuje antisilikonom a visak osnovne boje nitro razredjivacem. Alati se peru nitro razredjivacem. Obavezna upotreba gas maske pri upotrebi autoflexa a narocito voska!
    Eh sad,ona osnovna je stvarno vrh,a sto se tice "zastite" i voska,sigurno mozete kupiti nesto kvalitetnije ako vam nije zao para. U svakom slucaju,body vrsi posao. Ima automobila koji se drze i posle mnogo godina ali ne moze niko dati garanciju vecu od fabricke... Ovakva zastita je MNOGO bolja od uobicajenih "crnih" zamazivanja(koja uglavnom upropaste vozilo) i - jeftinija!
    Re: antikorozivna zastita
    painter 08 Dec 2010 16:13
    Hehe! Ofarbaju dobro krov i haubu,a sajtne i rubove uglavnom spricaju preko blata i rdje!
    Legendo,cini mi se da jos nisi napisao koji auto je u pitanju??
    Vid vako: Sto se tice "pitova" tu ti samo sreca moze pomoci.
    1. Oprati dobro patos (i sta vec)
    2.Osusiti dobro
    3.Pronaci sva "zarista".Za ovo treba iskustva i dobro oko da bi se prepoznala korozija i ispod boje i zastite a ne samo ona "rascvetala"
    4.Ocistiti mehanicki,struganjem,brusenjem,peskiranjem...hemij ski samo ako mora i ako je kvalitetan proizvod,i ako umes da koristis,da ne bude gore nego sto je bilo (ja izbegavam maksimalno "antirostove")
    5.Izduvati prasinu od brusenja
    6.Ocistiti antisilikonom(u nuzdi moze alkohol,benzin,razredjivac...)Pravilno ciscenje se vrsi natopljenom krpom pa odmah zatim suvom.
    7.Kupiti osnovnu boju "body zinc fill" (moj izbor),to je dvo-komponentna osnovna boja,preterano dobra i povoljna. Ima u sivoj i smedjoj nijansi. Naneti jedan ili dva sloja... Drzi dobro i ako namazes preko korozije bez ciscenja,lepi na sve metale,a bogami i na plastiku i kozu,zato pazi...
    8.Kada se osusi a to je oko pola sata ili sat,zavisi od debljine nanosa i temperature,naneti farbu ili spric git ili cement git ili "zastitu",zavisi gde se koristi...ako se presusi(nekoliko sati) treba osmirglati finom smirglom (P1000) ili scotchbrite-om.(ovo preporucujem uvek ako se posle nanosi cement git).Ako ima pukotina i zazora medju limovima naneti masu za sastave,"body auto seal"(moj izbor)
    9.Za zastitu odozdo,naneti "body autoflex special" (moj izbor) SAMO na ostecena mesta i SAMO preko osnovne boje,NIKAKO na go lim i nikako na ceo pod. OVAKVE MASE SU ZASTITA OD BUKE,TOPLOTE,HABANJA...ALI NISU ZASTITA OD KOROZIJE! Ako je veca povrsina fabricke zastite citava,sta ce joj jos dodatne? Da ima sta da otpadne?
    10.Kupiti vosak za zastitu lima "body wax 900" u crnoj(braon) nijansi (moj izbor). Njime isprskati CEO pod(dovoljno jednom debelo ili dvaput tanje),moze se prskati po svim metalnim delovima odozdo. Ovaj vosak ce "odbiti" svaku vodu i vlagu od poda. Takodje ce se zavuci u sitne pore koje se nalaze u staroj fabrickoj zastiti pa cak i ako se mehanicki skine kad negde zakacis to nece umanjiti efekat zastite.
    11.Ovo je trebalo pre prskanja poda: voskom se isprska iznutra svaka supljina,sajtne,stubovi,grede,vrata,haube...Ako ima cep skine se pa se crevo provuce tuda,ako nema cep busi se rupa "jelkicom" pa se posle stavi cep. Vrata mogu i skidanjem tapacira,to je najbolje. p.s. kad se zavrsi iznutra vrate se cepovi pa se prska spolja(pod)
    12. Visak voska i autoflexa se odstranjuje antisilikonom a visak osnovne boje nitro razredjivacem. Alati se peru nitro razredjivacem. Obavezna upotreba gas maske pri upotrebi autoflexa a narocito voska!
    Eh sad,ona osnovna je stvarno vrh,a sto se tice "zastite" i voska,sigurno mozete kupiti nesto kvalitetnije ako vam nije zao para. U svakom slucaju,body vrsi posao. Ima automobila koji se drze i posle mnogo godina ali ne moze niko dati garanciju vecu od fabricke... Ovakva zastita je MNOGO bolja od uobicajenih "crnih" zamazivanja(koja uglavnom upropaste vozilo) i - jeftinija!




  2. #22
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Frma šta to dobro izgleda.

    Koliko iz slike vidim toje jedan najobičniji pravokutni okvir napravljen od kvadratne cijevi na koju je kasnije zavezana šasija.
    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

  3. #23
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Citat frma kaže:
    Koliko je meni poznato za vruče cinčanje potrebno napraviti učvrsni okvir za šasiju


    By frma04 at 2011-02-26


    Ovo je slika sa ebay-a iz Njemačke gdje su prodavali taj učvrsni okvir ali mislim da nije to ništa komplicirano da sami možemo napraviti. ???
    Kao što slika govori nije nemoguče samo na koji način i koliko to sve košta -raspalite
    Vidio sam kad se prodavao ovaj okvir A za ovakvu sasiju bi dao sve!
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  4. #24
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Aj' malo ja...

    Mene interesira ZASTO BI nakon pjeskarenja isli farbati sasiju ako ide ODMAH na cincanje??? Pod ''odmah'' mislim na period 24-36 sati. Znaci, opjeskaris, ili ''ostruzes'' cime god i kojom god tehnikom sasiju do limalima i kompresorom uklonis sve, ALI SVE cestice zaostale od ''struganja''. Pod ''sve cestice'' ne ulazim u diskusiju tipa ''pijesak od pjeskarenja ude svakamo'' nego moj point je slijedeci...
    Evo, bas sam neki dan u Litl Pis Of Hevnu brusio jednu poprilicno hrdavu tablu lima da ju iskoristimo za nije-bitno-sada-sta. Doslovce sam ju izbrusio brusilicom, pa rotacionom cetkom i na kraju izgladio sa tri vrste smirglpapira. Ispala je kao ogledalo doslovce. Ne kazem da se tako mora i sasija odraditi, nego samo hocu napomenuti da je ta zeljezna ploca bila ''oderana'' do kraja kraja. Nakon brusenja sam ju ispuhao sa komresorom i IAKO JE BILA KAO OGLEDALO nakon sto sam ju odmastio nitro razrjedivacem krpa je bila prljava kao da sam cistio katran.
    Trebao sam ju ofarbati isti dan, ali je dosao zli mrak bla-bla pa sam ju mislio ofarbati sutra. Na kraju nisam ni sutra, nego tek prekosutra. I ploca ne da nije zahrdala, nego je i dalje bila kao ogledalo. S druge strane, rotaciona cetka je bila fuuuuul ful hrdava.
    Poanta je da onu zlu povrsinsku ruzinu, ili kako se močnije kaze rđu uzrokuju prvenstveno one sitne sitne cestice metala koje ostaju nakon brusenja, struganja i cega-vec-sve-ne, a ne sam ''otvoreni'' materijal.
    Naravno, da je pala rosa na plocu ili kisa ili meteor... Ili da da sam cekao toliko dugo dok hrvatski BDP poraste toliko da mozemo bez beda kupiti dve-tri svicarske planine sa sve onim kravama i mrmotima na njoj... E mislim da bi zahrdala...
    Htjedoh reci da ako se dogovori to ''struganje'' pjeskarenje, limarenje netom prije cincanja - mislim da nema teoretske sanse da na putu za cincaonu uhvati hrdu, a kamoli da uhvati toliku hrdu da ju onaj postupak kiselinjenja i cincanja ne bi ''pojeo''.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #25
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Potpisujem ovo frikovo, unutar dan dva ne bi trebalo biti nikakvih problema i nema potrebe komplikovati. Dakle pocincati a onda fino u crnu boju i mirna Bosna
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  6. #26
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Jooooj sto volim ova ''politicka'' natezanja, lobiranja za svoje i ''navlacenje vode na svoj mlin''...


    Je li Johne... BAS mora biti CRNA i BAS mora biti mirna Bosna, ha...? Kao da nas druge ne boli dovoljno da je jedina slozena Alpina na forumu bas crna i bas iz Bosne, ha?


    Da ne bude Ozbiljno... Nema sta da joj bude u tom periodu dok je, jadna gola, k'o od majke rodena...

    I jos nesto... Johne moj... Ne da bi dao ''sve'' za takvu sasiju nego dvosve... Plus jos malo.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #27
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Citat frik-ri kaže:
    Jooooj sto volim ova ''politicka'' natezanja, lobiranja za svoje i ''navlacenje vode na svoj mlin''...


    Je li Johne... BAS mora biti CRNA i BAS mora biti mirna Bosna, ha...? Kao da nas druge ne boli dovoljno da je jedina slozena Alpina na forumu bas crna i bas iz Bosne, ha?







  8. #28
    Renault 4 Alpine
    Član od
    11.01.2011.
    Aktivnost
    17.06.2015
    Lokacija
    Шабац
    Godine
    52
    Poruke
    533

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Ako ostane malo rdje to nije problem,potopi se prvo u kiselinu pa onda cinkovanje,tako je bar meni receno i nikad nije bilo problema a ustedelo mi je vremena.
    HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

  9. #29
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Re: Pocinčavanje karoserije

    mene više brinu u cijeloj priči šupljine, one se ne mogu ni ispjeskariti kako treba niti očistiti nekim drugim mehaničkim postupkom, osim ako se otvore. šta kako đe? moja suluda ideja je bila rastavit šasiju, očistit, ponovno povarit i onda roknut na cinčanje. samo to je posooooo
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  10. #30
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Korozija nastupa nakon 4h, nece se odmah ispoljiti, ali mi to ne vidimo golim okom. Ofarbamo i sve sredimo kad ono izbije zuto i krivicu svaljujemo na lose farbanje.
    Negde sam vec pisao, zasto generalno r4 iz fr ima bolju limariju, pa zato sto taj lim nije video dana, u jednoj fabrici napravljen, u hali stavljen na kamion i prevezen na zastitu u drugu halu, bez istovaranja napolju itd... Jednostavno je hladno cinkovanje toliko povoljno da se isplati odmah ga uraditi i onda natenane krpiti sasiju, zatim se pri toplom cinkovanju mnogol akse hemijski ukloni stari cink nego farbe i ostale mazalice...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

Slične teme

  1. Podešavanje praznog hoda (ler gas)
    Autor serz u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 08.03.2016, 09:58
  2. POMOĆ!!!Wurth smesa za dihtovanje karoserije!
    Autor doctor u forumu Kupujem
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 18.12.2012, 22:45
  3. Brtvilo za spajanje šasije i karoserije.
    Autor petak u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.04.2011, 03:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •