Kamp oprema, šatori, vreće itd
Strana 1 od 15 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 148
  1. #1
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Kamp oprema, šatori, vreće itd

    Za ovu godinu je planirano bar 2-3 okupljanja sa kampovanjem pa nije loše da malo napišemo oko opreme. Šta ko ima i koristi i to ne samo šatori nego i ostali gedžeti za kampovanje i boravak u prirodi. I znamo da većina nas zna da koristi gugl, ali lično me zanima šta ko od nas koristi i kakva su iskustva. Sigurno među nama ima i iskusnih kampera koji mogu da daju po neki savet.
    Ja sam juče nabavio šatorče McKinley Oregon 3, navodno za 3 osobe, ali realno dve i oprema staju komotno. Ne izgleda loše, dvoslojan, s tim što su pod i unutarnji sloj odvojeni od spoljne presvlake pa se u zavisnosti od situacije mogu koristiti i odvojeno. Recimo letnje tople noći – dovoljan je i pod sa »podšatorom«, a pecanje po vrućini može i samo spoljni deo kao zaklon od sunca za pivo. Ima i neke džepiće i pregrade za cipele, kao i dva ulaza/izlaza. Cena 6500, ali u Intersportu je popust do 5,6 februara 20 posto pa je izašao 5200. Čitav sklopljen staje u torbicu 50 cm puta 20 u prečniku i ima oko 2,5 kila. Za te novce čini mi se solidan. Juče sam ga postavio i mada mi nije iz prve uspelo da bude kao na slici ipak je bolje od suncobrana.
    Vreće imam neke stare, stare, ali dobre, a vidim da su dimenzije pakovanja od mojih izviđačkih dana znatno smanjene. Gledam jednu, k'o poveća sarma kad se spakuje.
    Pogreših, bio je 6500 - ispravka.
    Tajni savetnik KV kru

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: Kamp oprema, šatori, vreće itd

    Ko nema pare za sator,moze se komotno spavati u R4,koje video slike sa Goca zna,samo se izbaci zadnje sediste(4srafa) i eto komocije!
    Ipak za France i vrucine bolji je sator.
    Ja imam vec 3god nortpole sator za dve osobe!
    A sad ima jos milion stvarcica koje bi nabavio za kampovanje...
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  3. #3
    SUPER ALTERNATOR Avatar od  IDIBREACAJE
    Član od
    07.05.2008.
    Aktivnost
    27.03.2014
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    1,209

    Re: Kamp oprema, šatori, vreće itd

    ja imam kamp prikolicu.... A za sve ostalo tu je R4
    Mi puo dare carta igienica !!!!

    Kv Crew Rules everywhere!!!!!

    Jedini koji ima tajnog savetnika i NEDA MU PLATU

  4. #4
    Renault 4 TL Avatar od  Boys
    Član od
    12.08.2010.
    Aktivnost
    06.08.2022
    Lokacija
    Serbia, Banatsko Novo Selo
    Godine
    41
    Poruke
    178

    Re: Kamp oprema, šatori, vreće itd

    Kako se rekreativno bavim pecanjem, šator je jedan deo obavezan opreme. Inače, ne koristim ga samo kada idem na pecanje, već i kada se ide na proslave 1. Maja, uz roštilj, vopi i sve šta ide uz to. Takodje, planiram da sa ortacima obidjem jezera u Beloj Crkvi, te da se zadržimo na kampovanju. Moj šatorčić se ne može spakovati u vreću, već je potrebno nešto drugo...
    Ja posedujem kamp prikoličicu, koja se rasklapa u šator za četiri osobe (po potrebi i više, nekada i duplo...), sa velikom predsobljem, delom za dnevnu sobu i delom za spavanje. Kako na Renou nemam montiranu kuku (imam je u šteku, samo treba da se montira), uvek je ortak kačio na svoja kola, te smo tako išli. Inače, kuku nisam kačio, misleći da ću previše opteretiti Rendžu (???), ali kako sam se uverio u njegove mogućnosti, te kako sama prikolica i nije toliko teška i glomazna (nije teža od 250 kg), čim dođe proleće stavljam kuku, pa da vas ugostim u istoj na nekom od okupljanja.
    Inače, u samoj prikolici postoji skoro sva potrebna dodatna oprema: dušeci za spavanje na naduvavanje, mala plinska boca sa rešoom koji se montira na istu, mali ašovčić, stolice, sto i ležaljka na rasklapanje i dr...

    Evo fotke ne rasklopljene prikolice:




    Rasklapanje u toku (ovaj o crvenoj trenerci sam ja ...)


    Rasklopljen šator, sa jedne strane (ono šta je dobro je i to što je dno šatora odvojeno od zemlje, pa je toplije)


    Raskloljen šator, odakle se vidi to predsoblje, koje se naknadno rasklapa. A ovaj najlon smo džabe stavljali (prvo kampovanje, pa smo bili bez iskustva). Takav pljusak se sručio, a ni jedna kap nije prodrla unutra.
    Drugarica (na fotki) je visoka oko 179cm, pa možete da vidite približno koliko to bude visoko, kada se rasklopi.


    Inače, montaža je vrlo jednostavna. Kako se otvara poklopac prikolice, tako se automatski rasklapa šator. Ostaje samo da se sklopi ovo predsoblje, i to je to.
    Ako nekog zanima, fotke su iz mesta koje se zove Janošik, i tu smo bili na pecanju (4 ortaka, 3 devojke i ja) i svi se nagurali u jedan šator.
    Nemam fotke unutrašnjosti šatora, te žalim što vam ne mogu pokazati kako to super izgleda iznutra.
    Eto, toliko... Nadam se da ćemo uskoro zajedno uživati na nekom od kampovanja, prijatelji, čemu se unapred radujem...
    Izvinjavam se na dužini posta, te zahvaljujem na strpljenju.
    Pozdrav!






    Potupaj tako da tvoj postupak može postati opšti princip ljudskog ponašanja.

  5. #5
    SUPER ALTERNATOR Avatar od  IDIBREACAJE
    Član od
    07.05.2008.
    Aktivnost
    27.03.2014
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    1,209

    Re: Kamp oprema, šatori, vreće itd

    O takvoj prikolici sam pričao seržu...
    Samo stoji pitanje sme li se sa takvom prikolicom preko grane Euro kuka i tako te sitne pojedinosti...
    Mi puo dare carta igienica !!!!

    Kv Crew Rules everywhere!!!!!

    Jedini koji ima tajnog savetnika i NEDA MU PLATU

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  San-Sale
    Član od
    06.04.2008.
    Aktivnost
    04.05.2014
    Lokacija
    Beograd/Srbija
    Godine
    38
    Poruke
    2,016
    Slike
    10

    Re: Kamp oprema, šatori, vreće itd

    Ja imam NOV neotvoren šator za 4 osobe i jedan veliki problem jer ne mogu da se popnem u podrumu do mesta gde se nalazi. Moram ovih dana sve da izvadim pa da probam da ga otvorim i lepo rasklopim i sklopim.

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Kamp oprema, šatori, vreće itd

    Imam sator za 3 osobe kao serzov damo sto ima jedan ulaz sa predsobljem za stvari u toku kise.

    2 kamp stolice one sa sipkama pa se samo skupi stolica i bude kao valjak, tj oblika spakovanog satora samo duze, a izuzetno su izdrzljive za moju tezinu.

    kuvalo na gas, tj ono na cemu smo kuvali kafu u vreme restrikcija, jedno punjenje od 50din traje mnogo dugo, moze i supa da se zgotovi, isprobano

    rezervoar za vodu sa slavinicom od 20l (800din je bio) korisna stvar kad ustanes da se umijes ili za stalno pranje ruku, ispiranje sudova itd...kada stavljam u auto, posto je kabasto, u njega strpam toalet papir i ostale sitnice.

    INTEX dusek na naduvavanje za 2 osobe (1500din bio na akciji) zakon stvar, kao pravi dusek, a moze i na vodu, i pumpa uz njega (nikako na baterije jer ne radi posao)

    2 duseka za vodu na naduvavanje od po 100din oni najobicniji za izlezavanje napolju i na vodi

    2 jastuka Dormeo ona mala od pene, udobni a lako se strpaju svuda.

    sto na sklapanje mali, lagan, lako se zadene iza prednjih sedista 20e nov

    rostilj










    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Kamp oprema, šatori, vreće itd

    Odlična ova prikolica, to je prava, ozbiljna kamp oprema, skoro kao kamp kućica, a ne ljulja kola toliko. Imale komšije i dok sam bio klinac nisam verovao da se iz tog prcmoljka digne ovoliki šator.
    A Snejk, vidim iskusan kamper. Sledeći put da se opkopa jarčić oko šatora I ašovče, obavezno .
    Tajni savetnik KV kru

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Kamp oprema, šatori, vreće itd

    To je po PS-u ali ovo je bilo na 3 dana u julu, a i sator ima zastitni sloj 20ak cm u visinu da sam bio duze kopao bih

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

Slične teme

  1. Reno 4 dodatna oprema ! ! !
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Generalna diskusija o modifikacijama
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.12.2010, 18:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •